Awča Awča komentáře u knih

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Děkuji za možnost stažení e-knihy zdarma.
Asi bych ji jinak nevyhledala a byla by to škoda.
Příběh je zajímavý, zpočátku mě velmi bavil, místa příběhu mám díky studiím poměrně prochozená (apropo, autor nezmínil, nebo jsem si nevšimla, že krom medicíny zde sídlí i technická univerzita :-)).
Ale časem přibylo težkopádnosti, postav, popisu, přiznám, že jsem trošku přeskakovala.
Zato konec jsem musela číst dvakrát, protože jsem tápala, zda chápu dobře.
Jak psal Blahorodi, pro gotiku jsou příznačné čisté linie, ale zde byly části až barokní.
Možná za to mohou jen ta letošní červnová únavná vedra, kdy se člověk začte asi jen do knih o dobývání severního pólu.
Zkusím ještě Hastrmana :-)

27.06.2019 3 z 5

Poezie umělého světa Poezie umělého světa Jiří Materna

Neuveřitelné. Nepoznala bych, že básně složila/poskládala umělá inteligence. Trošku mě mrazí, k čemu všemu by ji asi šlo vytrénovat. A zdá se mi to, nebo má i smysl pro humor?

LISTOPAD
usínám, pláču, umírám, přemýšlím
co cítíš ty?
cítím tvou slabost
a whisky

18.06.2019 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Nejsem asi úplně objektivní, jsem fanda katastrofických a zombie příběhů :-)
Kniha se mi četla velmi dobře, začátek byl opravdu napínavý a pohled na situaci očima různých osob se mi hodně líbil. Popis putování do bezpečí byl strhující. Od půlky to již není úplně o akci ale spíše o psychologii, no dobrá, možná je to opravdu trošku červená knihovna, místo ní mohlo být více místa věnováno způsobům zajištění základních prostředků obživy apod. Konec je na mě až moc sladký, no alespoň vyvážil ty drsné okamžky ze začátku příběhu :-)

06.03.2019 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Po přečtení prvního dílu jsem ihned načala druhý, pozor, Logan je velmi návykový!
Opět bylo rozehráno více případů, které nyní Logan řeší pod jiným šéfem. Steelová je svérázná, na slovníku a hrubosti by možná mohla trochu ubrat, trochu jsem očekávala, že bude nastíněno, co se za její tvrdou slupkou skrývá, ale možná nakoukneme až v příštích dílech? Sledujeme i soukromí život Logana, i když mu na něj moc času nezbývá.
Čtivé, humorné, jdu na další díl :-)

04.03.2019 5 z 5

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Není to úplně ten typ poezie, na který jsem byla zvyklá. Ale bylo to velmi zajímavé a osvěžující. Některé básně pobavily, některé byly k zamyšlení. Překvapil mě autorův vztah k Bohu. Nebyla to jednoduchá doba. Zkusím si přečíst i životopis, který zmiňuje Maras ve svém komentáři.

24.01.2019 4 z 5

Arcižár Arcižár Eoin Colfer

Kniha obsahuje vše, co mám ráda, přesto mě úplně nebavila, jistá upovídanost všech postav děj brzdila a chvílemi jsem ztrácela pozornost, což je škoda, jinak je příběh dost originální.
Není to špatné, ale mohlo by to být lepší.

07.01.2022 3 z 5

Hříšná ves Hříšná ves Vjačeslav Jakovlevič Šiškov

Naprostý zmar, zmar, kořalka, tajga a ruská duše. Očistný závěr.
Napsáno dobře, ale podruhé už bych neměla sílu příběh číst.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

01.06.2021 3 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Lehké čtení pro pobavení.
Místy jsem se smála nahlas.
Od půlky to přestalo mít šťávu, ale díky skvělému přednesu pana Hlavici jsem vytrvala až do konce (posloucháno jako audiokniha).

15.04.2021 4 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Pro mě zde série trochu ztratila dech. Je zde již mnoho plánování, intrik, záležitostí klanů apod.
Není to špatné, ale asi mě baví více osamělí vlci.

