anndrra anndrra komentáře u knih

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Anna mě jako obvykle vytáčela. Vůbec nechápu její myšlenkový pochody :-D, ale ona už prostě taková je, takže je to vlastně OK. A Mad! Mad je blázen, který ji dělá trochu sympatičtější. No vážně, vždyť ona se pořád jenom učí nebo pracuje! Upřímně, kdyby mě někdo opakovaně stíral tak jako ona jeho, asi se na něj vykašlu. Jenže on si nedá říct, a proto je tak sladkej, přestože dělá jednu pitomost za druhou. O tom konci se bavit nechci. Ne, dokud nebudu vědět, jak to s nimi bude dál a jestli vůbec nějaké dál po tom všem bude.

18.02.2022 5 z 5

Válka Severu proti Jihu Válka Severu proti Jihu Josef Opatrný

Po knize jsem sáhla kvůli rešerším pro vlastní beletristický počin, trochu jsem se bála, že to bude jako návrat do školy. Že se budu muset do čtení nutit. Opak byl pravdou. Četlo se to samo. Bavila mě politika, osobní příběhy, dokonce i bitevní strategie, kterou obvykle přetrpím ve filmech, protože jí vůbec nerozumím. Rozhodně doporučuji všema deseti.

29.01.2022 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Prvních 150 stran jsem se musela do čtení nutit. Příběh se hrozně vlekl. Pak se to konečně rozjelo, ale stejně mě dlouho nic nenutilo číst, protože Makepeace neměla žádný konkrétní cíl a spíš se nechávala unášet aktuálním děním. Když si pak konečně ten cíl našla, zhltla jsem posledních sto stran jako nic. Takže doporučuji vydržet. Bude to dobré. Všechno do sebe zapadne a pak budete minimálně spokojení.

14.11.2021 3 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Tak tohle se mi líbilo moc. Atmosféra orientu je v knize vykreslená dokonale. Pointa je originální. Pohádkové motivy jsou úplně všude. Trochu jsem se bála LGBTQ tématiky, abych se do hlavní postavy dokázala vcítit, ale romantická linka je tady opravdu velmi jemná, takže mi to bylo fuk. Rozhodně doporučuji

26.10.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

(SPOILER) Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak řádky ubíhaly samy. Nicméně ani tak to není žádná topka ve svém žánru. Chování všech postav se mi někdy zdálo až neúměrně dramatické, vzhledem k tomu, co se dělo. Především pokud šlo o Andie jsem chvílemi vážně nechápala, proč je tak na větvi. A vůbec nejmíň mi šlo na rozum to, že jí tak sebralo, když ji chlap nechal sedět samotnou v restauraci potom, co mu prakticky dala vale. Skoro toho týpka neznala. Mohla přece zavolat June a všechno bylo v pohodě. June se zase neustále chovala jako patnáctiletá puberťačka, která prakticky nedělala nic jiného, než to, že na všechny krom Andie štěkala. Cooperovo chování taky nemělo úplně logiku. Jediná snesitelná postava, která dostala prostor, byl Mason.

24.10.2021 2 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Já nevím úplně přesně proč, ale nějak to nebylo ONO. Bylo to hezké. Zajímavé a inspirace v českých pověstech se mi hrozně líbila, ale nadšená rozhodně nejsem. Jak už někdo psal. Neurazí, nenadchne, ale za přečtení stojí. Na 4 to není, 3 jsou málo. Ideální stav by byl, kdybych mohla dát něco mezi. 3,5. Protože nápad je rozhodně originální.

21.10.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Dlouho jsem se téhle knize vyhýbala ze strachu z kladných recenzí. Bála jsem se, že budu mít vysoká očekávání a budu zklamaná. No můžu říct, že naprosto zbytečně. Byla to jízda a bylo to skvělý. A to jsem se nejdřív nemohla začíst a pak najednou byla jedna hodina v noci a mě chybělo do konce 40 stran. Prosím víc takových skvělých knih

03.09.2021 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Četla jsem nové vydání od King Cool s novou krásnou obálkou a musím říct, že jsem nadšená. Bylo to přesně takové, jak to mám ráda. Trochu temné, trochu dobružné, romantické a inspirované starými legendami a příběhy. Klidně bych snesla, kdyby to byla celá série. Hezký je, že autorka se později při psaní Krutého prince tohoto světa a některých postav nedokázala vzdát. A vtipný je, že zmínila baladu o Tam Linovi, kterou zpracovala S.J.Maas -prostě ve světě víl všechno souvisí se vším

26.07.2021 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Musím říct, že jak mě jednička vyloženě zklamala, tak dvojka byla super a hned jsem se musela pustit do trojky. Vývoj postav byl fajn, mám ráda asi všechny tři sestry, i když Kat to měla teda chvilku nahnutý a jsem zvědavá, co se vyvine z Jules.

