asam asam komentáře u knih

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Kniha získala literární cenu "Cena Jiřího Ortena - 2007 - Cena za české prozaické či básnické dílo".
Mě se však ze všech děl Hůlové toto líbilo nejméně.

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Autorka píše velice pěknou češtinou.Zajímavý příběh, chvílemi až neuvěřitelný i když čerpala ze skutečných událostí.

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Já jsem se taky dlouze prokousávala a ani teď nejsem schopna říct, zda se mi knížka líbila.

Asi nebyla vhodná doba na tuto knížku. Třeba někdy jindy.

30.11.-0001

Na útěku Na útěku Iris Johansen

Napínavé,oddechové čtení, vhodné na léto k vodě.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skvělé, nevadí, že část je fikce. Já to beru jako dva oddělené příběhy. Osud vily, který je v knížce velice blízko pravdě a příběh rodiny, která mohla žít i jinde. Moc se mi to líbilo, a každému vřele doporučuji. Jsem zvědavá jak proběhne rekonstrukce vily, a jen co bude lepší počasí pojedu se tam podívat. Nenám to zase až tak daleko.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Důkaz toho, že není vždy všechno černo-bílé.

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Matky dospělých dcer, dcery starších matek a senioři vůbec by to měli mít za povinnou četbu

Ztracený Caravaggio Ztracený Caravaggio Jonathan Harr

Zase až tak strhující příběh to nebyl.

30.11.-0001 3 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Velice vtipné. A opravdu nečekaný závěr.

Tekoucí písek Tekoucí písek Iris Johansen

Napínavé až do konce.Čte se jedním dechem. Doporučuju.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Trochu sladké, ale občas je taky potřeba přečíst i takovéto knihy. Doporučuji.

Velšanka Velšanka Peter Ho Davies

-cituji - Markéta Musilová – MF DNES
Velice působivý,dokonale propracovaný román. Třebaže anotace popisují Velšanku jako netradiční příběh nešťastné lásky odehrávající se v zapadlé velšské vesnici, bylo by nefér tuto zdařilou knihu onálepkovat pouze jako milostný historický román.
Souhlasím. Velice působivě popsané prostředí,kde se děj odehrává

Bleší mlýn v Normandii Bleší mlýn v Normandii George East

Životopisná vzpomínka na věčný optimismus francouzského venkova. Pravdivý příběh o tom,jak jedna dvojice začala se snem - a dostala se mnohem dále ,než čekala.
Milé ,oddychové čtení.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Moc pěkně se to čte,horší je si představit, že by se něco takového mohlo stát.

30.11.-0001 4 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Jako všechny její knížky - vtipné.

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Opravdu precizně napsaný román s originálním námětem. Zlo a dobro je všudypřítomné.

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

O přátelství, lásce ale i zradě.To všechno zasazeno do nehostinné zasněžené krajiny.Moc pěkně se knížka čte.

Věčný neklid Věčný neklid William Boyd

Nejsem odborník na špionážní detektivky, ale knížka mě zaujala a celkem s chutí jsem ji přečetla

Whisky s ledem Whisky s ledem J. A. Konrath

Nechybí napětí, oplývá vtipem. Vřele všem doporučuji.Přečtu si určitě i další knihy

30.11.-0001 4 z 5

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Peter Carey

Velice čtivý, zajímavým jazykem psaný román