Anette99 Anette99 komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak tohle bylo hustý. Na konci jsem četla s otevřenou pusou :D a to poděkovàní bylo super

20.06.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Zajímavá knížka, četla se dobře, akorát ten konec byl takovej trochu zvláštní.

16.06.2020 5 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Uf, zase 5 hvězd - už má osmá kniha od Palahniuka :D nutně potřebuju sehnat další..

Tady ukazuje, jak snadno se člověka stane "ovce", pokud je tak vychováván od mala a nebo ho pohltí média. Takové sekty existovaly, existují, a existovat budou, a jejich členové mají opravdu často dost pomatené (až nebezpečné) myšlení. A média nás dneska ovlivňují ze všech stran, kdo se o věci nezajímá, snadno téhle masírce podlehne - s takovými lidmi se pak dá velice lehce manipulovat, a to je právě to nebezpečí.

Jinak super bylo číslování od konce, a že poslední kapitola se vrátila k té první.

04.06.2020 5 z 5

Stínové pomezí Stínové pomezí Tad Williams (p)

Nedávno jsem začala s fantasy (díky Písni ledu a ohně). Tahle knížka mě zaujala v knihovně. Trošku jsem se bála, zda se mi bude líbit, ale zkusila jsem a nelituju. Byl to velmi pěkný příběh, orientace v postavách byla v pohodě, a prostředí živě a hezky popsáno. Místy mi to trochu připomínalo PLaO. Asi si od tohoto autora ještě někdy něco přečtu.

31.05.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Výborná kriminálka. Už jsem dřív četla Iluzi ze série s Rhymem, a ta se mi taky líbila. A teď jsem se rozhodla si postupně přečíst celou sérii :)

25.05.2020 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Stále velmi čtivé, nezalekla jsem se ani 1100 stran. Akorát tady už byly určité věci, co v seriálu byly trochu jinak a nebo vůbec. Ale to mi nevadilo a zítra se hned vrhnu do čtvrté části :)

03.05.2020 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Před rokem jsem viděla seriál, ale v té v první sérii jsem občas trošku tápala co nebo proč. Tady mi takové momenty byly více jasné. Jinak se mi líbí, jakým stylem je kniha napsaná,četla se velmi dobře, prostředí a postavy byly dost dobte popsané a střídání vyprávění z pohledů různých postav bylo fajn.

22.04.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jo, to bylo fajn. Jako oddechovka mezi krvavými thrillery a nebo náročnější klasikou se to hodilo. Místy jsem se i dost zasmála. Za večer přečteno.

09.04.2020 4 z 5

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Další skvělý Dostojevského román (pro mě už třetí). Výborně a podrobně vykresleny charaktery všech postav, autor šel do hloubky psycholgie všech akterů příběhu.Nevadily mi ani dlouhé monology a dialogy, ty už k autorovo stylu patří a jen dokreslují podrobnou charakteristiku postav. Kontrast mezi šlechtou a obyjčejnými lidmi, jejich bída, utrpení.Sice trochu náročné čtení, není to, že přečtete knihu za večer, ale to se dalo čekat. Určitě zase někdy sáhnu po nějaké jeho knížce.

08.04.2020 5 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Docela fajn. Bavily mě ty části s útěky a tak, i když to občas asi nebylo úplněreálný. Ale zase mi tam docela vadila ta romantická zápletka. Jako jo, byl to zajímavej doplněk, ale místy to fakt bylo až moc sladký.

05.04.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak z tohohle mam dost smíšený pocity. Nápad děje zajímavej, ale docela brzy to bylo dost průhledný, i o Richardovi jsem asi v polovině začla tušit, že v tom taky jede. Ale nemohla jsem se úplně začíst, jako třeba u jiných knih. Z postav mi nebyl nikdo sympatickej, dá se říct, že mě tam všichni štvali. Famílie, kde se sejde kurevník a sociopat, psychicky narušená hysterka, hňup a ještě jsou to všichni (až na Marca) snobáci. Sousedský pár, kde o chlapovi nevíme prakticky nic, a sousedka je coura. Pak tuctovej detektiv, kterej se ničim nevyjímal. A ten konec byl úplně zbytečnej.

