Auto999 Auto999 komentáře u knih

Úřad: tajné dějiny FBI Úřad: tajné dějiny FBI Ronald Kessler

Velmi obsáhlý a opravdu příliš podrobný popis historie FBI se zaměřením na to, co se nepovedlo. Občas to vypadá, jako by byl autor placen za počet slov. Knize by velice pomohlo ke čtivosti podstatné zkrácení.

24.08.2022 4 z 5

1983 Vojtěch - Enge 1983 Vojtěch - Enge Martin Straka

Výborný kniha, psaná srdcem. Vyčerpávající množství informací. Nevěděl jsem, že Martin Straka u toho všeho vlastně byl, i když jen telefonicky. Už se těším na jeho další knihu, doufám, že brzo nějaká bude.

17.08.2022 5 z 5

Šakal-tajné války Iljiče Ramíreze Sáncheze zvaného Carlos alias Šakal Šakal-tajné války Iljiče Ramíreze Sáncheze zvaného Carlos alias Šakal John Follain

Kniha není příliš čtivá, je psána až moc dokumentačně. Trochu mi vadilo i to, že kniha obsahuje různé informace které se navzájem vylučují. Čtenář potom nemůže vědět, kde je pravda.

07.08.2022 3 z 5

Stopařův průvodce zeměkoulí Stopařův průvodce zeměkoulí Slávek Král

Kniha obsahuje různé zážitky z cest po celém světě. Trochu horší je, že popis těchto zážitků je vždy velmi krátký. Od pár řádek až po maximálně stránku. Další problém je, že kniha neobsahuje vůbec žádné fotky. Všechny jsou na internetu, ke každé kapitole buď pár fotek nebo několika sekundové video. Nicméně žádným způsobem se nedají prohlédnout všechny fotky najednou. Musíte neustále klikat kvůli další fotkám nová čísla do URL adresy. To je dost otravující. Většina zážitků je ale zajímavá, proto stojí kniha za přečtení i přes to všechno.

11.07.2022 4 z 5

Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Vladimír Váchal

2,5 hvězdičky. Autor má skvělé přednášky, dobrý spisovatel však z něho nebude. 400 zbytečných poznámek pod čarou, které čtení kouskují. Kniha je prostě jen soubor zážitků ze života, přičemž hodně zážitků není ani zajímavých ani neobyčejných. Navíc v knize nehledejte nějaký systém, pořadí nebo koncept. Prostě myslím, že autor by své neobyčejné zážitky, kterých má bezpochyby bezpočet, mohl sepsat daleko lépe a poutavěji.

25.06.2022 3 z 5

Formule 1 – Oficiální historie Formule 1 – Oficiální historie Maurice Hamilton

Není to špatná kniha, ale ani není perfektní. Je nekonzistentní. Někdy jsou popisovány jednotlivé závody a někdy je vynechaná celá sezóna. Ale jako stručná historie to stačí. Obsahuje velké množství nádherných fotografií.

21.06.2022 4 z 5

Ztracen na Hedvábné stezce Ztracen na Hedvábné stezce Martin Půlpán

Velmi pozitivně napsaný cestopis, spíše zážitky z cesty, po blízkém i vzdáleném východě. Martin cestuje stopem, bydlí u místních nejchudších lidí a celkově cestuje hrozně levně. Ale tím pádem se nejvíce dostane k obyčejným lidem a zjistí jak takoví lidé skutečně žijí. Je to opravdu neuvěřitelné, co všechno se za 10 měsíců dá zažít, když se člověk nebojí, neplánuje a prostě riskuje.

16.06.2022 5 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Kniha byla zklamání. Přečetl jsem mnoho knih o špionáži a tato rozhodně patří k těm horším. Nejprve píše autorka zbytečně dlouhou dobu o svém mládí, ačkoliv to nijak s CIA nesouvisí. Poté sice píše o práci v CIA celkem dobře, ale zároveň se neustále probírá svým životem. Dvě svatby - dva rozvody. Autorka ve vlastním soukromém životě neví kudy kam. Nečekejte knihu o tajných agentech. Je to autobiografie jednoho z mnoha zaměstnanců tajných služeb.

01.06.2022 3 z 5

Temný trh Temný trh Misha Glenny

Kniha popisuje čtivým způsobem kybernetické zločiny, především vybírání kont prostřednictvím ukradených čísel kreditních karet. Je to psáno příběhem, který se asi neudál, tak jak je podán, ale pro lepší čtivost je to podle mě v pořádku.

02.05.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Vzhledem k tomu, že informací o KLDR se k nám dostane minimum a jelikož to byla několikátá kniha o KLDR mnou přečtená tak jsem již spoustu informací věděl. Ale i přesto je kniha zajímavá. Zvlášť pro ty čtenáře, kteří ještě o KLDR nic nečetli. Myslím, že to je nejbizardnější stát na světě. Jeho obyvatelé mají úplně vymyté mozky propagandou. Jen tak je možné, že tento stát ještě vůbec existuje.

