AnetV AnetV komentáře u knih

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Neuvěřitelně silný příběh, na který jen tak nezapomenu. Zaujalo mě i pokračování Frankova příběhu v New Yorku. Řadím mezi mých top 10.

13.03.2017 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Kouzelné, romantické, prostě takové francouzské :-) jediná výtka snad, že je příliš krátká, ale přesto DOPORUČUJI

13.03.2017 4 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Na knihu jsem se dlouho těšila, bohužel očekávání nenaplnila. Celý příběh a dialogy postav mi prostě neseděly, přišly mi takové nereálné, co hodnotím kladně je obálka, ta se opravdu povedla. Žena s červeným zápisníkem se mi líbila mnohem víc

13.03.2017 3 z 5

Rok v Bullerbynu Rok v Bullerbynu Gunnar Herrmann

Docela zklamání, kniha je poměrně dost nudná, humor nečekejte, možná až na pasáž o bryndání ve školce. Přečetla jsem už podobné vyprávění novináře o přesídlení do Paříže a Říma, které zaujalo podstatně více. Znovu číst nebudu.

13.03.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasný příběh, od kterého se nedá odtrhnout, neváhejte - Ove je prostě muž s příliš velkým srdcem - víc netřeba dodávat

13.03.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku jsem se docela ztrácela v postavách, celou dobu se nic moc neděje a konec jakoby autorka odflákla. Celeste mě neskutečně vytáčela a Perryho mi snad bylo i líto.

08.03.2017 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Rozhodně doporučuji, hodně silný příběh, nemohla jsem se odtrhnout, pro mne nejlepší od Jojo

08.03.2017 5 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Kniha o peripetiích američanky, která se za láskou rozhodla přesídlit do Francie, proložená zajímavými recepty, souvisejících vždy s předchozí kapitolou, spíše pro milovníky Paříže a francouzů celkově, jinak neurazí ani nenadchne. Po přečtení jsem ze zvědavosti zapátrala jak si autorka spolu s Gwendalem žije a podle fotek vypadají hodně spokojeně.

08.03.2017 3 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Kniha se mi líbila, koktejl napětí, humoru, romantiky, pár vraždiček, odhalení vraha pro mě bylo překvapující

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Takhle nechutnou knihu jsem už dlouho nečetla, popis postav i samotný děj je hodně přitažený za vlasy, přečetla jsem až ke scéně v hotelu, pak už to fakt nešlo, tak jsem přeskočila na konec, abych si ověřila totožnost vraha, tip mi vyšel, konec taky hodně přestřelila :-( pro mě bez humoru i romantiky, nenašla jsem ani jednu sympatickou postavu, tentokrát se mi LH opravdu netrefila do chuti

08.03.2017

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Doporučuji, roztomilý i když smutný příběh

08.03.2017

Mezi touhou léta a chladem zimy Mezi touhou léta a chladem zimy Leif G. W. Persson

velké zklamání, musela jsem se hooodně nutit, abych vůbec dočetla :-(

08.03.2017 1 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Pěkné zakončení série, objeví se samozřejmě i postavy z minulých dílů (St. Clair a Anna před Notre Dame :-)

Vasalisův paradox Vasalisův paradox Raphaël Cardetti

Tak tahle detektivka mě bavila, kniha měla spád, navíc mé oblíbené prostředí Paříže, ani se nenadějete a je konec, doporučuji