23.06.2021 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Kde začít? Charaktery postav jsou ploché. Svět není uvěřitelný a chování hlavních hrdinek je většinou absolutně nelogické. Vztahy nejsou vybudované, ale myšlenka a námět- ty si zaslouží jednu hvězdu a druhou dávám obálce. Kdybych si nekoupila celou sérii, dál nečtu. Snad bude druhý díl aspoň lepší.

14.05.2021 2 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

V rámci žánru rozhodně patří k lepším, jen ta hlavní hrdinka byla taková rozmazlená hysterická fiflenka na přesdržku

10.02.2021 4 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Vůně Aramteshe je jiná.
Je originální, neotřelá a uhrančivá. Perfektně promyšlená a propracovaná YA fantasy v níž postavy dokonce mluví vlastní řečí. Kniha má navíc nádhernou obálku, která vypadá jako ukradená z pohádek tisíce a jedné noci, jen škoda, že lesklý hřbet se při čtení ošoupá a ztrácí tak svou královsky zlatou barvu. Osobně ji hodnotím pěti hvězdami z pěti a jdu si objednat novou zásobu vonných svíček, protože během čtení jsem vyčerpala všechny zbylé povánoční zásoby

21.01.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kniha sama o sobě je opravdu zábavnou romantickou oddechovkou, která se bude líbit všem romantickým dušičkám, ale není tady nouze ani o bojové scény a trochu té krve. Napínavá je tak akorát, aby ji člověk nechtěl odložit a podle mého názoru je to jeden z těch lepších ne-li možná dokonce nejlepších retellingů Krásky a zvířete (ano Maas jsem četla). Co se mi na knize opravdu líbilo, byl fakt, že člověk nemusel čekat sto stran, než se začne něco dít, kniha má taky krásnou obálku a hned dvě hlavní extrémně sympatické mužské postavy. Co se mi líbilo trochu míň, že hlavní hrdinka už taková sympoška nebyla a ke konci jsem viděla nápadnou inspiraci Hrou o trůny, nicméně nápad a zpracování byli dobré a chemie fungovala, takže je to odpuštěno. Co ovšem odpustit nemohu a za co autorka určitě nemůže, jsou překlepy nebo chybějící písmena v každé druhé kapitole. Jako WTF. Je to přece CooBoo a plná cena knihy je 369 Kč, takže fakt, že na stránce i dvakrát za sebou chybí T na konci slova, člověka fakt trochu namíchne a proto musím dát fakt jen čtyři hvězdy. FAKT sorry, jako

11.01.2021 4 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

(SPOILER) Moc se mi líbilo, že autorka věnovala pozornost tě druhé Boleynovic holce o níž toho člověk moc neslyší a ještě lepší bylo, že se opravdu držela historických reálií (ono totiž nikdo neví, kdy se Mary narodila a zda opravdu byla mladší nebo starší než Anna). Annu vylíčila trochu zkresleně tak, jak se jí asi hodilo jako velmi ambiciózní ženu ochotnou jít třeba přes mrtvoly a na konci knihy, tak mnoho pochyb o její vině čtenář mít nemůže (pokud si o ní a jejím životě už předem víc nezjistí). Nicméně s čím souhlasím je to, jak je vykreslen král Jindřich. Jane musela vzhledem k jeho zapáchající noze, příšerné panovačné povaze silné obezitě být světice, když dokázala vystřídat Annu v jeho posteli. Anna sama si zahrávala s ohněm a myšlenka, že to byla ona, kdo Jindřicha naučil, že si může dělat co chce, protože je přece král, rozhodně má něco do sebe, když člověk vezme v úvahu, že Kateřina ho vedla spíše ke skromnosti a snažila se jeho prudkou povahu krotit, nakonec tedy Anna dostala jen to, co si sama připravila.

