astra3 Online astra3 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Dobré čtení. Už se těším na další knihu s Erikou. Vtipné jsou části z osobního života vyšetřovatelky.

30.01.2018 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Skvěle napsané. Doporučuji všem milovníkům dobré detektivky. Jen je asi lepší, číst tuto sérii od 1. dílu. Postupně můžete sledovat i vývoj osobního života hlavní postavy Sebastiana.

29.01.2018 5 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Při četbě této knihy mně vadilo, že jsem první díl četla už dávno a některé souvislosti jsem už zapomněla. A do řešení případu se motala tajná policie a zájmy dalších jedinců. Místy překombinované.

26.01.2018 3 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Tato kniha mě trochu zklamala. Nevěřím na tak rychlou proměnu a představa, že bigotní rodina s radostí vše odpustí a přijme do rodiny černošku, je zcela nereálná.

24.01.2018 3 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Kniha mě příjemně překvapila. Asi bych jí nezařadila do krimi. Je to velmi aktuální téma citlivě podané.

22.01.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Kniha byla čtivá, ale děj se dal brzy předvídat. Asi bych ji nějak zvlášť nedoporučila.

21.01.2018 2 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Kniha je velmi zajímavá, jen by nemusela mít 836 stran. Ani nevím, jestli bych jí zařadila mezi detektivky. Spíš to byl společenský román. Politici jsou všude stejní a vždycky byli.

19.01.2018 5 z 5

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Dobrá polská detektivka. Mně se líbila. Naklatelství by při vydání dalšího dílu mělo změnit styl písma.

16.01.2018 5 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Dobrá klasická detektivka. Mohla by být kratší. Místy zdlouhavé.

16.01.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se dobře četla. Hlavní hrdina byl dost zvláštní a některé situace dost neuvěřitelné.

11.01.2018 3 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Tato kniha se mi vůbec nelíbila.

11.01.2018 2 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Kniha je velmi čtivá. Občas jsem měla pocit, že čtu Jamese Bonda. Hlavní hrdina měl nejmíň 9 životů.

08.01.2018 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Příjemná kniha na dovolenou.

08.01.2018 3 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Pěkné, propracované. Čekám na další díl.

05.01.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Nezklamala. Prostě prima čtení.

05.01.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Jako vždy slušna detektivka od P. Maye.

26.12.2017 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha se celkem dobře čte. Inteligence vyšetřovatelů odpovídá české policii. Hlavní "hrdina" je dost nesympaticý. Za mě tři hvězdy.

21.12.2017 3 z 5