azeret92 azeret92 komentáře u knih

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Toto je moje první kniha ,,rozhovorů" od pana Moravce. A musím říct, že je hodně zajímavá. Člověk se při čtení dozvěděl plno zajímavých věcí o létání , které ( třeba) nevěděl. Přiznám se, že mě moc nebavila kapitola ,, Velryba" ( největší letadlo), kde je moc technických věcí. Rozhodně se chystám přečíst zbylé 3 knížky od pana Moravce. A doufám, že připravuje nějakou další knížku.

12.03.2024 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Kniha se mi docela líbila, je to oddechové čtení , příběh ze života, ve kterém se pozná každá samoživitelka. Na vulgarismy a absenci uvozovek u přímé řeči jsem si časem zvykla. To co mi vadilo spíše byl vnitřní hlas hlavní postavy- Šedivka.
Určitě zkusím ještě další dva díly Couru a Kolouška.

11.09.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na Poslední aristokratku jsem slyšela samou chválu, že se u ní člověk válí smíchy. Bohužel to neplatí u mě . U knížky jsem se nezasmála ani jednou ( ačkoli tam jsou pro někoho humorné scény). Mám ráda knížky, kde se člověk od srdce zasměje , ale toto mi připadalo že tam humor musí být za každou cenu, bylo to přehnané , místy až s prominutím trapné. Nedočetla jsem bohužel první díl a do dalších se pouštět ani nehodlám. Určitě knížky od pana Bočka své příznivce mají, ale můj šálek kávy to bohužel není.

24.04.2023 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

40 dní pěšky do Jeruzaléma od Ládi Zibury je moje první kniha a musím říct , že ne poslední. Mám plánu s ním ještě cestovat :) Každý den jsem přečetla jednu kapitolu a vychutnávala si vyprávění o zemi, do které se nikdy nepodívám. Takže jsem opravdu cestovala 40 dní jako autor. I když kapitoly ( dny) byly vesměs stejné, bavilo mě to. Líbilo se mi, že u každé kapitoly byly Infoboxy, které obsahovaly vždy nějakou zajímavost, poučení. A také mapa, kde je vyznačena trasa , kterou poutník zchodil. Několik jsem u čtení vybuchla smíchy. Musím také pochválit audioverzi, která je skvěle zpracovaná a načtena samotným panem Ziburou. Knihu bych nenazvala, že je to cestopis, spíš takový deník se zážitky z cest. Kdo nečetl, doporučuji

13.10.2022

Jak dostat tatínka do karantény Jak dostat tatínka do karantény Vojtěch Bernatský

Zábavná, vtipná knížka. Při čtení jsem měla pocit jako bych byla členem rodiny a zažívala všechno s nimi. Hlody dětí pana Bernatského nemají chybu. Moc jsem se pobavila. Rozhodně doporučuji i poslechnout audoiknihu, která ještě k tomu dodá tu správnou atmosféru. Líbí se mi QR kódy, které knížka obsahuje. Určitě si přečtu ještě další předchozí autorovi knížky.

18.08.2022 5 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Na Ivanku Devátou jsem narazila náhodou, když jsem v knihovně hledala něco odpočinkového. Titul Co číhá za humny je moje knížka od paní Deváté. Musím říct, že mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na její vyprávěcký styl a poněkud už zastaralá slova, která se již dnes moc nevyskytují. Co se týče knížky, bylo to dobré, avšak nepovažuji zrovna tuto knihu za nejlepší od autorky. Určitě jsem ale na autorku nezanepřela a hodlám si přečíst i další její knížky.

03.04.2022 3 z 5

Vzpomínkomat 2 Vzpomínkomat 2 Zuzana Kučerová

Knihu mám doma ( stejně jako Vzpomínkomat 1). Obě knížky určitě stojí za to mít doma a nahlížet do dob minulých a zavzpomínat. Musím ale říct, že Vzpomínkomat 1.díl se mi líbil o trochu více. Možná je to tím, že jsou knížky každá od jiné autorky

08.03.2022 4 z 5

Vzpomínkomat Vzpomínkomat Renáta Šťastná

Knížka je úžasná. Vhodný dárek pro někoho, kdo v té době vyrůstal. Ale rozhodně se bude líbit i mladší generaci.

