atletico atletico komentáře u knih

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Prostě jsem to nedal. Dokonce jsem se ani nedostal k začátku katastrofy, naprosto mě odrovnal ten úvod do loztomilého městečka, kde si všichni tak klásně lozumí v té skvělé komunitě. Takovou koncentraci amerických klišé (nic proti Americe!) jsem ještě neviděl! Autor si asi do zápisníčku napsal všechna klišé, která kdy viděl ve filmech a seriálech a pak je narval na pár stránek úvodu. No a vzhledem k tomu, že je tam otec s vojenskou minulostí a dcerka se zdravotními problémy, předpokládám, že na dalších stránkách se s klišé roztrhne pytel. Nedočetl jsem, tak nebudu hodnotit, i když prst nad "odpadem" mě svrběl.

22.12.2022

Duna Duna Frank Herbert

Tuhle knihu jsem četl již podruhé. A měla na mě stejný, možná ještě větší účinek, než když jsem ji četl poprvé před mnoha mnoha lety.

22.08.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Děsivé, ale skvělé. Detailně zvládnutá sychologie. Jako rodič bych nikdy nic podobného nechtěl zažít.

08.06.2019 5 z 5

Aréna jedna - Otrokáři Aréna jedna - Otrokáři Morgan Rice

Pro malé děti. Nebo pro Američany...

13.01.2018 1 z 5

Přízeň Fortuny Přízeň Fortuny Colleen McCullough

Přijde mi to jako sledovat hraný dokument na history channel. Herecké výkony na prd, ale spousta zajímavých faktů.

17.11.2017 4 z 5

Řeka zmrtvýchvstání Řeka zmrtvýchvstání Philip José Farmer

Tahle knížka je hodně podobná Propasti času. je to stejně zajímavý mix různých kultur a pohledů na svět. Stejné odhalení lidské podstaty až na kost a přitom je to neskutečně zábavné sci-fi.

18.08.2017 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Abych si o knize udělal obrázek, většinou čtu jenom negativní komentáře. U Propasti času mě lákalo téma, přesto jsem se málem nechal odradit. A to by byla chyba, je to totiž vyspělý, drsný a reálný. Jsem nadšen.

21.06.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Moc mě to nechytlo. Je to jako několikrát převařený Da Vinciho kód, ze kterého už vyprchaly všechny skvělé ingredience.

18.06.2017 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Moje první setkání s Pratchettem. Velmi příjemné čtení, chytrý humor a přestože se tam objeví násilí, je vyprávění tak nějak laskavé. Do Zeměplochy se určitě ještě vrátím.

18.06.2017 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Klasika. Vzácná shoda, kdy jsou jak kniha tak film skvělý. Každý svým způsobem.

13.05.2017 5 z 5