02.01.2021 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Knížka má krásnou obálku a úplně jsem si zamilovala krátké úvodní texty ke každé kapitole, které se vztahují k historii světa, krásně dokreslují tajemnou atmosféru. Jenže...
A teď musím zdůraznit, že já čtu knihy PŘEDEVŠÍM pro zábavu a moje hodnocení je tak hodně subjektivně zkreslené tím, na kolik jsem se musela do čtení nutit. Intelektuální strana příběhu je pro mě vždycky až bonusem navíc.
V případě Kostí Mraza jsem se nudila prostředních dvě stě stran tak moc, že jsem musela knihu odkládat a odpočinout si u jiné, protože najednou bych to prostě nedala. V konečném důsledku mám pocit, že kdybych si přečetla tři první a tři poslední kapitoly, o nic bych nepřišla. Proč?
Putování Sivy a Bogobora do Samodivy bylo sice zajímavé, ale vývoj jejich vztahu byl nijaký. Buď se autorka měla romantické linky vzdát úplně nebo ji víc propracovat. Navíc mi do poslední chvíle nebylo jasné, kolik Sivě může být let, občas vypadala na dvanáct, jindy na dvacet, nedokázala jsem se do ní ani trochu vcítit a vlastně až do samotného konce pro mě byly její myšlenkové pochody absolutní záhadou. S Bogoborem to bylo lepší - jeho dějová linka byla v knize tou, která mě nejvíc bavila. Potom byla fajn Jedwiga-záporák, ale Siva? Ne ne.
Závěrem? Jsem zklamaná. Těšila jsem se na víc. Nicméně nápad je fajn, atmosféra je skvěle vykreslená, Bogobor mě potěšil, rozuzlení chtělo víc prostoru. Za sebe bych ocenila míň Sivy, víc Jedwigy a taky lepší vysvětlení toho kým a proč Jedwiga je, protože mi její motivace přišla taková nedotažená. Celkově mezilidské vztahy jsou pro autorku asi oříškem, ale beru v úvahu, že jde o českou autorku s potenciálem, takže 3,5✳️z 5.

03.12.2020 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Za sebe musím říct, že to bylo opravdu dobré čtení. Jedno z nejlepších letošního roku. Bylo to jiné než většina retellingů s nimiž jsem zatím přišla do styku. Bylo to temné, místy opravdu strašidelné, ale taky romantické a smutné. Konec mohl být možná maličko víc rozvedený, ale ani tak nemůžu říct, že bych s ním nebyla spokojená, takže já osobně knihu rozhodně můžu jedině doporučit. Je to fakt dobrá

19.10.2020 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Přestože hlavní hrdinka je vlastně tak trochu mučednice, nejedná se o typickou ufňukanou slečinku, která je předurčená k něčemu velkému, teda pokud není poprava oběšením pro čtenáře v knihách velkou událostí. A protože kniha má přes čtyři stovky stránek, je jasné, že jí nakonec nepopravili nebo možná popravili (to nebudu prozrazovat), ale ona svoje mučitele mezitím stačila pěkně potrápit.

A jak se jí to vlastně podařilo, když je už na samém začátku knihy zavřená v dobře střežené kobce? Dostala nabídku, která se neodmítá a stala se ochutnavačkou jídla pro Ixijského nejvyššího velitele. Jako jasně, úplná hitovka to není, protože každé sousto může být pro ni to poslední, ale když si člověk vybírá mezi jistou smrtí a možnou smrtí je volba celkem jasná.

Knížka se dobře četla, většina kapitol byla kratších, příběh měl spád, takže jsem se rozhodně nenudila. Bez potíží jsme se orientovala v čase, místě, v postavách i v tom, kdo co právě dělá.Za sebe koupě knihy určitě nelituju. Jelena byla fajn hrdinka, její chování a rozhodnutí dávala smysl. Valek mohl mít možná trochu víc prostoru a snad proto jim ta chemie za mě moc nefungovala.

12.10.2020 4 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Ve svém žánru tahle kniha patří rozhodně k těm lepším, ale taková pecka, abych jí ohodnotila plným počtem to zas nebyla. První cca 100 stran to byla celkem nuda, později se to zlepšilo, ale opravdu bavit mě to vlastně začalo až ke konci. A ten konec byl tak dobrý, že další díl si asi koupím, protože se zdá, že pokud to autorka dobře uchopí, mohl by být lepší než jednička

06.10.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Brečela jsem, takže dávám plnou palbu, prožila jsem v posledních týdnech spoustu času s knihami, které ve mně nic nezanechaly. Nedotkly se mě, to se o téhle rozhodně říct nedá. K přečtení jsem se chystala prakticky od chvíle, kdy se objevila na trhu, teď lituju, že jsem tak dlouho otálela.

17.07.2020 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

(SPOILER) Molly si rozhodně zaslouží Johna nebo Brada, možná i Lukea by jí její kamarádka Marie odpustila, jenže Molly si bude brát Germaina... A Marie umírá na rakovinu.
Milé počtení se smutným začátkem, pomalejším rozjezdem a určitě nečekejte žádnou horskou dráhu. Nicméně hodnotím příběh kladně, ale na plný počet hvězd to není, za měsíc si asi nevybavím, o čem kniha přesně byla, ztracený čas to ovšem rozhodně nebyl :-)

03.07.2020 4 z 5