Andrée Andrée komentáře u knih

Záhadné bytosti Záhadné bytosti Lowell B. Kennedy

Knihu jsem četla kdysi dávno a pamatuji si, že jsem z toho měla opravdu hodně divný pocit. Sbírka příběhů o záhadných mimozemských bytostech, které si jen tak přiletí a zase si odletí. No, pokud budete mít štěstí, můžete se na oplátku proletět vy, ale řekla bych, že není o co stát.

Každopádně, kdo se neubírá pouhou prostou myšlenkou, že vládneme Vesmíru a jeho širokému okolí, určitě stojí za přečtení. Za mě zajímavé čtení.

Do kosmu! :)

30.11.2017 3 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Teda, co všechno se dá stihnout za víkend. Tomu se mi nechce ani věřit, ale takové hodně oddychové počteníčko to bylo. Varování!: Kniha není určena pro fanynky Jane Austenové.

14.11.2017 3 z 5

Jedna jediná noc Jedna jediná noc Kyra Davis

Vyloženě oddychové čtení, nic náročného zde nehledejte. To stejné bohužel platí i u hlavní hrdinky, která je tak trochu hloupoučká. Z jednoho úletu se stane románek a Kasie pálí mosty za svým dosavadním životem. Ze začátku mi Kasie přišla docela fajn, ale postupem více přečtených stran, jsem si jen říkala, ať už se to děvče probere... Ale jak už jsem psala, pokud hledáte něco bez hloubky, je to tahle kniha.

30.09.2017 2 z 5

Nana za úsvitu Nana za úsvitu Pak Hjongso

Sometimes when i close my eyes... I can't see. A z nějakého důvodu se mi tohle při čtení tohoto díla stávalo poměrně často. Musím uznat, že ze začátku mě příběh Lea bavil, o to horší potom bylo sledovat jeho úpadek. To vše kvůli ženské, vážně?!

07.09.2017 2 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Celeste je mladá narušená úča, která má zálibu v ještě mladších "rachitických" koloušcích. Pokud jim nedej Bůh začne rašit strniště nebo se na jejich těle objeví chloupek, přestávají být středem jejího zájmu. Prostě čím mladší, tím lepší. Jo a velkou výhodou jsou zkušenosti nula, neboť to se potom Celeste cítí jako královna.

Zajímavá sonda do hlavy sociopatky, jen doufám, že takových tady moc nepobíhá. Závěr knihy mohl být dle mého napsán mnohem dramatičtěji.

22.05.2017 3 z 5

Intimní autoportrét Intimní autoportrét Frida Kahlo

Krásná kniha obsahující dopisy od životem zkoušené, nadané a inteligentní ženy. Láska k Diegovi snad hraničila s posedlostí nebo byla vážně tak hluboká, každopádně mě Fridin příběh dojímá. Kniha obsahuje fotky obrazů a několik archivních fotek Fridy a lidí kolem ní. Opravdu zajímavé nahlédnutí do soukromí této uznávané mexické malířky.

Pokud někdy budete mít cestu kolem Coyoacánu, Mexico City, tak určitě zavítejte do Casa Azul. Za sebe můžu jedině doporučit. :) A ta dlouhá fronta a čekání stojí za to. :))

Opravdu nelehký osud jedné citlivé "holčičky" Fridičky.

12.02.2017 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Je tady někdo, kdo nezná Normana?
Pochybuji...

Kniha se mi líbila, stejně tak i filmové zpracování od nesmrtelného Hitchcocka.
Jedno schizofrení dobrodružství s velmi zajímavým rozborem na závěr.

05.11.2016 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Perverzní, zvrhlé, nechutné. Nedočteno.

08.08.2016 odpad!

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Proč jsem knihu tak dlouho odkládala? Protože jsem dokonale zblblá z těch všech nesmrtelných, na slunci se blyštících Kenů, že jakémukoliv dílu, kde by jen zmínkou mohl být upír prostě nechci dát šanci.

