aneleh18 aneleh18 komentáře u knih

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Humor a životní nadhled od začátku až do konce. Jak dojemně dokáže vzpomínat na členy své rodiny, kde není ani zrnko zloby a zášti, jen veliké pochopení. V dnešní době velice osvěžující.

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Jak je kniha maličká, tak je miloučká. Pane Horníčku, kloubouk dolů před Vaší životní moudrostí a Vaším laskavým humorem.

Advent Advent Jarmila Glazarová

Kniha, která vás nutí přemýšlet v úplně odlišných rovinách, než jsme dnes zvyklí. Velice doporučuji ve chvílích, kdy se potřebujete přenést do jiného světa a odpočinout si od přetechnizované a odosobněné společnosti.

02.03.2014 5 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Zase skvělá Tess. Obdivuji na její tvorbě velice rozmanitý výběr témat. Dokáže napsat detektivku z takových prostředí, které bychom vůbec nečekali. Ať je to třeba odloučená vesnice v Závějích, nebo prostředí Botswany v této knize. Proto mne tak baví a těším se na další překvapení. To že je vše velice čtivé a napínavé už snad patří k jejím standardům.

15.03.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Samozřejmě dávám 5 hvězdiček. S komentářem jsem musela nějaký čas počkat, nechat ty dojmy uležet, aby mé hodnocení bylo objektivní a ne pod okamžitým dojmem skvělého zážitku. Nebudu hodnotit inteligenci, humor a profesionalitu Poutníka, ani neuvěřitelnost Saracéna. To tu již udělali jiní a velice dobře. Ani objemnost knihy, která je opravdu značná. Často jsem se přistihla, že při čtení a ponoření se do příběhu mám obě ruce zvláštně vyvrácené a zdřevěnělé, aniž bych to vnímala. No není to nejlepší vizitka pro autora? Spíše chci vyzdvihnout aktuálnost problematiky současného světového problému, který díky této knize vnímám ještě intenzivněji, ještě více mne z toho mrazí.

28.03.2015 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Obdivuji hlavní hrdinku a hlavně obdivuji pana Otčenáška. Který muž dokáže tak vykreslit ženskou duši?

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Je zajímavé přečíst něco autorsky staršího od Tess. O kvalitě této spisovatelky mne právě toto přesvědčuje, protože i její velice raná díla mají své napětí, logickou zápletku a v neposlední řadě zajímavý námět. Nemůžu zapomenout na dar převyprávět příběh poutavým způsobem, takže se její knihy čtou jedním dechem.

16.06.2016 4 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Vždy mne znovu dostane kouzlo anglického venkova, ať je to z pera tohoto autora nebo jiných. Skvělé čtení pro letní pohodu o dovolené.

11.08.2014

Podivuhodný svět Podivuhodný svět kolektiv autorů

V knize nejsou jen obvyklé popisné fotografie. Jsou to umělecká díla, která dokonale vystihují charakter a mystiku jednotlivých kontinentů. Pokud chcete vzrušující zážitek, jen prohlížejte a prohlížejte.

30.03.2014 4 z 5

Případů se ujímá Jeeves Případů se ujímá Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Dávám 5 hvězdiček. Důvodem je skutečnost, že tuto knihu mám v docela dezolátním stavu, který nutně musel vzniknout častým používáním. Pro mne nejlepší dílko oddechové literatury, čtu vždy když mám splín, nebo nemám náladu na čtení "těžších" kalibrů.

17.03.2014 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Typické pro spisovatele, jakým Hailey byl. Dokonalá znalost prostředí, zajímavý příběh a postavy s vyhraněnými charaktery. Čtivé, jako všechny jeho romány. Určitě jedna z knih, ke kterým se vracím.

01.03.2014 4 z 5

Zelené ticho Zelené ticho Jaromír Tomeček

Nádherné fotografie perfektně dokreslují povídání o naší přírodě. Kdo máte splín nebo nějaké trápení - doporučuji sáhnout po knize tohoto typu, která vás nenutí vžívat se donějakého děje, ale donutí vás objevovat zdánlivě obyčejné krásy kolem nás.

