annatenta annatenta komentáře u knih

Dům na druhé straně ulice Dům na druhé straně ulice Lesley Pearse

Skvělá zápletka a nahlédnutí do života takového malého městečka. Líbí se mi jak vývoj postav, tak zápletka, která není překombinovaná.

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Pohlédnutí do jiných kulturu, nejen hlavní příběh, ale i sledování reálií, a na malém osobním příběhu psané velké dějiny světa. Úchvatné.

15.02.2021 5 z 5

Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Eduard Petiška

Pražské pověsti mají krásné kouzlo a tady jsou uchopeny i hezkým stylem.

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

Krásné čtení o těžkém tématu. Nicméně kdo se o konflikt trochu zajímá, tak jej určitě nevidí tak jednostranně a proto z mé strany velká výtka vůči zaměření, které zní skoro jako až agitace a emoční vydírání.

15.02.2021 4 z 5

Umění románu: cesta Vladislava Vančury za velkou epikou Umění románu: cesta Vladislava Vančury za velkou epikou Milan Kundera

Skvělá kniha, která byť stará, tak svým poselstvím stále vysoce aktuální. Rady o dramatizaci konfliktu, rytmu textu, smyslu každého odstavce atd., jsou užitečné konkrétní rady.

05.02.2021 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Upřímnost se moc nenosí, takže tady za jedna. Ovšem je otázka, co je už fabulace a tak trochu přepjaté nervy a tím pádem otázka, jestli Gábina nelže a někomu záměrně neškodí. A to mi vadí.

25.01.2021 4 z 5

Právo pro gymnázia, obchodní akademie a střední odborné školy: Podle právního stavu k 1.1.2013 Právo pro gymnázia, obchodní akademie a střední odborné školy: Podle právního stavu k 1.1.2013 Petr Hradil

V učebnici je všechno potřebné a dobře vysvětlené. Pro základní přehled dobrá učebnice.

25.01.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čte se dobře, napínavá.

25.01.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

To je tak rychloobrátková spotřebitelská věc, že to až bolí. Přitom si myslím, že Hartl psát dokáže, jen nechápu, proč pořád tyhle slátaniny.

25.01.2021 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna je nádherný milý příběh, který mě provázel celé dětství.

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

To je prostě klasika klasik, závan starých dobrých časů, někdy tedy ne zas tak dobrých, ale je v knize zachycen kus určité nálady, světa, který už neexistuje. O to víc je důležité o něm vědět, protože existuje v nás.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jedna z nejsilnějších knih, které jsem četla.

19.01.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Takové jednohubky, které se přejí.

19.01.2021 2 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Prostě inspirativní příběh, který ukazuje, že nikomu nespadne nic zadarmo do klína, že tvrdá práce je důležitá, o smyslu života. Nádherná žena.

Karanténa Karanténa Peter May

Tak tohle se nepovedlo, v ději jsem se ztrácela a hlavní postavy mi byly nesympatické.

14.01.2021 2 z 5

Případ liché vstupenky Případ liché vstupenky Ivan Milan Jedlička

Skvěle napsaná i když starší detektivky, takové dobré řemeslo.

14.01.2021 5 z 5

České pověsti pro malé děti České pověsti pro malé děti Martina Drijverová

Krásné podané české pověsti, pro děti akorát přístupné jejich jazykem.

14.01.2021 4 z 5

Moje nejkrásnější vánoční knížka Moje nejkrásnější vánoční knížka Dagmar Košková

Kniha, když se chcete jednoduchou formou s dětmi dozvědět více o adventu a Vánocích. Hezké kresby i text.

14.01.2021 5 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Tolik dobrých autorů a poněkud jiný styl psaní, mě líbilo.

13.01.2021 5 z 5

Dějiny Japonska Dějiny Japonska Edwin Reischauer

Zevrubná kniha o dějinách, kde přeci jen trochu chybí úplně ranné dějiny. Naopak oceňuji 15. století, tam bylo vše popsáno skvěle.

13.01.2021 5 z 5