Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Na knihu jsem se moc těšila, až si ji přečtu. Četla se velmi dobře a nezklamala mne. Jen některé pasáže, vyprávěné v současnosti, se mi zdály zbytečně zdlouhavé. Ale jinak super čtení.

19.04.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha, která Vás donutí zamyslet se nad životem a Vašimi sny. Jen pro mne někdy byl děj až moc zdlouhavý. Ale určitě doporučuji přečíst.

21.06.2020 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Na knihu jsem se těšila, hodnocení zde bylo dobré, ale kniha se mi četla velmi špatně. Námět knihy je velice lákavý, ale styl autorova psaní mi vůbec nesedl. Místy byla až moc nudná a některé kapitoly, jakoby o ničem. Naproti tomu, některé byly napsané velmi poutavě, že jsem si řekla "jo, to se rozjede", ale bohužel nerozjelo. Ač nerada dávám 3*. Knihu jsem dočetla, ale s velkým přemáháním.

25.03.2021 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knihu jsem přečetla za víkend. Četla se opravdu "sama". A nutí vás číst, aby jste zjistili, jak to vše dopadne. Místy pěkné psycho, hlavně pro ty, co mají děti. Ta představa, že se takhle chovalo moje dítě, je masakr.

19.04.2020 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nejdříve jsem viděla film, ke knize jsem se dostala náhodou a musím říct, že mne nezklamala. Četla se velmi dobře, určitě ji doporučuji.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem četla před lety spíše ze zvědavosti, proč jsou z ní někteří čtenáři, tak nadšení. Mne kniha nijak extra neoslovila. Četla se mi ztěžka, vše bylo ponuré, jako to v té době bylo asi normální. Ale bohužel wau efekt jsem z ní neměla. Zkusím si ji přečíst i teď, s odstupem času a třeba se mi názor změní.

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Silny pribeh, ale pouze pro silne povahy. Z obsahu se misty dela az zle. Po celou dobu cteni jsem mela sileny pocit uzkosti a zaroven nechuti. Je strasne, jak se nekdo muze takhle chovat k vlastnim detem. Jinak se kniha cte jednim dechem.

27.03.2020 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Velmi silné vyprávění, ne moc pěkného příběhu. Knihu jsem přečetla během chviličky, člověk se od ní vlastně nedokáže odtrhnout a stále čeká, kdy už se konečně Sally vrátí domů.

28.02.2020 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Knihu určitě doporučuji přečíst. V knize není, až tak moc detailně popisováno zvěrstvo Mengeleho, ale i tak z něj mrazí. Žádné dítě by nemělo zažít, to, co musely děti prožívat v té době, a přemýšlet nad tím, aby vůbec přežilo.

21.06.2020 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Kniha se mi četla velmi těžko, v některých částech jsem se i ztrácela, jak mi to přišlo komplikované. Ale jinak, co se týče tématu, zajímavé čtení.

O Květušce a tesaříkovi O Květušce a tesaříkovi Jitka Vítová

Moc pěkná knížka pro děti s krásnými ilustracemi. Synovi se moc líbila a máme i další dva díly. Knížka má krásný děj a je i pro děti naučná ze života hmyzu.

25.06.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tato kniha mne velmi překvapila. Příběh je zajímavý, místy až mrazivý, jak může být někdo tahle zvrhlý. Kniha se čte velmi dobře a vtáhne vás do děje. Za mne určitě doporučuji.

Kamínek Kamínek Michaela Fišarová

Moc hezky humorně vyprávěný příběh Kamínkem o jeho cestě. u knížky jsme se dost nasmály. Určitě doporučuji.

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Severská surová detektivka. Kniha se četla dobře, byla napínavá až do konce. Místy to nebylo moc pěkné čtení, ale v této oblasti, kde se děj odehrává, život není nijak lehký a růžový.

Bára a Flíček mají prázdniny Bára a Flíček mají prázdniny Eva Bešťáková

Moc pěkný příběh, synovi se knížky s Bárou a Flíčkem moc líbily.

Martínek a dopravní značky Martínek a dopravní značky Alena Schulz

Pěkné první čtení pro děti.

08.11.2020 5 z 5

Dobrý večer, dobrou noc Dobrý večer, dobrou noc kolektiv autorů

Kniha je složena z vybraných příběhů našich večerníčků. Moc pěkné čtení před spaním.

Květuška hledá tesaříka Květuška hledá tesaříka Jitka Vítová

Opět autorka nezklamala, krásné počtení o Květušce a přátelích z hmyzí říše. Knížku určitě doporučuji.

25.06.2020 5 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Kniha se četla velmi dobře, ukazuje pohled na arabskou kulturu z pozice žen a jejich každodenního života. Je to oddechové čtení.

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

Pro mne naprosto uzasna kniha. Krasnych pribeh lasky mezi dvema lidmi, tak odlisne viry a zivota.

31.03.2020 5 z 5