Ann98 Ann98 komentáře u knih

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Kniha mě pohltila už od samotného začátku. Miluju střídání dvou dějových linek - minulost a přítomnost. Navíc kapitoly byly příjemně krátké a děj byl vyprávěn z pohledu obou postav.
Postavy byly charakterově zajímavé, Jonathan jakožto obyčejný zdravý člověk, Annika jakožto osoba s PAS. Moc jsem si je oblíbila, oba. Hlavně Anniku pro její přirozenost, jednoduchost a přímočarost. A mezi vším tímto stojí láska. Děj měl spád, čím více kniha ubývala, tím více mě děj bavil. Až později mi došlo k jaké události autorka svými daty směřuje. Tehdy jsem neměla možnost tuto událost prožívat s celým světem, byla jsem malá, ale mrazilo mě, jen jsem o tom četla. A když si představím, jak se museli cítit lidé, kteří to tehdy nějakým způsobem prožívali, ať už prostřednictvím televize, osobně nebo skrz rodinu a přátelé. Nooo, je mi z toho úzko.
Není to nic složitého, ale k odreagování poslouží kniha naprosto skvěle.

26.09.2023 5 z 5

Chvění kouře a zlata Chvění kouře a zlata Ava Reed (p)

Avu Reed mám jakožto německou autorku ráda. Obzvlášť její romantickou sérii Truly, Madly, Deeply. Dlouho jsem tuto knihu odkládala. I přesto, že mě zaujala anotace. Hlavně zasazení děje do Prahy. Obálka knihy je také moc povedená.
Myslím, že každý, kdo se chce do knihy pustit, neměl by mít vysoká očekávání, jinak bude velmi zklamaný.
Děj i vykreslení postav je velmi průměrné. Zprvu mě kniha nudila a nedokázala jsem se začíst. Ale v momentě, kdy autorka otočí skutečnost a na první pohled dobro je ve skutečnosti zlo a ta zlá strana se ukáže jakožto dobrá.. nedokázala jsem se pak od knihy odtrhnout. Přišlo mi to jako zajímavý bod to takto otočit. Navíc samotný děj se zrychlí, postavy dostanou konečně nějaký smysl a v knize konečně začne nějaká akce a celé to získá spád.
Rozhodně si mohla autorka dát více snahy a celé to více rozpracovat. Ať už samotné postavy, tak děj. Ale zase tolik mi to nevadilo. A jsem zvědavá na další díl. A vývoj mezi Milou a Asherem.
Jako odpočinkové fantasy čtení je kniha ideální. 4,5*

25.09.2023 5 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Oddechové čtení pro mladší ročníky. Není to nic propracovaného, ani hlubokého. Všechno, co se v knize děje, klouže tak nějak po povrchu.
Děj není nikterak nápaditý, vzhledem k tomu, že se prakticky odehrává během jedné jediné noci. Má v sobě ukryto plno popisných částí a minimum dialogů.
Postavy jsou takové nemastné, neslané. Nic, čím by mi byly sympatické nebo bych si je oblíbila.
Tohle se prostě moc nepovedlo.

11.09.2023 3 z 5

Človíček Tom Človíček Tom Barbara Constantine

Krásný, reálný příběh, který není nikterak upraven, jak kdyby ho napsal sám život. Místy smutné, místy se člověk musí usmívat.
Tom byl zlatý chlapec, co všechno v jedenácti letech dokázal. Kolik v sobě měl starostlivosti a lásky. Ať už o starou cizí paní, její zvířata nebo svoji maminku. Byl velmi vynalézavý, v mnoha situacích si musel poradit sám. Naprosto skvělí byli sousedé cizinci, už jenom ty jejich dialogy stály za to a pokaždé, když se objevili na scéně, jsem věděla, že to těžké téma v knize trošku odlehčí.
Krásné poselství kniha nese. A jsem ráda, že nakonec se všem hrdinům splnil jejich sen o rodině, domově a lásce..