09.04.2021 3 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

Trilogie určitě měla své mouchy, originální také úplně nebyla, ale když ono se to četlo tak dobře!
Herní svět mě pohltil. Když si pak jdete lehnout a říkáte si, že musíte dobít energii alespoň na 90 procent... :-)
Celý příběh je dobře vystavěný, čtivý, závěr mi k němu seděl.

31.12.2020 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Kniha se nečetla špatně, začátek mě velmi bavil, hlavní hrdinka je drsná správňačka, fandila jsem jí, ve vyšetřování i, ehm, v romantické lince.
Ale místo toho, aby se mi s přibývajícími stránkami stával svět, ve kterém se příběh odehrával, srozumitelnější, přibývalo a kupilo se mnoho postav. Postavy byly zajímavé, ale trochu jsem se ztrácela, dočetla jsem až do konce, ale už to nebylo strhující čtení...
Série jistě nebude špatná, ale to mě více bavil Harry Dresden, nebo můj top Alex a Luna od B. Jacka.

03.08.2020 3 z 5

Pro pět ran blázna krále Pro pět ran blázna krále Karel Šiktanc

Přečteno se zájmem, mé první setkání s autorem, netroufám si ovšem hodnotit... počet hvězdiček je pouze orientační.
Krátké zajímavé dílo.
Některé verše mi utkví v paměti:
"Už mi dávno není včera.
Už mi pozítří."
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

17.06.2020 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Po pár stránkach jsem zjistila, že jsem před časem knihu četla, ale z nedostatku času a trpělivosti jsem ji tehdy přeskákala. Na druhý pokus se mi kniha líbila, nápad s básněmi je zajímavý, dokonce jsem si pak některé autory dohledala. Na plný počet *to ale není.

07.02.2020 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Krátké úsměvné dílko, klasika.
Děkuji za možnost stažení legálně zdarma.

06.01.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Zručné napsané, zločin originální. Přesto mě kniha nenadchla, byla místy poměrně brutální, což mi nesedlo. Proplétání několika případů vyprávění spíše zdržovalo. Možná mi další díl sedne více.

30.12.2019 3 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Zpočátku jsem tápala ve jménech a ani styl psaní mě neoslovil, možná to bylo kostrbatým překladem. Ale příběh byl zajímavý, byla jsem velmi zvědavá na rozuzlení, které mě opravdu překvapilo. Jako oddychovka na dovolenou, případně na 2 zimní večery, ideální.

22.11.2019 3 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Vše již bylo napsáno v předchozích komentářích. Skvělá kniha, ryzí příběhy. Snad jen dodám, že byla příliš krátká!
Děkuji za možnost stažení e-knihy legálně zdarma.

19.11.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

Bohatší zápletka než v předchozích dílech, kniha se četla dobře, možná je to tím, že si již na pomalejší tempo vyprávění zvykám.

19.10.2019 5 z 5

První život První život Jan Němec

Lehce erotické verše, některé mě oslovily více, některé mě zlehka minuly.
"...to ve mně jsou kostky vrženy
cigarety dokouřeny slunce zapadeno
ve mně právě odjíždí poslední noční linka směr Ty..."
Děkuji za možnost stáhnout si tuto e-knihu legálně zdarma.

14.08.2019 3 z 5

Niekur Niekur Kateřina Rudčenková

Děkuji za možnost stáhnout si knihu legálně zdarma. Jinak by mě minula a to byla škoda. Ne že by to byl můj šálek kávy, ale určitým způsobem mě oslovila. Vztah který vznikne mezi Češkou a Litevcem, v Německu, v bezčasí několikaměsíčního studijního pobytu, je popsán formou divadelní hry, což dává příběhu zvláštní kouzlo. Trošku mi k tomu neseděl příběh siamských dvojčat, možná zbytečně absurdní hříčka zasluhující svůj vlastní prostor, hlavní linie by si možná vystačila sama, i když to chápu jako jistou alegorii.

02.08.2019 3 z 5