Awča Awča komentáře u knih

Modrý pták Modrý pták Marie-Catherine Le Jumel de Barneville Aulnoy

Hezká pohádka, dlouho jsem žádnou nečetla, tak pro mě byla milým osvěžením.
Nejvíce se mi líbil kočár tažený okřídlenými rosničkami.
Konec pohádkově dobrý, jen Ropušky mi bylo trochu líto.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

31.08.2021 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Zajímavý námět, Lovci stínů, runy a démoni, vše v New Yorku, kdy se světy tak nějak prolínají. Bavily mě hlášky, hlavně Simon mi přišel velmi vtipný a přála bych mu větší roli. Zpracování bylo místy trošku kostrbaté, a závěrečný souboj mohl mít více akce a méně slov, ale i tak prima čtení.

18.03.2021 3 z 5

První řez První řez Judy Melinek

Symbolicky první kniha letošního roku začíná slovem "První".
Knihu jsem si vybrala do výzvy týkající se knih s lékařskou tématikou, ale po prvních drsných stránkách jsem chtěla výběr změnit na "Kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout". Po chvíli jsem začetla a buď autorka ubrala na drsnosti nebo jsem si zvykla, prostředí pitevny mi přišlo zajímavé, s hlavní hrdinkou bylo lehké se ztotožnit, a začalo mě bavit hádat, který případ to rozjede. Trocha IT a trochu sexu a už jsem byla na konci. Tam už příběh ztratil dech, autorka potřebovala vše dokombinovat a dovysvětlit, proto ubírám jednu*.

03.01.2021 4 z 5

Království mrtvých Království mrtvých Pavel Korněv

Druhý díl je ještě o něco lepší než předchozí. Čte se dobře, slupla jsem ho jak malinu.
Jsem opravdu zvědavá na završení příběhu.

31.12.2020 5 z 5

Vesmír - obrázkový slovník Vesmír - obrázkový slovník * antologie

Knihu jsem objevila až nyní, mnoho let po jejím vydání, trochu jsem se obávala, že je zastaralá.
Ale je skvělá, je zde pěkné podaný přehled základních věcí o vesmíru a naší soustavě. Fotografie a obrázky jsou přehledné. Jasně, u Marsu se nedozvíme o vozítku Opportunity, ovšem jinak jsou data stále aktuální. Radost si knihou i jen tak listovat

14.12.2020 5 z 5

Sólo pro dva dechy Sólo pro dva dechy Oldřich Mikulášek

Ponořit se do této sbírky bylo velmi osvěžující, nechat slova plynout, někdy se nad nimi zamyslet a někdy se nechat jen tak unášet dál:

„A andělé se podruhé

už nevylíhnou —

zřejmě pověřeni

jinými úkoly.

A taky možná,

že na křídla není

zrovna dosti peří.“

Děkuji za možnost bezplatného legálního stažení.

29.10.2020 5 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Předchozí díl se mi velmi líbil, i tento mi přijde pěkný a čtivý, ale přeci jen dávám o hvězdu méně.
Všechny řešené případy jsou zajímavé, i způsob, jak se mravenčí prací zaměřenou na detail dojde k pachatelům.

SPOILER!!? Chyběl mi tam soukromý život, hlavně u Ballardové. Chápu, že na něj vlastně nemá čas, ale alespoň náznak vztahu, pokec s plavčíkem na pláži....
A akce, je tam zoufale málo akce! KONEC SPOILERU :-)

23.10.2020 4 z 5

Zasněžený popel Zasněžený popel Bohdan Chlíbec

Poezie se hodnotí obtížně.
Mě sbírka oslovila svou melancholickou atmosférou a přitom až krásně bláznivými myšlenkami.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.
"Nic mne tak nepotěší,
jako ztráta zbytečné věci.
Čas odděluje
podzim od začátku jara.
Někteří lidé jsou uzavřeni
ve svých dnech,
a přesto nejsou vertikální."

09.08.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Předchozí díly jsem četla, bavily mě, tudíž jsem s potěšením začala číst. A nešlo to. Autor promine, ale začátek je děsná slátanina. Mix vzpomínek na předchozí případy, koktejl jakože vědeckých úvah, chaotický začátek nové akce. Vydržela jsem do kapitoly 31. Dál to nešlo. Už mě ani nezajímalo, jak se to vyvine.

23.04.2020 1 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Svižné, čtivé, nekomplikované. Nádherně jsem si u knihy odpočinula.
Zkusím i další díly.