03.09.2023 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Moc jsem ze začátku nevěděla, co od knihy čekat. Anotace je nic neříkající, obálka taky nic moc a ani samotný název mě nijak nezaujal. Jediný důvod, proč jsem po knize sáhla, tak byl ten, že jsem viděla štítky u knihy a knihy které jsou ji podobné. Říkala jsem si, jo to je něco přesně pro tebe.
No. K samotné knize. Česká autorka, což je můj hlavní problém. Většinou je nepsaným pravidlem, že mi nesedí. I když musím říct, že tady to nebylo tak strašné jako u jiných českých autorů. Na prvotinu českého autora to bylo dobré.
Přečteno prakticky během jednoho dne, ale je to hlavně díky malému množství stránek. Což mě přivádí na myšlenku, jestli je to v rámci tohoto tématu správně. Na mě to bylo možná hodně uspěchané. Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadilo mi buranské chování hlavního hrdiny. Ale to jsem ještě nevěděla o co jde. Pak už to jeho chování dávalo smysl. Do postav se ani nijak moc vžít nedá. Psychopata si oblíbit nemůžete a hlavní hrdinku přes její naivitu taky ne. I když na druhou stranu, neměly bychom na jejím místě ty růžové brýle každá?
Co velmi oceňuji, že se děj odehrává mně ve velmi známém prostředí. Hned se člověk dokáže do děje vžít mnohem víc. Téma vztahu s psychopatem bylo fajn. Autorce určitě velmi pomohlo, že je terapeutka a mohla tak čerpat ze zkušeností svých klientek.
Ten název je fascinující a teď už vím, na co si u mužů dávat pozor. Takových knih by mělo být víc, třeba v nich plno žen najde stejné rysy a konečně pochopí, v čem žijí a že to není zdravý vztah tak jak si doteď myslely..

29.08.2023 5 z 5

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Velmi pěkná a čtivá kniha, kterou napsal sám život, ale je podána s humorem.
Čtení bylo velmi příjemné, i přes množství stran se četla rychle. Zápletky byly ve správný moment na správném místě a kolikrát byly i nečekané.
Hlavní postava mi byla sympatická, vlastně i všechny ostatní, když se tak nad tím zamyslím. Ale to je účel.
Příběh je milý, nutí vás se smát, ale má i plno smutných momentů. Je o přátelství, o štěstí, o lásce. Myslím, že každý čtenář si tam najde to své.
Je to ten druh knihy, která vám hodně dá. Ať už si díky ní "uklidíte" ve své hlavě. Nebo vás donutí se zamyslet nad svým životem. Když vám připadá, že jste ztraceni, že jste ztratili všechno a nic už v životě nemáte. Když se ten život zřítí jako ta pomyslná věž z karet a přijdete o smysl života.. Stačí si uvědomit, že přijde jedna dobrá věc a má zase smysl začít žít. Odteď to bude něco jako moje mantra, ke které se budu často upínat.

25.08.2023 5 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

Poslední dva díly byly slabší než ty dva první. Kniha je čtivá, děj rychle utíká. Co mi trošku chybí oproti předchozím dílům, tak zde nebylo tolik akce a tolik bojů.
Moje oblíbená dvojice je stále Cain a Warden z druhého dílu. Naopak Ella a Wayn .. no nevím, nepřišlo mi, že by mezi sebou měli kdovíjakou chemii. Naopak v kapitolách z minulosti toho mezi nimi bylo plno a jiskřilo to mezi nimi neskutečně, takže nevím, kde se stala chyba. Ella byla silná žena, nezávislá žena, ale dokázala s pokorou přijmout pomoc i od někoho jiného. Wayne byl takový ten typ chlapa, kterého chcete mít doma, protože by vás na rukou nosil.
Co velmi oceňuji, že se děj odehrává v Praze, přece jen si to čtenář dokáže lépe představit, když ty místa zná. A glosář postav na konci, který byl doplněn o staronové lovce.
Časově se vracíme do období, ve kterém se odehrával předchozí díl, ale vůbec mi to nepřišlo zvláštní, tím že jsem to četla z pohledu jiné osoby, bylo to jakoby to bylo poprvé.

