Argony Argony komentáře u knih

Každému jeho hřivnu Každému jeho hřivnu Martin Nesměrák

Za mě nejslabší díl (z 1-4). Má to být historický román a všude se to hemží současnými slovy, obraty atd.

19.05.2022 3 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Vůbec nechápu, proč zrovna předmluvu k tomuto dílu dali jako ukázku do čítanky pro 6. třídu (jedná se o ten archeologický výzkum). S vlastním dějem nemá prakticky nic společného a k přečtení série by mě vůbec nenalákala :-(

Bylo by fajn, kdyby byly povídky seřazeny chronologicky. Je to takové dost skákání z jedné věci na druhou a sotva se člověk začte, už je zas někde jinde.
Jako doplnění série dobré.

25.04.2022 4 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Prima úvodní díl k nové sérii. Děj se odehrává v letech 1340-41, tedy asi 20 let po Rytířích z Vřesova. Hlavní hrdina se setká s Čeňkem a Benešem z Vřesova, tedy takové hodně volné pokračování. Už, aby tu byl další díl :-)

17.03.2022 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Hm, nehodící se komentáře jsou házeny vedle do diskuze. Prý prozrazuji děj či házím neoznačený spoiler nebo neříkám svůj názor.

Takže - paní sice v SSSR byla, ale kniha je vylhaná!

Nedojímejte se nad ní zbytečně. Stačí si na netu vyhledat její jméno či název knihy a najdete hromady článků.

04.02.2022 odpad!

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Stačilo by, kdyby kapitolu s panem Reedem a poslední vánoční kapitolu přidala autorka k původní knize. Zbytek už byly takové pindy.

26.01.2022 3 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Plusem je téma, které si autorka vybrala. Je dobře, že se takové problémy přiblíží dětem a některým to třeba pomůže lépe pochopit chování některých spolužáků.

K příběhu:
1) Kluk už je docela velký na to, aby mu mohli říct, proč a na jak dlouho otec odchází.
2) Za celé měsíce se nesnažil děti kontaktovat (tím nemyslím, dotaz v telefonu a odmítnutí matky). Je divné, že mu nepřišlo zvláštní chování ženy a netrval na rozhovoru. Přece šlo kontaktovat nějaké příbuzné a zjistit co a jak. Otec nezná kamarády syna? Nekontaktoval učitelku, aby se zeptal, jak si syn ve škole vede? Ani blbej dopis nebo pohled? Prostě fungující rodina a najednou si otec odejde, aniž by dětem něco řekl?!
A za celý půlrok neměl snahu děti navštívit nebo s nimi někam vyrazit (byť třeba jen na víkend, jarní prázdniny...)?
3) Matce takhle hráblo jenom proto, že si dali čas na rozmyšlenou, zda v manželství pokračovat? Vždyť jenom odjel na půl roku pracovat do Německa.

Takovéhle chování je pro mě dost nepochopitelné.

12.01.2022 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Poslouchám audioknihy namluvené Matoušem Rumlem (velmi pěkný přednes). Úžasné, pro všechny věkové kategorie. Jsem nadšená a hodlám si knihy i přečíst.

07.01.2022 5 z 5

Největší rybáři Největší rybáři Jiří Kahoun

Humorně laděný příběh pro děti (spíš chlapce). Krátký příběh potěší především malé rybáře. Vhodné pro děti tak od třetí třídy.

03.01.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Uf, dočteno. Mám dost smíšené pocity. Děj se začal konečně rozjíždět až cca po 200 stránce. Minimálně do dvou třetin jsem si říkala, proč je to tak opěvovaná kniha. Pobavila mě kapitola ze skříně. Konec blbý - děj se táhne a najednou 2 stránky a vše vyřešeno :-(

Strašně mě štvalo, jak neustále někomu cukalo v koutkách úst či něco dělal s očima. A další podobné obraty pořád se opakující dokola.

