Annabelka Annabelka komentáře u knih

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Měla jsem chuť na nějaké romantické čtení a tato kniha je taková typická červená knihovna. Je velmi předvídatelná, ale to mi nějak nevadilo a účel knihy to splnilo. Přečetla jsem za pár hodin. Co mi akorát vadilo, že jsem měla dost často pocit, zda jsem sáhla po knize pro dospělé ženy a né pro náctileté. Musela jsem se i utvrdit, že hlavním postavám je kolem 30 let. Vadila mi například několikrát scéna, kdy došlo malém k sexu, ale pak se stále utvrzovali o smlouvě. To mi přišlo jak z románu pro náctileté a ne dospělé ženy. Každopádně účel pro mě knížka splnila

13.12.2022 4 z 5

Mravenečkova dobrodružství Mravenečkova dobrodružství Stanislava Reschová

Knížka krásné ilustrovaná, jednoduchý příběh. Co jsem tedy moc neocenila jsou úkoly mezi čtením. Čtu vždy před spaním a syn chtěl úkoly řešit a odvracelo to od děje. Takže byl tím narušen takový ten náš uspávací rituál

06.12.2022 4 z 5

Příhody kocourka Zrzečka Příhody kocourka Zrzečka Tereza Davídková

Výborná kniha, synovi je 7 let a přesto je to jeho oblíbená. Jednoduché příběhy, krásné obrázky, které pomůžou dítěti s fantazií.

23.11.2022 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Tato kniha je moje první od autora. Musím říct, že tento žánr moc nevyhledávám, mám poslední dobou období spíše na oddychové knihy. Přesto nelituji, že jsem jí přečetla. Chvilkami Alexandru nenávidíte, když popisuje vraždy, pak zase spíše litujete a říkáte si, že to není možné. Příběh se mi četl dobře, nicméně musím říct, že to pro mě nebyla taková ta kniha, kterou bych musela zhltnout na jeden večer a často jí odkládala. Konec byl předvídatelný, jak kdyby se autor inspiroval u nějakého filmu. Každopádně doporučuji určitě k přečtení

23.11.2022 4 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Knížka přečtená za jeden den. Příběh byl chvilkami předvídatelný, přesto jsem byla i překvapená závěrem a jistou vypočítavostí. Určitě doporučuji ke čtení

16.11.2022 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tak to byla velmi hezká knížka ,nejen o hubnutí. Doporučuji jako odpočinkové čtení

14.10.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Druhá kniha přečtená od této autorky a určitě ne poslední. Velmi čtivá kniha z nelehké dřívější doby a osudy jedné rodiny. Sice byl pak příběh už předvídatelný, ale to vůbec nevadí.

09.10.2022 5 z 5

Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Barbora Walterová Benešová

Knížka začínala celkem dobře. Ale poté mi od půlky začínala připadat nudná. Přiznám se, že jsem i některé pasáže i přeskakovala. Líbit se určitě bude autorčiným fanouškům, jelikož je tam hodně popsáno z jejího soukromého života. Dále mi trošku vadilo, že dieta připomínala spíše hladovku a určitě to většinu čtenářů inspiruje. Ale to už je můj osobní problém, jelikož sama jsem si dietováním prošla několik let a vrátila se konečně k racionální stravě bez jojo efektů. Dávám takový průměr hodnocení

05.10.2022 2 z 5

Nejjednodušší plán 29 dní Nejjednodušší plán 29 dní Tomáš Kosačík

Vyzkoušela jsem na sobě, chybí bílkoviny, po několika dnech nemůžete rýži ani vidět. Motala se mi hlava, měla jsem neustálý hlad a chutě, nic jsem nezhubla. Bohužel, nejlepší kniha Břicháče Toma byla snad první díl. Je škoda, že nezůstává v prvotní verzi. Kde jsou jídla vyvážená, ještě teď si kolikrát ten první díl přečtu. U této je škoda peněz

05.03.2021 1 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Knihu jsem ani nedočetla, čekala jsem od knihy úplně něco jiného, než nějakou myšlenkovou knihu, která byla taková o ničem

05.03.2021 odpad!