14.08.2023 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Co se mi líbí, tak je autorčina práce s postavami, v jednom dílu jsou postavami vedlejšími, aby v dalším hráli roli hlavní. Tak nějak pořád to čtenáře udržuje v povědomí, o čem byly ty předchozí díly a kdo jsou ty ostatní postavy.
Jinak, díl jako takový se mi zase tolik nelíbil. Asi jsem od toho čekala něco víc, ale ve finále to nebylo nic co by se lišilo od předchozích dílů. Kniha se četla dobře, to ano. Mona Kasten prostě psát umí. Ale tím jak to bylo na stejný způsob jako všechny díly, už se příběh stával předvídatelným.
Blake mi byl sympatický, už v předchozím dílu, bohužel Jude mi nesedla.

12.08.2023 1 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Mona Kasten je pro mě sázka na jistotu. U její knihy s jistotu vím to, že ji neodložím, dokud ji nepřečtu. Ani tato její kniha nebyla výjimkou.
Začala bych obálkou, která je naprosto úžasná. Už jen ta světle fialková barva a ještě do toho laděná kvítka, tiskací a přesto psací nápis, každý také jinou barvou. No prostě celé to lahodí oku.
Chtěla jsem něco letního, něco co bych mohla číst někde pěkně ve stínu. A tohle to naprosto splňovalo. Bohužel to má jednu obrovskou chybu. Bylo to neskutečně krátké.
Už od začátku jsem se do knihy ponořila a nemohla se odtrhnout. Celou dobu mě něco nutilo číst dál a dál.
Postavy jsem si zamilovala už od začátku. Od začátku jsem vše prožívala s nimi, každou jejich radost, každý jejich strach, každý jejich problém. Oba si zažili své, to musím nechat. Líbil se mi jejich postupný vývoj. Líbilo se mi postupné oťukávání Adama a Rosie, že to nebylo primárně o sexu a chemii mezi nimi, ale o tom získat si k sobě navzájem důvěru. A že to oba potřebovali po tom všem. I nadále postavy zůstaly obestřené tajemstvím, což mi pije krev, protože čekat na další díl bude nekonečné.
O překvapivé momenty nebylo nouze a byly vždy umístěny na tom správném místě. Mělo to plno bolesti, plno smutku, plno strachu, plno zklamání, plno samoty, plno tajemství, plno vášně, plno touhy, prostě to, co by měla mít každá kniha. Od každého trochu.
Mona Kasten prostě umí začlenit do příběhu vždy nějaký problém. Zde je moc pěkně popsán problém sociálních sítí (a všichni víme, že to je jen slabý odvar) a panické ataky.

11.08.2023 5 z 5

Temný amulet Temný amulet Bianca Iosivoni

Kniha byla svižná a četla se rychle. Přečteno jedním dechem. Děj se odehrává prakticky během pár dní.
Kniha se vrací zpět k hrdinům prvního dílu a to Roxy a Shawovi. Opravdu sympatická dvojice a už od prvního dílu mě neskutečně baví jejich pomalu se vyvíjející vztah.
O napětí, akci, dobrodružství a lásku nemá čtenář nouzi. Znovu plno nečekaných zvratů. Otázkou zůstává, zda příjemných nebo ne. Jsem zaskočená koncem. Věřím, že vše dobře dopadne. Ale vůbec netuším, jak toho chce autorka dosáhnout. Ale Roxy nakonec zvítězí, věřím tomu.
Co hodnotím jako velké plus, tak je shrnutí předchozích dílů na začátku knihy. Mělo by se to dělat častěji. Kolikrát, když delší dobu musím čekat na nějaký díl, tak netuším o co jde.

