Velšanka

Velšanka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24036/velsanka-24036.jpg 4 26 7

Uznávaný spisovatel Peter Ho Davies přichází se strhujícím válečným milostným příběhem, odehrávajícím se ve fascinující krajině severního Walesu v posledních trýznivých měsících druhé světové války. Mladá Esther Evansová, dcera nacionalistického velšského chovatele ovcí, prožila celý svůj dosavadní život v odlehlé horské vesnici a touží poznat vnější svět, který k ní proniká pouze prostřednictvím vysílání BBC. A potom, hned po dni D, k ní svět přichází v podobě tábora německých válečných zajatců, který byl zřízen na okraji Estheřiny obce... ... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , BB art

The Welsh Girl , 2007

IYv
22.03.2017 5 z 5

poměrně dlouho jsem k tomu hledala cestu, ale na konci do sebe zapadlo krásně mnoho dílků skládačky.
líbilo

kleous
03.01.2017 1 z 5

kniha mě nenadchla, poprvé jsem knihu nedočetla, hlavním důvodem asi byla dějová linie, která mě neoslovila...

janahej77
24.11.2016

Knížka, která se čte jedním dechem a vtáhne do děje......Wels, den D, myšlenky z pohledu různých stran, které se účastnily 2. světové války.

Alma-Nacida
07.09.2014 5 z 5

Dobře a čtivě napsaná kniha plná překvapení, rozhodně víc než "jen" milostný příběh na pozadí událostí koce 2. světové války, spíš naopak.

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

Velšanka je dílo,které mě zprvu nijak zvlášť nenadchlo. Tři osoby,každá má svůj příběh ale na konci se ty jejich propletou. Po nějaké době mě to ale chytlo a já tu knihu četla s chutí. I když konec byl krapet urychlenej a měl spád jako dětská skluzavka.
Každopádně je to kniha,která mě zaujala a já jsem ráda,že jsem ji mohla přečíst. Ačkoli je to lehce líznuté válkou a je tam o Hessovi zmínka trochu větší,je to hlavně tedy soustředěno na milostný příběh ve Walesu a lidi tam.
Doporučuji všem,co je baví napínavé příběhy nejen o romantice.

maruna
28.05.2012 5 z 5

Válečný milostný příběh mladé Esther, dcery nacionalistického velšského chovatele ovcí a Karstena Simmeringa, teprve osmnáctiletého německého desátníka, který je v táboře německých válečných zajatců, a který se dostane krátkodobě na svobodu.
Je zde i příběh německo-židovského vyšetřovatele, který vyslýchá nejprominentnějšího německého vězně ve Walesu, nechvalně proslulého Rudolfa Hesse.

Peter Ho Davies je vyzdvihován pro „bezmeznou schopnost vcítit se do jednání druhých“, a proto román Velšanka je románem procítěným a ohromujícím.

asam
30.11.-0001 5 z 5

-cituji - Markéta Musilová – MF DNES
Velice působivý,dokonale propracovaný román. Třebaže anotace popisují Velšanku jako netradiční příběh nešťastné lásky odehrávající se v zapadlé velšské vesnici, bylo by nefér tuto zdařilou knihu onálepkovat pouze jako milostný historický román.
Souhlasím. Velice působivě popsané prostředí,kde se děj odehrává

Autorovy knížky

Peter Ho Davies