Brněnské pověsti

Brněnské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281367/mid_brnenske-povesti-kam-valis-to-kolo--iiv-281367.jpg 3 34 11

Seznamte se s mladým kronikářem Květoslavem Dřímalkou a vydejte se spolu s ním do brněnské hospody Pod Špilasem, aby jste se dozvěděli, co jste možná nevěděli. Kniha "Kam valíš to kolo draku? - brněnské pověsti" je dobrodružným výletem za poznáním, kde že, se vzal název města Brna, jak se dostalo na brněnskou radnici kolo od vozu a jak to vlastně bylo s brněnským drakem.... celý text

Medasek
23.11.2020 2 z 5

Nebylo to nic extra. Neměla jsem nijak zvlášť vysoká očekávání, ale docela dost mě to zklamalo.

Verunka926
01.10.2020 2 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě, a proto jsem měla naprosto nulová očekávání. Pověsti byly sice zajímavé, ale nejsem z nich nějak extra nadšená.

Pedias
04.02.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala darem a i když již několik let žiji v Brně, tak zdaleka ne všechny pověsti jsem znala.
Mě se kniha četla dobře, během večera jsem měla hotovo. Určitě se k ní někdy zase vrátím.

PiperW
23.11.2018 3 z 5

knihu shledávám průměrnou. Očekávala jsem bohužel víc, ale v zásadě nijak nenadchla ani nezklamala. Jen jsem čekala něco víc

Jessybelle
25.10.2018 4 z 5

Četno do výzvy...jako jo, bylo fakt v Brně, i zajímavé to bylo. Jen nejsem zvyklá na tak krátké knížky...

MinaHawke
07.08.2018 5 z 5

Knihu jsem si také vybrala do Čtenářské výzvy a rozhodně toho nelituji. Pověsti celkově mě zajímají a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

popeluška
11.07.2018 5 z 5

Díky Čtenářské výzvě jsem se ke knize dostala a jsem ráda. Pěkně napsané pověsti, které mě bavily. Takže za mě plný počet....

cérka
14.05.2018 2 z 5

Knihu jsem si vybrala do knižní výzvy, ale zároveň jsem se těšila na pověsti, které neznám.
Zřejmě jsem, ale správně nepochopila autorův záměr, nebo jsem už na podobné knihy moc stará.
Úkol splněn, ale nestálo to za to :-(.

Karcoolka2210
10.02.2018 4 z 5

Zaujimave citanie :)

buldozer5
16.07.2016 5 z 5

Zajímavá knížka-určitě si 5 hvězdiček zaslouží

Andrée
03.04.2016 4 z 5

Kde se vzalo kolo na radnici? A jak to vlastně bylo s brněnským drakem tam.. no tam pod tím kopcem u Slatiny? Takže jsme skoro sousedi. :)
Brněnské pověsti se mi opravdu moc líbily. :)

Brno

Autorovy knížky