08.08.2023 4 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Nikdy jsem si nemyslela, že u fantasy příběhu budu někdy brečet. Ani v tom nejdivočejším snu.. ale nereálné se stalo skutečností.
Tentokrát v režii Laury Kneidl. No.. vůbec nevím, co napsat. Musím to v sobě vstřebat.
Příběh se četl sám. Každý kapitola, každá stránka, každý odstavec, každý věta mě nutila číst dál a dál. Skladbou je to úplně něco jiného než předchozí díl, je to celkem logické, když každý měla ve své režii jiná autorka. Odpadlo tu to nepřeberné množství popisných scén. Což je rozhodně plus.
Akce, napětí, nečekané zvraty, ale i překvapení .. od první stránky až po poslední.
Možná, co by si zasloužilo menší výtku, tak jsou postavy. Tím, že každý díl napsala jiná autorka, tak mi přišlo, že v každém dílu postavy působí trošku jinak. Jak kdyby se autorky zapomněly domluvit na jednom konkrétním vyobrazení postav. Například Warden na mě působil jinak v prvním díle a jinak tady. Takové jedno malé mínus na celé knize.
Jinak, líbilo se mi, že Roxy se Shawem nezmizeli ze scény, jen byli upozaděni. Zprvu mi to přišlo líto, ale Cain a Wardena si prostě zamilujete. Stal se z nich jeden z mých nejoblíbenějších loveckých párů. Krásně se doplňovali a krásně to mezi nimi jiskřilo.
Já ten svět prostě miluju. Miluju ty postavy, ať už v Londýně, Paříži nebo Edinburghu. Líbilo se mi, že dějová linka byla zaměřena spíš na blood huntery a tím pádem se hlavními monstry stali upíři.
Co byl pro mě emoční masakr, tak konec. Ten jsem rozdýchávala hodně dlouho.
Moc se těším na další díl znovu v hlavní roli s Roxy a Shawem.

07.08.2023 5 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Dojemný a krásný příběh. Taková milá romance pro mladé dívky. Kniha je velmi čtivá, měla jsem ji přečtenou prakticky ze dne na den. Samotný příběh je takové klišé a je předvídatelný, ale však o co jde. Přesně tohle někdy chceme a hlavně potřebujeme číst. Na druhou stranu i přesto se dá snadno vžít do děje, hodně tomu napomáhá i styl vyprávění.
Je pravda, že konec byl pro mě jedno velké překvapení a bylo to něco, co jsem rozhodně nečekala. Trošku mě to mrzelo, přece jen jsem čekala, že to dopadne úplně jinak. Ale asi to tak mělo být a je to tak správně. A hlavně o to víc příběh působil reálně.
Azaria mi sedla od první věty. Na svůj věk byla velmi rozumná a chytrá. Celou knihu jsem s ní soucítila a bylo mi jí líto. Zato její matku jsem stránku od stránky nenáviděla víc a víc. Jack byl takový arogantní spratek z bohaté rodiny, ale tak nějak i jeho si od první stránky zamilujete. Protože uvnitř je úplné zlatíčko. Líbilo se mi, jak se autorka poprala s popisem první lásky mezi hlavními hrdiny. Všechno pěkně ve vší počestnosti.
Celá kniha se nese v duchu tajemství a lží. Je spíš akčnější než vyloženě romantická. Což není na škodu, naopak.

06.08.2023 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Hezký, romantický a čtivý příběh. Nenáročné a oddechové čtení právě na ty dny, kdy neustále prší.
Nicméně.. za mě zatím nejslabší díl. Chybělo tam to něco, co měly předchozí dva díly.
Isaaca jsem si oblíbila. Zato Sawyer mi občas silně brnkala na nervy. Není záporná hrdinka, ale její chování mě hodně vytáčelo. Asi k tomu přispělo i její chování v předchozích dílech, kdy jsem si ji "zaškatulkovala". I když je pravda, že teď chápu proč byla taková jaká byla. Naopak, romantická linka byla úplně úžasná a úplně jsem se rozplývala. Bylo krásné sledovat, jak se mezi Sawyer a Isaacem postupně vyvíjel vztah.
I přes velký počet stran přečteno rychle, děj nikterak nepřekvapí, ale ani nenudí. Za mě takový průměr. Asi jsem od toho čekala víc.