08.03.2022 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Kniha je velmi nádherná. Je to klenot v mé knihovně. Nelituji, že jsem za ní dala tolik peněz, rozhodně stojí za to. Je čtivě napsaná. Knížku čtu po kouskách aby mi co nejdéle vydržela. Nejradši čtu, když je venku pošmourno, uvařím si čaj a ponořím se do čtení knihy této výjimečné osobnosti. Trochu nevýhodou je, že kniha je poměrně dost těžká a dá se číst pouze položena na stole. Za mě úžasný čtenářský zážitek!

20.12.2021 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha psaná na velice závažné téma, které se bohužel stává i v běžném životě. Velmi dobře se to četlo, autorka dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Nešlo přestat číst. Na knize mi vadilo poměrně dost vulgarismů. A také to, že se hlavní hrdinka , že se vyspala kde s kým. Také mi přišli zcela nevhodné pasáže se sprchou. Závěr mi přišel trochu depresivní. V knize je dobře vykresleno jak jeden člověk dokáže druhému zničit život a připravit ho prakticky o všechno. Ještě že existují boží mlýny. Jinak super knížka. Chystám se na další autorčinu knihu Houpačky, která doufám bude veselejší.

23.10.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Naprosto úžasná knížka. Úsměvné. Doporučuji si i poslechnout audio knihu, která dodá celé knížce ještě větší kouzlo a požitek

06.10.2021 5 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Kniha byla čtivá. Zkrátka příběh ze života . Osobně se mě kniha začala líbit cca od 68. strany. Film jsem zatím neviděla. Určitě si od autorky ještě nějakou knihu přečtu.
Rozhodně bych knížky od paní Monyové nesnižovala , že jsou brak. Jak si mnozí myslí.

16.03.2021 3 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Na tuto knížku jsem byla hodně zvědavá. Byla mi doporučena. Nebylo to úplně špatné. Ale v tomto případě je film lepší než samotná kniha. Osobně se mi knížka začala líbit až někdy od 68. Strany. Ale určitě na autorku nenavzepřu a ještě si od ní ještě něco někdy přečtu

14.03.2021 3 z 5

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Jackie Clune

Musím říct, že na tuto knihu jsem se velice těšila ( snad i proto že má hezkou obálku) ale po pravdě mě velmi zklamala. Ač jsem se snažila jak mohla , nedočetla jsem ji. ( moc se mi to nestává, že bych nechávala knížku rozečtenou.) První část, kdy je autorka těhotná a neustále hledá informace aby děti neměli nějakou vadu mi přijde depresivní ( aspoň na mě to tak působilo) , takže po této části jsem knihu odložila, nenadchla mě.

16.01.2018 2 z 5

Knížka je velmi čtivá, jsou zde humorné situace. Akorát konec je trošku smutný. Kdo má doma nějakého pejska, určitě ví o čem mluvím. Knížka si zaslouží všech 5 hvězdiček.

27.06.2015 5 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Mně se osobně více líbil film. Knížka se mi zdála utahaná a četla se mi pomalu. Na knížce mi vadilo data a přeskakování z Heleny na Bohunku a časy. Nevím zda, si přečtu pokračování Líbáš jako ďábel.

21.03.2015 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Na tuto knížku jsem se těšila, neboť všichni říkají jak je hezká, srandovní.
Chtěla jsem si ji také přečíst, proto že vyhrála v anketě Kniha mého srdce. Bohužel se musím přiznat, že mě vůbec neoslovila. Nechala jsem ji rozečtenou ( a to nechávám knížky rozečtené nerada). Asi pro tento humor nemám buňky. No bohužel.

09.02.2015 2 z 5

Život v mých rukou Život v mých rukou Alison Lapper

Tato kniha je napsána podle skutečné události. Obdivuji hlavní hrdinku jak se dokázala vypořádat se svým handicapem. Allison Lapperová nemá jednoduchý život. Kniha mně velmi zaujala. Je velmi autentická. Knihu bych doporučila všem, kteří mají sami nějaký handicap. Určitě jim to dodá sílu bojovat dál se svým handicapem. I těm, kteří jsou zdraví, aby si uvědomili, že lidé s postižením to nemají mnohdy jednoduché a aby si vážili svého zdraví.

28.07.2014 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Toto je nejlepší knížka od tohoto autora, kterou jsem četla ( mimo Báječných let pod psa). Oddychová , úsměvná četba, skvělý námět. Moc se mi to líbilo. Film je také skvělý.

22.05.2014 5 z 5

Úspěšná smolařka Úspěšná smolařka Meg Cabot

Tato knížka se mi velice líbila. Jsou tam komické situace. Chystám si přečíst ostatní 2 díly.

01.05.2014 5 z 5