06.04.2020 5 z 5

Zemřeš v další kapitole Zemřeš v další kapitole J. D. Robb (p)

Z knihy jsem zmatená, rozpačitá. Kriminální zápletka fajn, bavila mě. Až v půlce knihy jsem zjistila, že se děj odehrává v budoucnosti, že ty divné nahodilosti nejsou špatným překladem. Působilo to dost nepropracovaně.
Nebavila mě ta červená knihovna, celý soukromý život byl takový neuvěřitelný.
Prostě taková skládačka, která mi nesedla, ale věřím, že někoho chytne za srdce.
Obálka je opravdu povedená.

26.02.2020 2 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Velmi zajímavá kniha, zábavná, originální, napínavá. Dostala jsem se k ní jen náhodou, u série rozhodně vydržím.

21.02.2020 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Příběh byl velmi napínavý, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Postavy byly dobře a uvěřitelně vykresleny. Podezírala jsem kdekoho :-) Závěr s několika zvraty, které čtenář tak trochu očekává a přesto jej překvapí. Kniha se mi líbila, těším se na další kousky tohoto autora.

09.11.2019 5 z 5

Nanečisto Nanečisto Sergej Lukjaněnko

Lukjaněnko je můj oblíbený autor, ale již pár let jsem od něj nic nečetla. Bylo to jako setkání s přítelem, kterého jsem dlouho neviděla, milé a očekávané.
Příběh byl hodně zajímavý, bavil mě, klidně bych nechala hlavního hrdinu celničit déle, dalo by to čtenáři čas seznámit se s dalšími světy, takto je o ně trochu ošizený.
Konec byl pro mě velmi překvapivý, jsem velmi zvědavá na druhý díl.

24.10.2019 4 z 5

Skvělé místo pro smrt Skvělé místo pro smrt Ann Granger

Další milá kniha v řadě, nezklamala, poklidné tempo vyprávění, reálie anglického venkova, Meredith již konečně bydlí ve městečku jako Alan, ještě 10 dílů a budou možná bydlet spolu :-)
Konec byl na mě až moc překombinovaný, proto nedám plný počet.

21.10.2019 4 z 5

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Ann Granger

Není to žádný thriller, tempo knihy je pozvolné, přesto je svým způsobem napínavá. Opět pěkný popis anglického venkova, příběh mě bavil, i když mě trošku štve vztah hlavních postav. Třeba bude progres v dalším díle? Jdu se o tom přesvědčit.

17.10.2019 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Zápletka byla napínavá a originální, začátek mě velmi bavil, ale poté mi něco chybělo, nějak jsem se nemohla ztotožnit s hlavní hrdinkou, popravdě mě místy trochu štavala. Konec byl překvapivý. Další díl si ráda přečtu.

11.10.2019 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Knihu jsem četla bezprostředně po Vile v Sadové, byla jsem velmi zvědavá na další osudy Bo. A zklamaná jsem tedy nebyla! Děj byl nabitý událostmi, hlášky byly vtipné, postavy velmi osobité. Až mi bylo líto, že už jsem dočetla, klidně bych se "vrhla" na další díl.
Jasně, že jsou věci nadsazené, nejde o literaturu faktu, mě tento styl velmi vyhovuje, ale chápu, že někomu nemusí sedět.
Snad jediné minus - poměrně tuctový přebal knihy.

19.08.2019 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Sohlasím s hodnocením Pralev. Kniha byla velmi zajímavá, vtipná, první čtvrtina až polovina mě bavila velmi. Život na Luně, jeho uspořádání - manželství a klany, superpočítač, vztahy se Zemí. Začátky povstání, organizace prvních buněk, to nemělo chybu. Ale pak přišlo (na mě) příliš mnoho politiky. Možná bych to za dlouhých zimních měsíců přečetla celé, ale v těchto letních vedrech jsem závěr knihy, a stydím se za to, přeskákala. Kniha ale určitě stojí za přečtení, navíc ji krásně ji doplňují ilustrace.

15.08.2019 4 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Od knihy jsem nic moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená! Ačkoli neholduji tomu, že jsou kapitoly kouskovány jednou do přítomnosti, pak do minulosti, tady to kupodivu zvyšovalo napětí.
Oceňuji, že se příběh neutápěl v rozvleklé sondě do psychiky postav, jednání postav bylo pochopitelné, příběh velmi čtivý.
Skvělá kniha na dovolenou, ocení ji spíše ženy.

09.07.2019 5 z 5