Ty 4 hvězdy jsou za neodolatelného pana Reeda. Kolikrát jsem ho chtěla žďuchnout, aby se konečně rozhoupal. Fakt na ránu :-)

03.01.2022 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Četlo se dobře. Je to opravdu jen duchařská detektivka. Kniha obsahuje dost překlepů.

Samotný příběh se pomalu rozjíždí - první půli se vlastně nic neděje. Úplně bych vynechala části o seznámení a vztahu s Geraldem - na příběh nemají vůbec vliv a jsou tam zcela zbytečné. Od poloviny se příběh rozjede dle předpokládaného schématu a vlastně čtenář ani není moc překvapený z jeho rozuzlení.
Kniha by se dala scvrknout na polovinu, je to zbytečně roztahané.

05.11.2021 4 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Knihu jsem si vybrala, abych si odškrtla zadání z výzvy. Jako nechápu, proč se tohleto vydává. Přišlo mi to jak jeden díl nějakého amerického seriálu. Tohle má být bestseller? Ještě, že to bylo tak krátké. Škoda peněz za knihu. Ideální do knihobudky - přečíst cestou ve vlaku a poslat dál.

No, alespoň jsem si nevšimla překlepů a chyb (na rozdíl od Moby, tam je to katastrofa).

11.10.2021 2 z 5

Ve znamení lukostřelce Ve znamení lukostřelce Martin Nesměrák

V tomto díle už nebylo tolik nesmyslných rozhovorů, přesto, pořád to není něco, co bych si chtěla přečíst znova. Na Niedla, Vondrušku ani Červeňákova Steina s Barbaričem to zdaleka nemá. Tady je to zcela vymyšlený příběh bez nějakého historického pozadí. Prakticky vše vymyšleno.

28.09.2021 3 z 5

Incident v Čechách Incident v Čechách Thomas Årnfelt

Kniha mě zaujala svou obálkou. Příběh dost hloupý. Proč to má v názvu Čechy, netuším, protože je tam jen zmínka o Praze, kam se kdosi vydal a hradech v Bělé. Jinak žádné reálie. Šlechtic = zvrácenej magor. Řekla bych, že pokračování do tisku nepůjde.

28.09.2021 3 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Odo chytřejší než všichni páni okolo. Na obyčejného sedláka dost divné. Rozhovory jak ze současnosti - např. odklonil peníze (podobných novotvarů je tam víc než dost). Vše jen autorova fantasie.
Mám raději Niedla nebo Červeňáka, přesto si přečtu i třetí díl, dějově to není špatné. Pěkná obálka.

28.07.2021 3 z 5

V obležení V obležení Martin Nesměrák

Některá slova v rozhovorech opravdu jak ze současnosti. Vše fantasie, nic není historicky podloženo.
Není to Niedl ani Vondruška, přesto číst se to dalo. Knihu je možné číst i samostatně, bez znalosti prvního dílu.

28.07.2021 3 z 5

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Dneska už klasika pro děti. Přesto, pro ty kteří čtou všechny díly, už je to na jedno brdo. Tento díl je ideální na dovču nebo na koupák.

19.07.2021 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Četla jsem po Haně, dost mi ji to připomínalo. Nejvíce se mi líbil nejstarší příběh. Ten nejnovější mě naopak neskutečně nebavil, tedy slušně řečno. To jako fakt takhle lidi mluví?

19.07.2021 3 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Odpočinková rychlovka, konec poněkud překombinovaný, v textu chyby. Hlavní hrdinka má před svatbou a přesto se vychrápe během 2-3 dnů s dvěma chlapy, které sotva zná (což vůbec neodpovídá původnímu popisu).

Prima čtení do vlaku na delší cestu. Vhodné od 15 let.

21.06.2021 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nedočteno. Pořád jsem se nutila číst dál, ale je spousta jiných knížek, které si chci přečíst, tak proč se zdržovat s něčím, co mě opravdu nebaví.

27.05.2021 1 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Z knihovny jsem si knihu urvala jako první. A teď zas to strašné čekání na další díl. Doufám, že se Jaroš se S. a B. zase setká.

02.03.2021 5 z 5