01.05.2022 5 z 5

Dobytí Měsíce: Příběh programu Apollo Dobytí Měsíce: Příběh programu Apollo Tomáš Přibyl

Výborná kniha, rozhodně stojí za přečtení. Obsahuje spoustu velmi kvalitních fotografií, spoustu zajímavých informací i různé perličky z cest na měsíc.

26.04.2022 5 z 5

Kniha sice není špatná, ale autorka na svých přednáškách uvádí, že na nich lidé uslyší jen desetinu informací o KLDR, ale já myslím, že je to obráceně. Kniha je téměř neškodná, zatímco přednáška Niny o KLDR je opravdu naplněná třaskavými informacemi o této nejbizardnější zemi na světě.

19.04.2022 4 z 5

Dějiny státu Izrael: Od založení do dneška, 1948–2013 Dějiny státu Izrael: Od založení do dneška, 1948–2013 Michael Krupp

Historie Izraele hlavně z pohledu politiky. V knize jsou i vypsané výsledky jednotlivých voleb do parlamentu, prezidentské volby atd. Ale jinak pěkně napsaná historie.

01.04.2022 4 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Historie Izraele a Palestiny, ale ne z pohledu profesora historie, ale z pohledu lidí tam v současné době žijících. Je to velmi zajímavá kniha. Ale že všech knih co jsem o tomto regionu četl vyplývá, že Izrael se jen neustále brání muslimskému útlaku. Štěstím pro Izrael je, že mají obrovskou technologickou i morální převahu. I s tou ovšem život v Izraeli, kde denně dochází k teroristickým útokům není nic lehkého.

01.04.2022 5 z 5

Masarykův okruh - 90 let Masarykův okruh - 90 let Aleš Sirný

Výborná kniha. Obsahuje přes 300 celostránkových fotografií a ke každé je krátký příběh. Tím pádem je v knize zachyceno vše podstatné co se v Brně na okruhu událo.

16.03.2022 5 z 5

Opravdu velmi hodně čtivá kniha. Obsahuje jednotlivé příběhy z válek všude na světě. Tyto příběhy nejsou nijak seřazeny. Ale to vůbec nevadí. Jsou totiž z míst, kam se kromě vojáků dostane skutečně málokdo a ještě méně lidí ze zpět vrátí živí a zdraví. Nejvíce příběhů je z válek v muslimském světě jak jinak.

07.03.2022 5 z 5

Definice sportu Definice sportu Jakub Kornfeil

Váham jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Část knihy, kde autor popisuje svoji kariéru nebo různé příběhy ze závodů je skvělá. Bohužel je to menší část knihy. Větší část je o obecných radách pro sportovce nebo o životě. Tyto rady si autor mohl ušetřit. Rozhodně má spoustu zážitků ze závodů mistrovství světa, které by čtenáře určitě zajímali více.

05.03.2022 4 z 5

Na prahu atomové války Na prahu atomové války Milan Syruček

Velmi zajímavá kniha. Místy neuspořádaná.

24.02.2022 5 z 5

Krysy Jejího Veličenstva Krysy Jejího Veličenstva Tuvia Tenenbom

Sonda do hlubin anglické duše. Nevím proč autor s každým koho potká mluví o židech, Izraeli a Palestině, náhoda to být nemůže. Je to tak ale ve všech jeho knihách. Více lidí židy nemá rádo. Jestli je to pravda, nebo autor záměrně do knihy dává pouze negativní reakce nevím. Možná chce psát o senzacích. Ale ještě větší problém jsou muslimové, kteří židy nenávidí a nebojí se o tom mluvit veřejně. Dále stejně jako v ostatních autorových knihách spoustu lidí se o politice atd. chce bavit pouze mimo záznam nebo anonymně. Bojí se že budou za svůj názor trestáni. A je pro svět velké varování. Daleko víc lidí je pro brexit než proti. Jenže veřejně si to netroufnou říct, proto to vypadá, že je příznivců a odpůrců brexitu stejně.

17.02.2022 4 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Sonda do hlubin americké duše. Nevím proč autor s každým koho potká mluví o židech, Izraeli a Palestině a rasismu, náhoda to být nemůže. Je to tak ale ve všech jeho knihách. Více lidí židy nemá rádo. Jestli je to pravda, nebo autor záměrně do knihy dává pouze negativní reakce nevím. Možná chce psát o senzacích. Ale ještě větší problém jsou muslimové, kteří židy nenávidí a nebojí se o tom mluvit veřejně. Dále stejně jako v ostatních autorových knihách spoustu lidí se o politice atd. chce bavit pouze mimo záznam nebo anonymně. Bojí se že budou za svůj názor trestáni. V USA je politická korektnost úplně extrémní. Skoro nikdo nechce říct veřejně koho bude volit. A je pro svět velké varování. Kde je svoboda, když se člověk bojí říct nahlas vlastní názor?

17.02.2022 5 z 5