TY, jenž snad máš podobné předsudky jako já, okamžitě popadni knihu a začni číst. Tohle je numero uno mezi tesáky! Vážení, to ale byla jízda. Neskutečně jsem si to užila. Děsím se v noci podívat k oknu, co kdyby tam náhodnou někdo čekal na pozvání?!

Vřele doporučuji a dávám plný počet, protože nemůžu jinak.

26.07.2016 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Moc jsem se těšila, recenze byly sakra dobrý. Sledovala jsem, kdy kniha bude na pultech a už samotné "Raději se hoďte v práci marod, protože od této knihy nedokážete nikam odejít, dokud ji nedočtete" bylo hodně lákavý. Vážně!?! No tohle byla přesně ta chvíle, kdy jsem byla tak blbě naivní. Je to taková lepší detektivka. Nic proti Vanesse, ale...

Když jsem knihu kupovala, doufala jsem, že muzeum klaunů bude propíráno o něco více. Bohužel tomu tak nebylo. Ovšem přečtení určitě stojí za to.

Dávám 3 hvězdy, protože jsem byla dokonale zmanipulována ke koupi knihy a to se mi nelíbí. :D

30.05.2016 3 z 5

Brněnské pověsti Brněnské pověsti Jakub Šafránek

Kde se vzalo kolo na radnici? A jak to vlastně bylo s brněnským drakem tam.. no tam pod tím kopcem u Slatiny? Takže jsme skoro sousedi. :)
Brněnské pověsti se mi opravdu moc líbily. :)

03.04.2016 4 z 5

Wohnout sladkých dvacet Wohnout sladkých dvacet Matěj Homola

Wohnuto ✓ :) Výborně napsáno, velice čtivé. A člověk se dozví i spostu delikátních věcí na jednotlivé členy a nejen to. Dlouhá cesta k zaslouženému úspěchu. :)

26.03.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dílo je to vskutku úsměvné, avšak pokud čekáte romantiku, nebude tahle kniha ta správná volba. Lady Fuckingham snad ani netuší, co je to mít nohy u sebe. Ač se kniha čte poměrně svižně, po pár kapitolách se opakuje, což začíná být opravdu otravné.

06.03.2016 2 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Opravdu jsem si přála, aby už byl konec. Zejména po poslední povídce mne sužuje pocit, že po tomhle čtenářském zážitku mám fóbii z mobilních toalet. Děkuji pane Kingu. :)

29.12.2015 2 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Hříšná, nemravná a neposlušná, ale má skolny na čtenáře silně zapůsobit.

Kniha je velice čtivá. Děj je napínavý, rozjezd hodně erotický (vše důkladně popsáno) a konec je trochu předvídatelný, možná až zbytečně jednoduchý.
Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická, těžko jí uvěřit všechno to zlo, ale kdo ví, co se komu hlavou honí. Dávám 3*, protože jsem nakonec byla ráda, že jsem konečně knihu dočetla.

22.08.2015 3 z 5

Věřte nevěřte Věřte nevěřte Olga Krumlovská

Knihu jsem celou nedočetla, proto nemůžu hodnotit, ale po pár příbězích jsem se rozhodla dále ve čtení nepokračovat. Je pouze na Vás, zda tomu budete věřit. Mám ráda tajemno a vše kolem něj. Rozhodně v TO věřím, ale kniha mi přišla dost labilní.

06.04.2015

Lunapark Lunapark Stephen King

Jsem naprosto spokojená. Příběh mě zaujal a na samém konci mi způsobil zimomriavky. Až mě trochu mrzí, že vyprávění Devina nebylo trošku delší.

11.02.2015 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Prostě Vás to vtáhne do děje a nepustí ven, dokud Carrie nepřestane. :)

13.08.2014

Netvor Netvor Alex Flinn

Tak trochu jsem ve výběru knihy sáhla vedle, ale ze začátku mi to přišlo jako příjemné oddychové čtení, ke konci už jako ztráta času.

02.08.2014 1 z 5