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pěkná kniha podle skutečné události. Chvilkami se mi zdálo až neuvěřitelné, že ve spoustě chvílích vůbec mohl přežít. Včetně připomínámí červené knihovny. Každopádně kniha vtáhne do děje a pěkně se čte

18.03.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha není žádný napínavý trhák. Je velmi čtivá. Děj se točí kolem Anny a jejího velmi těžkého života. Přesto dokázala najít to hezké a dělat si radost z malých obyčejných věcí. Jen málokdo si tu práci, co musela vše odřít dokáže představit. Doporučuji k přečtení, na takový oddychový večer

18.03.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Opravdu krásná kniha, která lehce vtáhne do děje. Viděla jsem i film, který patří k mým oblíbeným. A jako jedna z mála považuji jak knihu, tak i film za vynikající dílo

10.03.2019 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Silná kniha... I po přečtení delší doby, když si na knihu vzpomenu, nenechá mě chladnou a často si vybavím některé scénky

04.02.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Moc doporučuji k přečtení

04.02.2019 5 z 5

Jak utajit - odhalit nevěru Jak utajit - odhalit nevěru Evženie Zavilá

Vtipná kniha,dobré čtení☺

Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Whitney Holcombe

Kniha je opravdu velkou motivací. Ačkoli spíš jsem čekala, že to bude kniha psaná ze života. Jak hubnula ona, různé váhové úbytku krok za krokem, že se o autorce dozvím víc. Spíš to byl návod na zhubnutí a spoustu stránek bylo zbytečných. Příklad obrázky cvičení. Nicméně knihu mohu doporučit a jsem ráda za její přečtení, jen jsem čekala něco jiného

Skvostná země Skvostná země Grace McCleen

Knížka se dobře čte. Žádné napětí nečekejte, děj jde pozvolna dále. Mohu jedině doporučit, jednu hvězdu ale odebírám za pro mě příliš rychlý a nedotažený konec. Knížka by si zasloužila klidně ještě 100 stran navíc, aby se čtenář dozvěděl, jak příběh dopadl

Tuk není nepřítel Tuk není nepřítel Jitka Egressy

Nebyla špatná, ale četla jsem již lepší,obsáhlejší na toto téma

28.03.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tak knihu jsem s velkými obtížemi přečetla až do konce.Omlouvám se všem,kteří mají tuto autorku rádi a všechny její knihy mají doma v knihovničce.Mě bohužel tato kniha přišla velmi průměrná,možná i podprůměrná.Když jsem si jí po Vánocích pořizovala,dívala jsem se na hodnocení na databázi.Řekla jsem si,že je pěkně tlustá,bude čtivá a alespoň jí nebudu mít přečtenou za dva večery,jako to bývá u ostatních knih.A v tom byl problém,knihu jsem měla rozečtenou přes 14dní.Vůbec jsem nezažívala takový ty stavy,kdy člověk čte pořád,těší se na druhý den,aby věděl,jak příběh dopadne.U této knihy jsem to tak neměla.Skoro bych to přirovnala k povinné četbě na střední,kdy čtete něco,co vás nebaví.Kniha je smutná,má dobrý námět,ale proč musí mít tolit stran,když je celá kniha téměř bez děje?Ten příběh se krásně mohl vejít do poloviny a mohla to být krásná,silná,napínavá kniha.Opravdu jsem chvilkami chtěla přeskakovat stránky aby byl konečně konec.Nepochopila jsem tedy tu poslední kapitolu 6let po porodu,kdy autorka napsala jen o Turkovi a zmínka o Ruth z pohledu jeho.Proč do té kapitoly nenapsala i o Kenedy,Ruth,jak žijí po 6 letech,když celou knihu popisovala zdlouhavě všechny tři postavy zvlášť?Ačkoli kolikrát opravdu zbytečně.Nebavilo mě číst o všedním dni,ve kterém se nic neděje a co kdo právě snídá.Opravdu jsem zklamaná.Hrozně přeceněná kniha a velmi mě zklamalo hodnocení ostatních čtenářů,jak kdyby to byla Kniha roku.Ale nejspíš má každý jiný vkus.Já jsem tedy ráda,že mám konečně dočteno a můžu se vrhnout konečně na jinou knihu.

27.02.2018 2 z 5