24.02.2014 4 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Ať už je to jakkoliv, kniha mi moc pomohla vyrovnat se se smrtí tatínka. Když mi po prodělaném komatu řekl, že se nemám bát, že se jednou znovu setkáme, protože už "tam" byl,udělala jsem vše pro to, abych knihu sehnala. S postupem času člověk samozřejmě pochybuje čím dál více, ale pokud by měla mít minimálně hodnotu jako podpora tápajícím, velice doporučuji.

13.02.2014 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Pro mne jeden z nejcennějších kousků v mé knihovně. Byla jsem zvědavá na komentáře ostatních - a nemýlila jsem se.

Skandál Skandál Sandra Brown

Velice čtivé. Sandra Brown nezklamala a tato kniha se řadí mnoha dalším od této autorky, ke kterým se budu vracet.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak dobré a zároveň kvalitní čtení! Knihu jsem četla snad již pětkrát a stále mne baví. Dobrá zábava na dovolenou, ale i pro stresové chvíle, které dokáže zmírnit.

Výhra Výhra Patricia Wood

Perry je zaostalý. Na tomto faktu je postavený příběh. Tak jsem zpočátku přistupovala k této knize a nic než ploché převyprávění nějaké zápletky jsem nečekala. Ale...! Kdo z nás "normálních" by dokázal s takovým nadhledem a životní moudrostí řešit fatální situace, do kterých se Perry dostává, včetně rozhodnutí, co s tou zatracenou výhrou? Paní Patricie Wood - klobou dolů.

11.02.2014 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Je znát, že od napsání této knihy došlo k razantnímu vývoji autorky. Její současná díla jsou plná neobvyklých, až pro nás exotických prostředí a překvapujících zápletek. Krvavá lázeň je "dobrá" detektivka, určitě má svoji kvalitu. Do bazaru ji nedám jenom proto, že chci mít kompletní dílo Tess.

26.05.2016 3 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Mám z této knihy rozporuplné pocity, jako spousta dalších "komentátorů". Proto jsem si nejprve přečetla komentáře ostatních, než jsem se pustila do toho svého, Z počátku na mne děj - tak jako na ostatní -působil velice rozvlekle, spíše šlo o podrobnou studii psychologie brutálně znásilněné ženy. Dál mne hnalo vědomí, že se přece jedná o JOY, jednu z mých nejoblíbenějších autorek!! Po dočtení jsem nechala dojmy trochu uležet a udělala jsem dobře, Je pravda, že tato kniha se dost vymyká její ostatní tvorbě, ale jak poznávám Joy v jejích příbězích, nikdy nepíše o tom, co by dobře neprostudovala a neprokonzultovala s odborníky. Tady nám dala jedinečnou příležitost nahlédnout za oponu psychiky ženy, které postihlo obrovské trauma a nemá asi smysl soudit námi "nepostiženými", zda je to příliš hysterické a přehnané. Takže můj závěr - milá Joy, díky i za tuto knihu a za to že se umíš představit svým čtenářům i v jiné poloze tvorby.

11.02.2016 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

No - asi mne Tess namlsala Chirurgem, Učedníkem a hlavně Závějemi. Poslední na řadě mi tak neučarovala, očekávala jsem opět vysoký standard. Nějak mi to nešlo, zápletka mne nebavila a rozuzlení bylo tak nějak prapodivné. Kde se tam najednou vzal otec Teddyho, který měl být mrtvý?
Nějak neobratně byl do příběhu včleněn, jakoby narychlo a dostalo to punc nepravděpodobnosti. Připadá mi, že autorka tuto knihu napsala jako " něco za každou cenu". Všem ostatním, kteří jsou tu dle komentářů tak nadšení se omlouvám, ale asi jsem při čtení této knihy neměla to správné naladění.

28.03.2015 3 z 5