Ashen-Shugar Ashen-Shugar komentáře u knih

Posledná šanca Posledná šanca Andy Weir

Posloucháno před několika lety jako audiokniha. Jak do kina normálně vůbec nechodím, tak tady se úplně třepu na to, až to bude v kině!!!

05.03.2024

Opravdu zajímavé čteční. Na konci knihy jsem si říkal, že to ani snad není možné, že se toto děje. Pak mě napadla mrazivá otázka - A co teprvě kauzy, které tam autor nemohl napsat. Proti tomu by asi bylo Třicet let pod přísahou jen všední povídání.

25.08.2020 5 z 5

Vražda v La Mutu Vražda v La Mutu Raymond E. Feist

Jakožto Feistův fanoušek jsem si ji kdysi dávno koupil a přečetl. No, na Feista fakt slabota.
Kvůli tomu ale tenhle komentář nepíšu. Přemýšlel jsem, že všechny legendy trhlinových válek prodám, protože jsou slabši a už je asi číst nebudu, hlavní důvod prodeje je, že mě jenom zabírají místo v knihovně. Tak jsem mrknul na internetu, kolik bych za tu bídu asi mohl chtít a nestíhám valit oči!!! Zjistil, že se dle stavu prodávájí 1.500 - 2.000 korun :-o
No, zatím si ji asi teda ještě nechám :-)

16.11.2019 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Čtu jenom fantasy, tohle byla moje první přečtená sci-fi kniha. Autor dokáže perfektně zaujmout už od první kapitoly. Po dočtení musím říct, že se mě to líbílo, na rozdíl od filmu. Ten jsem viděl až po přečtení knihy a oproti knize byl naprosto otřesný. Je mi jasné, že to točili v osmdesátkách, ale v osmdesátkách se přece točily i skvělé filmy. Od začátku do konce to bylo trapné a dialogy ještě horší. Herci nechutně přehrávali a atmosféra nulová. Nechápu to hodnocení filmu a nechápu režiséra, že po dotočení byl spokojený se svou prací. "Ano, to je ono, přesně takhle jsem si to představoval."
Pro koho to asi točili? Fanoušek knihy bude zklamán a neznalý divák si jen řekne co je to za kravinu.
Omlouvám se, že jsem takhle odbočil k filmu. Kniha je parádní :-)

08.10.2019 4 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Vynikající kniha, netřeba psát dlouhých komentářů, protože všechno důležité už bylo níže napsáno. Jezal dan Luthar s jeho myšleknovými pochody je jeden z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů. Je to takový Arnold Rimer psané fantasy, který se pozvolna a nedobrovolně mění na Eso RImmera :-)

08.10.2019 5 z 5

Dlouhý den Valhaly Dlouhý den Valhaly Frank N. Skipper (p)

Chtěl jsem napsat podrobný komentář, ale po přečtení MM1979 pode mnou jsem si to rozmyslel, protože lépe bych to rozhodně nenapsal.

08.10.2019 odpad!

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Trochu mně to připadalo jako kniha pro mladší, protože je to trošku jednodušší, ale nakonec jsem se stejně skvěle bavil.

26.02.2016 4 z 5

Obrázky z Jaroměřicka - část druhá Obrázky z Jaroměřicka - část druhá Antonín Ondříček

Hodně raritní, moc se nevidi. Jedna z nejhezčích pohádkových knížek mého dětství.

23.02.2016 5 z 5

Obrázky z Jaroměřicka část první Obrázky z Jaroměřicka část první Antonín Ondříček

Encyklopedie naší přírody Encyklopedie naší přírody Miloš Anděra

Kniha je skvěle zpracovaná a rozdělená do kapitol podle prostředí. Vše doplňují nádherné ilustrace.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z nejlepších věcí, co se dají vůbec přečíst.

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Skvělé, akorát jsem z toho měl vždycky chvíli po čtení mírné deprese.

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Tochu jsem se bál té značky DIABLO. Čekal jsem něco, jako když si koupíte mobilní telefon Harley-Davidson nebo pěnu na holení Pribina, jestli mi rozumíte. Nakonec to bylo ale docela prima, dávám lepší 4.

Tisícerá myšlenka Tisícerá myšlenka Richard Scott Bakker

Možná je to ve mně, ale děj se ubírá tak divným směrem, že jsem knihu přestal v půlce číst. Člověk má obvykle rád, když je v knize nějaký strhující zvrat, nečekané rozuzlení nebo perfektní pointa. Tady ale všechny zápletky končí prostě "divně". Všechny postavy, ať už jste je měli rádi nebo ne byly mentálně zlikvidovány a tak už tam zbívá v podstatě jen Kellhus.

22.02.2016 1 z 5

Zlověstné sny Zlověstné sny Margaret Lindholm

Super, člověk si rozečte ságu o 18 dílech a při čtení šestnáctého se dozví, že nakladatelství už poslední dva nevydá :(

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Stejně skvělé jako předchozí díly, možná ještě lepší. Plně se stotožňuju s Air15 pode mnou. Tak skvělou ságu už jsem dlouho nečetl a myslím si, že je to jedno z nejlepších děl žánru vůbec.

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Úplně stejně skvělé, jako první díl.

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Dovolím si takový minispoiler- Nepřestávejte knihu číst po několika stránkách, že je to nezáživné. To co právě čtete ještě není ten příběh.
Neumím moc mluvit o těchhle takže mě omluvte, že to asi nepopíšu správně, ale styl, jakým autor píše je prostě jedinečný. Kniha je zkrátka "Krásně napsaná", hltal jsem ji jedním dechem stejně jako její pokračování. To jakým spůsobem autor líčií a popisuje třeba chudobu chlapce na začátku dále jeho snahu docílit vytyčených cílů a trable s jeho nepřáteli na konci to prostě nemělo chybu. V některých pasážích jsem úplně trnul, jak to dopadne. Jelikož chodím brzo do práce, mám večerku v deset. Tady jsem se kolikrát podíval na hodiny a byly 2 ráno... ...a já pokračoval dál, protože prostě nešlo přestat.

22.02.2016

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Poslední strážce věčnosti Poslední strážce věčnosti John C. Wright

Tohle je přesně ten styl fantasy, který nemusím. Na čtenáře se chrlí obrovské množství různých názvů míst, historických postav, kultů, zvyků a podobně bez jakékoliv návaznosti. Tím nemyslím, že by kniha byla moc složitá na zapamatování těchto věcí. Autor prostě něco pleskne. Vyrobí názvy postav míst a předmětů a pak už se k nim nikdy nevrátí. Takovouhle fantasy bych mohl psát taky. Tohle si teď vymyslím, sledujte: "A do místnosti vstoupil mocný Afgan, v rukou třímaje jeho meč Lorfazol ukovaný ve výhních Barvoldu v dobách před Arciánem". Tak a teď už bych ani jedno z těchto slov v knize nikdy nepoužil :-) Takovýchto výlevů je bohužel na každé stránce asi pět. KInihu zavírám ve čtvrtině. A to vypadal popis na přebalu knihy tak lákavě. Škoda...

22.02.2016 odpad!