Dlouhý den Valhaly

První díl skvělého cyklu Františka Novotného – vydaný ještě pod pseudonymem. 25. října 1917, v den, kdy v Petrohradě bolševici dobývají Zimní palác, je nad západní frontou sestřeleno německé stíhací eso, poručík von Gallwitz, avšak místo aby se roztříštil o zem, je i se svým letounem přenesen do zásvětní Valhaly. V bouřlivě probíhajícím ději, plném nejen leteckých bitev se Sútrovými draky, ale i milostných bojů s valkýrami, líčí autor další hrdinovy osudy v Ódinově říši. Von Gallwitzovo tušení, že je ústřední postavou intrik, se pomalu mění v jistotu. Skutečnost však překvapí i jeho. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65518/dlouhy-den-valhaly-65518.jpg 3.424

Valhala 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Altar

Kniha Dlouhý den Valhaly

Ashen-Shugar
08.10.2019odpad!

Chtěl jsem napsat podrobný komentář, ale po přečtení MM1979 pode mnou jsem si to rozmyslel, protože lépe bych to rozhodně nenapsal.

MM1979
26.01.2019odpad!

Tak za mě velké, ale opravdu velké rozčarování a zklamaní! Knihu jsem koupil na základě recenzí a mé záliby ve fantasy a sci-fi. Mělo to být něco výjimečného, ale byl jsem znechucen a cítím se podveden. První díl fakt děs a úplné utrpení. Mnoho postav, velmi zmatený děj, u nesmyslů si autor pomáhání časovým skokem a zdvojením jak postav, tak i předmětů. Úchylné laciné sexuální scény (například když hlavní hrdinka - valkýra honí penis drakovi, aby mohla v kovárně zakalit meč jeho semenem, ten meč ková jeho matka a její sestra honí druhého bratra, nebo když ta samá ukousne a ukradne pilotovi penis, aby se s nim mohla uspokojovat - fakt jak v béčkovém pornu pro uchyláky z 80 let) a hlavně dlouhé nudné a zbytečné pasáže. Zajímalo mě, proč to vydavatel přivedl na svět.

Hade
12.07.2018

Já jsem to nedal, nehodnotím

Augi
13.05.2014

Ze začátku se mi tato kniha četla těžko, ale časem jsem se dostával do děje a byl jsem pohlcen příběhem. Těším se na další díl.

Ikkju
04.09.2013

Po přečtení třetí knihy z řady jsem teprv zabral pořádnou šponu, a myslím že bych teď mohl dát sérii celou... Ty knížky mají zajímavou hloubku, mýtické náměty skoro gaimanovskou příchuť.

Jediné co mě ničí je neschopnost pořád dát dohromady, který díl je který v téhle knižní řadě; mám z toho podobný pocit jako ve snaze pochopit složité časové přesmyčky příběhu...