03.08.2023 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Obálka je opravdu povedená. Miluju tady tu šedomodrou barvu a ještě se zlatým písmem, prostě top.
Zaujala mě anotace. Jak nemusím fantasy příběhy, tak po přečtení anotace jsem si řekla běž do toho. Je to doplněné romantikou, tak tomu dej šanci. No a mám dočteno a jdu rovnou na druhý díl.
Lauru Kneidl i Biancu Iosivoni mám jako autorky velmi ráda, takže co se týče stylu psaní, byla to sázka na jistotu. Zpočátku mě trošku zmátl začátek, kdy to vypadá jako by se čtenář ocitnul "uprostřed děje". Hodně mě to překvapilo. Celá kniha se spíše nese v duchu popisných scén než samotných dialogů. Což je znak právě B. Iosivoni, která měla první díl výhradně ve své režii.
Skvělé je, že je kniha vyprávěna z pohledu obou hrdinů, poslední dobou mi to velmi vyhovuje.
Postavy mi byly sympatické. Shawa jsem si oblíbila od první stránky. Miluju jeho humor. Roxy zase pro její sarkastickou povahu a pro její sílu a statečnost. Líbilo se mi jejich škádlení a přátelské sbližování.
Nechybí ani napínavé scény a zvraty. I když, ve finále bych tam snesla mnohem víc bojů.
Na konci knihy je glosář postav, asi bych ho uvítala na začátku knihy. Nevěděla jsem o něm a hodně jsem se ze začátku v celém fantasy světě ztrácela. Ale samotný fantasy svět a samotná zápletka jsou za mě moc dobře vymyšleny. Co bylo perfektní, tak byly odkazy na různé filmy a seriály.

02.08.2023 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Prvním dílem autorka nasadila laťku hodně vysoko. Tento příběh už pro mě nebyl takové "wow" jako předchozí díl. Čtivost knize rozhodně nemůžu upřít. Příběh je samozřejmě předvídatelný, u tohoto žánru to ani jinak nejde, ale i špetka toho tajemství se tu najde.
Dawn a Spencera jsem si zamilovala. Spencer byl milý kluk se srdcem na správném místě. Šarm a vtip mu rozhodně nechyběl. Líbilo se mi, jak neúnavně o Dawn usiloval. Zamilovanost z něj čišela v každé větě. Dawn jsem si oblíbila už v prvním díle. Romantická linka mezi Dawn a Spencerem byla hodně pozvolná, hodně dlouho si dávali načas.
Podle mě mohlo v příběhu být méně erotických scén. Chtělo to nějak odlehčit. Naopak se mi moc líbilo, že se vždy dozvíme i něco o postavách z předchozího dílu.
Mona Kasten psát umí, na to kolik má kniha stránek, tak ubíhá pod rukama. Čte se to samo a emoce se střídají jako na kolotoči. I slza mi ukápla. Místy to bylo vtipné, místy napínavé a hlavně nechybělo plno romantiky. Bylo mi až líto, že příběh skončil. Nicméně moc se těším na další díl o Sawyer.

01.08.2023 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Bylo to žhavé, bylo to erotické, bylo to zvrácené, bylo to něco, na co rozhodně nezapomenete.
Kniha navazuje na předchozí dva díly. Ne že by mě tento díl zklamal, ale předchozí díly se mi líbily mnohem víc. Trošku mi vadila ta trojka. Nevím, proč tam autorka zatáhla i elitní klub. Navíc, jak jsem měla Eliho vždycky ráda, tady mi přišel jako jiná osoba. Nevím no.. Na druhou stranu o to víc jsem teď napnutá, co bude dál.
Moc se těším na další díl, protože každý díl je tvrdší, krutější, erotičtější, zvrácenější. Keaton je můj oblíbenec, tak doufám, že má pro nás autorka přichystanou nějakou pecku.

24.07.2023 3 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Třetí a zároveň poslední díl, který uzavírá sérii byl za mě fajn. Pro mě ale nejslabší díl ze série, ale určitě stojí za přečtení. Byl zábavný, ale zároveň nechybělo drama a napětí. No prostě oddechovka.
Tobyho si musí zamilovat každý, už jen kvůli jeho přístupu k životu a rodině. Joanna byla fajn holka, bohužel měla spoustu problémů (hlavně nevyřešených). Možná jsem čekala, že se to bude trošku víc rozebírat a přece jen bych uvítala větší vhled do její minulosti. Škoda. Využití umělé inteligence mi přišlo skvělé. Těšila jsem se na každou interakci s Jeevesem. Možná jsem taky čekala, že tam bude mít mnohem více prostoru. A babička Nan a kachna na konci, no prostě skvělé. I setkání se starými známými (Eden, Paul, Asha a Jack) bylo moc milé.
Líbilo se mi první setkání Joanny a Tobyho, už tam mezi nimi bylo plno chemie a sexuálního napětí. Ale co mě teda nadchlo, tak byl jejich pozvolný vývoj vztahu, kdy si byli hlavně zprvu velkou oporou.
Líbil se mi nápad se soulmate aplikací. Bylo by velmi zajímavé, kdyby něco takového opravdu existovalo.

