Arev122 Arev122 komentáře u knih

Sedmá funkce jazyka Sedmá funkce jazyka Laurent Binet

Po několika kapitolách jsem nepochopila smysl četby románu a tak jsem jej vrátila nedočtený do knihovny.

02.01.2023 1 z 5

Rudá můra Rudá můra Sam Eastland (p)

Pěkná oddychová četba, kde v téměř detektivních příběhu o záchranu Jantarové komnaty,byla v pozadí popsána situace Stalinského Ruska.

30.12.2022 4 z 5

Kamenní strážci Kamenní strážci Alec Palmer (p)

Dobrodružné, akční a trochu sci-fi čtení plné napětí a nesmrtelných hrdinů. V nich jsem se ale trochu při čtení ztrácela. Jako oddychová kniha - pěkné.

28.12.2022 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Čtivý a napínavý děj detektivního příběhu vás nenechá v klidu. Musíte číst a číst až do konce.

18.12.2022 5 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Začátek románu se mi líbil- katakomby, tma a labyrint tunelů. Ale pak po setkání s obyvateli podzemního společenství " krkty" to již bylo hodně hodně nereálné. Konec pak byl opět hodně akční. Musela jsem číst, jak to dopadne.

15.12.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Román z prostředí Šumavy byl vlastně rozborem vztahů na venkově , kde se všichni znají.
Děj byl uvěřitelný, ale příliš mě nenadchl.

11.12.2022 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Čtení, které od začátku až do konce je akční, dobrodružné a napínavé.

09.12.2022 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Je to mnohovrstevný román, kde je trochu mystiky, zvláštního humoru a pohledu do Stalinského Ruska ( milice, udávaní, korupce).
Ale něco jsem nepochopila, ale děj měl spád a čtení se mi líbilo.

06.12.2022 4 z 5

Ztracené město Ztracené město Alec Palmer (p)

Mě se tento dobrodružný, trochu sci-fi a trochu mysteriózní román líbil . Děj měl spád I napětí. Jen místy to bylo hodně plné fantazie a zvratů.

03.12.2022 4 z 5

Wild: Příběh Shackletonovy expedice Wild: Příběh Shackletonovy expedice Reinhold Messner

Dobývání Antarktidy mělo několik hrdinů. Obdivuji je, zejména při nedostatečném vybavení a zabezpečení. Ale příběh Shackletovy expedice v podání R.Messnera mě neuchvátilo. Chybělo zde románové napětí a čtivost, která by vtáhla do děje.

01.12.2022 3 z 5

Monzun Monzun Wilbur Smith

Nejprve jsem se nemohla začíst do románového prostředí, připadalo mi příliš zidealizované. Ale pak mě dobrodružství vtáhlo do děje a konec byl napínavý .

27.11.2022 4 z 5

Akvárium Akvárium David Vann

Románově zpracované setkání po téměř 20ti letech s otcem a dcerou, která je samoživitelka a žije na okraji společnosti. Její dospívající dcera chodí na matku čekat do Akvária, kde obdivuje ryby a potká tam svého dědu.
Jen mě trochu vadil vztah k indické spolužačce.

25.11.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Příběh o velmi zajímavé a vzdělané ženě, která za mlada odjela do Bagdádu, kde chtěla jako lékařka studovat tropické choroby. Po několika letech se s rodinou vrátila zpět do Čech, kde bohužel na konci války byla její rodina vojáky zabita. Ale ona se nevzdala, pořád studovala jazyky, cestovala a korespondovala se spoustou lidí. Neúnavná, pracovitá jako wokholik. Ale chtěla být vždy volná, svobodná na duši. Jsou tu ale i záporné otázky: Po válce neměla stále zaměstnání jako lékařka a z čeho tedy financovala své cesty do zahraničí a své návštěvy doma? Proč nikdy nekontaktovala syna manžela z prvního manželství, když o svoji rodinu přišla?

23.11.2022 5 z 5

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Otomar Dvořák

Kniha mě příliš nezaujala, záhady byly spíše trochu úsměvné.

22.11.2022 3 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Příjemné a pohodové čtení zamotaného detektivního příběhu že starých dob.

17.11.2022 4 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Pěkné, dobrodružné a napínavé čtení se zajímavým námětem. Hned pro prologu mě to vtáhlo do děje.

15.11.2022 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Pěkná napínavá detektivka, která od první stránky vtáhne do děje. Neotřelé téma, nečekaný závěr.

12.11.2022 5 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Napínavé čtení,ale občas trochu přitažené za vlasy.

24.10.2022 3 z 5

Starosta casterbridgeský Starosta casterbridgeský Thomas Hardy

Nádherné čtení, kde je popsán fiktivní život maloměsta, malebné krajiny a měnící se charakery lidí.

20.10.2022 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Napínavé čtení , kde každý na palubě má nějaké tajemství

19.10.2022 4 z 5