AyaEssa AyaEssa komentáře u knih

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

O uroven lepsi nez tolik propagovana Elena Ferrante, pribeh ma hloubku a radu temat k zamysleni.

27.11.2018 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Nudna k uzoufani. Mam rada historicke i spolecenske romany, zvlast o Italii, jejiz realie znam velmi dobre. Ale kniha pro me byla velkym zklamanim, nudna k zblazneni. Mela jsem problem ji docist a priznam, ze jsem obcas musela i kousek preskocit, coz se mi stava malokdy. Postavy me nezaujaly, pribeh se priserne tahl bez jakehokoliv poutavejsiho zvratu. Na podobne tema se mi libila daleko vic napr. Navratilka od Donatelly Di Pietrantonio

27.11.2018 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kapanek prehnane ve vsech smerech.. coz zacina byt problemem velke casti soucasnych autoru - jako by nevedeli, co jeste vymyslet, cim zaujmout. Jenze mene je nekdy vice.
Kniha mi pripada jako cesta odnikud nikam, takova literarni onanie pana autora nad vlastnimi (do detailu rozepsanymi) predstavami. Dej umele obohacovany zcela nerealnymi udalostmi, postavy tezko uveritelne. Pritom potencial by tam byl.. ovsem eroticno spociva v naznacich, v nacasovani scen, ne v popisu fyziologickych deju a poloh na kazde druhe strance.

27.11.2018 1 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Psychothriller? Ztrata casu.. Postavy i dej zcela odtrzeny od reality, nulova verohodnost. Pripominalo mi to scenar nejakeho hodne slabeho americkeho filmu

01.09.2018 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Prumerna detektivka. Obsah prevysuje literarni kvalitu, ale presto je knizka pomerne ctiva. Az na ten nemozny zaver à la beckovy americky film samozrejme..

01.09.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za me nesnese srovnani s Hanou, uz tomu chybi smrnc a naboj. Prilis mnoho postav, ktere se pletou, misty dej pripomina telenovelu, kde se da dohromady v prubehu casu kazdy s kazdym. Mozna stacilo nesnazit se o rodinnou sagu, ale zamerit se na jeden dejovy usek a rozpracovat vic do hloubky.

01.09.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bez zavahani jedna z nejlepsich knih, jake jsem kdy cetla. Mistrne vystaveny pribeh, uzasny styl psani. Nevyhledavam knihy o valce a holokaustu, protoze velmi casto pusobi sablonovite (a navic posledni dobou je to i hojne publikovana tematika), ale autorka dokazala podat udalosti aniz by clovek mel pocit "uz stokrat precteneho". Moc pekne, byt misty smutne - jako zivot sam..

01.09.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Po brilantnim uvodu pribeh sklouzne k totalni plytke nude, narusene tu a tam samoucelnymi naprosto nesmyslnymi zvraty. Prilis mnoho erekci na tak maly pocet stranek dilu hloubku rozhodne neprida. Skoda, pritom potencial mel pribeh vyborny

01.09.2018 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Beznadejne uzvanene, bez spadu, o nicem. 300 stranek clovek ceka, ze se vsechny ty divne nerealne situace a jejich nasledky v nejakem bode spoji, ze to cele nabere jakysi smysl - a po dalsich 200 strankach pochopi, ze jen ztracel cas. Pusobi to, jako by autor psal roman po castech, ktere vychazeji v podobe sloupku v nejakem tydeniku, chaoticke, utrzkovite, neusporadane. Milion moznych zapletek a napadu (casto vybornych), ale nic neni dotazeno do konce, postavy se objevuji a zas mizi beze stop. Knizku jsem zakoupila na zaklade mnozstvi pozitivnich recenzi, ale uprimne receno nechapu nadseni ostatnich. Syrovejsi sceny me nijak nepohorsily, spis pusobi prvoplanove ve smyslu "uz tam dlouho nebylo nic zajimaveho, tak tam vrznem nejaky sex". Pritom Irving umi, o tom neni nejmensich pochyb..

30.10.2017 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kdybych mohla, dam hvezdicek aspon 7. Vyborna kniha: neotrele tema, skvele zpracovani deje, postav, pekny jazyk; zkratka klobouk dolu pred mladou autorkou!

15.09.2017 5 z 5

Alef Alef Paulo Coelho

Bohuzel bezkonkurencne nejhorsi kniha, co se mi kdy dostala do ruky.. a spolehlive me odradila cokoliv dalsiho od Coelha cist. Nudne blaboleni, i navod na montaz skrinek z Ikey je zabavnejsi.

15.09.2017 odpad!

Precteno snad stokrat, stejne jako vsechna ostatni Herriotova dilka. Krasne, hluboce lidske, zabavne cteni. Knizka, po ktere clovek muze sahnout kdykoliv, aby mu zlepsila naladu.

15.09.2017 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Rozvlekla jak se na Irvinga slusi..

15.09.2017 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Pekna kniha, nuti k zamysleni nad tim, jak nas svet navzdory pokroku zustava stale cernobily.. Priznam, ze diky kritice ceskeho prekladu jsem radeji zakoupila verzi v jinem jazyce.

15.09.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem koupila kvuli zajimavemu tematu, o okupaci v pobaltskych zemich se toho u nas moc nevi. Nicmene ocekavani nesplnila, rozpracovani postav je chabe, vse pusobi strasne zjednodusene, misty i neverohodne. Srovnani s Krvavymi jahodami od Sosnarove nebo podobnymi tituly rozhodne nesnese.

15.09.2017 3 z 5