19.07.2023 3 z 5

Když duše bloudí Když duše bloudí Ilona Pospíšilová

Mám zkušenosti s autorčinou předchozí knihou, která mě absolutně nenadchla, prakticky si z ní už nic nepamatuji, ale rozhodla jsem se dát autorce ještě šanci.
Bylo to mnohem lepší. Zaujalo mě nadpřirozeno, duchařina. Bylo to takové příjemné, nenásilné a dobře stravitelné. I docela uvěřitelné.
Ano, sice prakticky od začátku víme o co jde a jak to dopadne. Ale to nic nemění na tom, že kniha se čte sama a pro mě to byla jednohubka na jedno odpoledne.
Jednotlivé části fajn, ale jako celek má kniha pořád nedostatky. Ocenila bych, kdyby dějová linka z minulosti byla více rozvinutá, bavila mě víc než linka z přítomnosti. Nadpřirozeno bylo prezentováno nenásilnou a pro čtenáře velmi příjemnou formou, proto bych klidně brala více duchařiny a více jevů, které se hlavním hrdinům děly.
Obálka mi přišla strašná, ale k příběhu se skvěle hodí a doplňuje ho. Ale je pravda, že na základě obálky bych po knize nikdy nesáhla.

18.07.2023 2 z 5

Kudlanka Kudlanka Markéta Harasimová

Opět nezklamala. Znovu jsem dostala naservírovaný strhující příběh.
Příběh je propracovaný. Celou dobu jsem slepě tápala, kdo je ten pachatel. I když mě později skutečný vrah napadl, nemohla jsem mu přisoudit žádný motiv, tak jsem to nechala plavat. S tím si autorka opravdu vyhrála.
Teda, s čím jsem měla obrovský problém, tak byla samotná hrdinka. Ale je to čistě můj osobní problém, autorka tuto postavu vykreslila absolutně skvěle. S takto zápornou hlavní hrdinkou jsem se už dlouho nesetkala. Klaudiiny záporné povahové rysy a její veskrze žádná empatie udělaly své. S takovou postavou se nedá ztotožnit ani se do ni vcítit. Ani ostatní postavy mi nepřirostly k srdci. Autorka se tam držela v podobném duchu, i když byla střídmější.
Co mi dále vadilo, tak byly jakékoliv Klaudiiny dialogy nebo myšlenkové pochody. Ale to jde ruku v ruce s její osobností. Neříkám, že to není dobře, naopak. Je to důkaz, že to celé autorka měla dobře propracované. Jen mi to nebylo sympatické, nic víc.
Až do samotného konce jsem nevěděla, která bije a byl to pro mě docela šok.

10.07.2023 5 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

No. Nevím jak to uchopit. Moje prvotní nadšení z knihy nebylo absolutně žádné. Měla jsem problém s hlavní hrdinkou, vůbec mi nesedla. Vůbec jsem nechápala její myšlenkové pochody. Proč se s někým přestat vídat, protože prochází těžkým obdobím? Proč?!
V knize bylo plno nudných nezáživných a dlouhých pasáží. Námět byl fajn, poměrně smutný .. alkoholismus, smrt rodičů. Ale to pojetí. Absolutně špatně. Autorka to nedokázala uchopit tak, jak by si tyto témata zasloužila a klouzala hodně po povrchu až to všechno působilo nereálně a nevěrohodně.
Postupem času, jsem si MacKenzie docela oblíbila, oblíbila jsem si i Jadenovu rodinu a kamaráda Willa. Zbytek postav mi přišel absolutně zbytečný. Hlavně Darren, postava absolutně beze smyslu. Romantická linka mezi hlavními hrdiny žádná. Chemie taky ne.
Jediné, co bylo fajn, tak ten konec. To byl šok. Ale.. zase to mohlo být někde uprostřed knihy a hned by to působilo jinak. Hlavně by ubylo tolik nudných pasáží a otázek co bylo dál.
Jednu hvězdičku navíc za nádhernou obálku. Ta je vážně pecka.

10.07.2023 3 z 5