28.03.2020 3 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Jo tohle se mi líbilo, ať už díky prostředí (přece jen italský krimi nečtu každej den), tak díky neobvyklé dvojici "vyšetřovatelů" (novinářů). Knížka odsejpala a v postavach se dalo dobře orientovat. Vraha jsem, jako vždy, neuhádla. Přišlo mi zajímavé, že se inspiroval prvním italským sériovým vrahem. A bylo fajn, že do současnosti byly vloženy i kapitoly z minulosti, které popisovaly vzor našeho vraha. Doufám, že někdy bude další díl, ráda bych se s Marcem a Ilarií ještě někdy setkala.

28.03.2020 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Výborný třetí díl, kdy obyvatelé městečka bojují se zlem, od kterého je do té doby dělil plot. Byl to docela masakr, ale zase se ukázala jejich statečnost. Akorát ten konec.. Nutně potřebuju vědět, co se s obyvateli Wayward Pines stalo. Doufám, že někdy vyjde pokračování.

17.03.2020 5 z 5

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

Ethan chtěl, aby lidé ve městečku znali pravdu, ale svojí statečností rozpoutal peklo. Jsem zvědavá, jak si s tim ve 3.
dílu Ethan a obyvatelè poradí, protože si myslím, že to bude pořádnej masakr.

17.03.2020 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Trochu jsem se ze začátku bála, zda se mi to bude líbit, protože tenhle literární žánr přece jen není úplně pro mě. Ale chtěla jsem zkusit zase něco nového. A nelituju. Hlavně od poloviny knížky, kdy se to zvrtlo, jsem nemohla přestat číst. Líbily se mi hororové a mysteriózní prvky. Měla jsem svoji teorii o nějakém vědeckém experimentu, ale zdaleka jsem se netrefila. Ethan je sympaťák, akorát mi trochu hlava nebrala, že zvládnul takovou fyzickou zátěž. No jsem zvědavá, co se bude dít ve dvojce. A asi někdy mrknu na seriál.

15.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pěkný, ale také smutný příběh jedné rodiny. Ukazuje, že nic není jen černobílé. Že každý má nějaké tajemství, nějakou minulost, co ho ovlivňuje po zbytek života - jeho povahu, zájmy, chování jak k cizím lidem, tak ke svým blízkým.

13.03.2020 5 z 5

V rodině a jiné povídky V rodině a jiné povídky Guy de Maupassant

Pohodová, oddychová četba. Pěkné povídky ukazující obyčejné životy obyčejných lidí, jejich radosti i starosti v té době. A taky to, že rodinné vztahy jsou a vždy byly komplikované.

12.03.2020 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Pěkná, klasická detektivka, člověk si odpočine od těch moderních brutalit. Taky se mi líbilo poměrně barvité líčení egypstké krajiny, která příběh pěkně dokreslovala.

10.03.2020 5 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

Ani tentokrát mě Palahniuk nezklamal. Možná to nebylo až tak nechutný oproti Prokletí a Zatracení, ale to vůbec nevadilo. Opět kritika dnešní společnosti, akorát přes umělce. Stereotypy všedního života. Návaly turistů ničící přírodu. Nadužívání alkoholu a prášků. Každý čtenář si v tom podle mě opět najde něco svého.

10.03.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Na tohle se mi těžko hledají slova... Zatim moje nejsilnější knížka od této autorky, ale i celkově, spolu se Sofiinou volbou... I já, která si na slzičky u filmů/knih nepotrpí, jsem měla při závěrečných stránkách na krajíčku. Nevím, jak bych se v takovè situaci jako matka zachovala.

29.02.2020 5 z 5