Arev122 Arev122 komentáře u knih

Opuštění: Z velké krize do gulagu: Naděje a zrada ve Stalinově Rusku Opuštění: Z velké krize do gulagu: Naděje a zrada ve Stalinově Rusku Tim Tzouliadis

Domnívala jsem se, že kniha bude nudná, je to literatura faktu, ale opak byl pravdou. Amerika byla lhostejná k osudu obyčejných Američanů- imigrantů v Rusku, protože ti u vesla si nechtěli dělat problémy a řešili jen své zájmy. Četla jsem ji s velkým zájmem, je to příklad lidské lhostejnosti a sobeckosti k ostatním. Bohužel to nebylo a není jen ve Stalinově Rusku.

14.01.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Růženky se mi četly dobře, zejména začátek a konec byl zajímavý a napínavý. Jen ta spousta postav a široké rozvíjení děje bylo občas nepřehledné.

08.01.2019 4 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Mám ráda prolínání dvou časových epoch, i v této knížce mě spíše zaujaly kapitoly z minulosti, současnost se mi zdála taková trochu modernější "červená knihovna". Je to oddychové čtení na pohodu.

04.01.2019 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Pěkná, zajímavá a vtipně psaná knížka něco z historie +sci-fi, kdy se v důsledku zhroucení časoprostoru setkávají různé epochy vývoje lidstva- např. středověké Budějovice jsou dobity římskou armádou a tím zachrání před inkvizicí studentku ze současnosti. Její osud je pak vlastní románová zápletka.

31.12.2018 5 z 5

Zloděj map Zloděj map Heather Terrell

Na knihu jsem se velmi těšila, mám ráda romány s prolínáním časové roviny, ale tady to pro mě hlavní-románová zápletka s čínským kresličem map, nebyla zcela rozvinutá. I další dějová období mě nijak nenadchla. Škoda, námět velmi zajímavý.

26.12.2018 3 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Mě se kniha líbila. Napětí+tradiční zápletka=přečteno rychle

25.12.2018 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

První moje knížka od této autorky, ale mile překvapila. Zajímavé napínavé čtení, i když těch duchů je na každé stránce hodně. Sáhnu i po další knize.

15.12.2018 4 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Hezké , pohodové čtení o obyčejných lidech v obyčejném městě s obyčejnými starostmi napsané s trochou satirické nadsázky. Ale tak to opravdu bylo.

02.12.2018 5 z 5

Uvězněni Uvězněni Dana Šimková

Kniha se mi líbila.Děj má spád, napětí a čte se velmi dobře. Samozřejmě je to román, tak je děj podle toho napsán.

02.12.2018 4 z 5

Klášter božích panen Klášter božích panen Dagmar Štětinová

Mám ráda knihy dle skutečných událostí, ale tato kniha mě dost zklamala, měla jsem pocit , že čtu špatně napsanou červenou knihovnu.

27.11.2018 1 z 5

Cesty Matky Boží Cesty Matky Boží Max Foran

Jako první román autora to není špatné, děj vychází ze skutečných událostí ( povstání , deportace prvních vězňů do Austrálie), ale románová zápletka je tak trochu "kostrbatá", snad příští román se vyvede lépe.

22.11.2018 3 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Kniha se mi líbila, měla spád, napětí i hezký konec.

22.11.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pohodové, nenáročné, ale i velmi vtipné čtení, pobavila jsem se.

20.11.2018 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Hezké, zajímavé a i poučné čtení o době, která určitě nebyla lehká. Stojí za přečtení.

20.11.2018 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Při četbe knihy Pod kuplolí jsem si představila možnost takové to situace ve skutečnosti. Hrůza... Kniha je plná napětí, svěže psaná, popisy postav a jejich povah jsou perfektní, není hluchých míst. Opravdu stojí za to si ji přečíst a pak se zamyslet.

15.11.2018 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Misery mě opravdu občas trochu děsila, mám velkou představivost, takže jsem musela knihu na chvilku odložit. Ale jinak pěkně a napínavě psaná, těším se na další knihu autora.

07.11.2018 5 z 5