Andrée Andrée komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

První kniha od Gaimana a hned takový skvost.
Při čtení jsem si několikrát vzpomněla na Tima Burtona. Jo, tohle mi sedí. :)

Po tragické smrti rodičů se malý chlapeček, odcupitá k branám starého, tajemného hřbitova.
A právě zde začíná jeho velice netradiční dospívání a soužití na místě posledního odpočinku.

Kniha je určena pro děti a mládež, takže jsem tak nějak čekala pohádku. Ale takovou krásně hororovou pohádku? Jsem nadšená.
Strašně se mi líbí myšlenka propojení světa mezi živými a mrtvými. Že vlastně smrtí nic nekončí, ba naopak. Ale, než ulehneme na věčnost, neměli bychom život promrhat.

21.09.2020 5 z 5

Zápisník smrti 5 Zápisník smrti 5 Tsugumi Ohba

Tenhle díl se mi moc nelíbil.
Misa a její výlevy mi přijdou naprosto zbytečné. Uvidíme, jakou významnou roli nakonec ztvární, ale zatím mi tam narušuje psychologickou hru mezi Lightem a L. A taky mi tady chyběl Ryuk.

28.08.2020 3 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

L a Kira a jejich chyť mě, když to dokážeš.
Vše se tak strašně zamotává.

23.08.2020 5 z 5

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Přituhuje, ale předchozí díly se mi zdají lepší.

19.08.2020 4 z 5

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Tajemný L odkrývá svoji identitu pár zasvěceným. Light nadále pokračuje ve své zvrácenosti s death note a neštítí se ničeho.

16.08.2020 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Co byste dělali, kdyby se Vám do rukou dostal zápisník smrti?
Chtěli byste změnit svět k lepšímu? Zbavit se zločinců pro lepší budoucnost společnosti? Rozhodovat o tom, komu ukončíte život pouhým zapsáním jména do zápisníku? Nedělá to z Vás ovšem přesně ten odpad společnosti, proti kterému bojujete? A co když Vás chce někdo zastavit? Obětujete nevinné? A vůbec, jaký osud Vás čeká, když si hrajete na Boha?

Skvělá manga! Neotřelá myšlenka, nad kterou se dá jistě dlouho debatovat...

Zvláštní, sobecký Light bez svědomí. Mysteriózní L a naprosto boží Ryuk. Jo, a taky moje první manga. A hle, ono to funguje.

16.08.2020 5 z 5

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Pro Antikrista, tohle je pekelně hustej komiks.
Škoda jen, že k tomu stačilo jedno deathpresso.

Pokud nejste zrovna vyznavači padlého anděla, nevadí. Jistě si oblíbíte black metalovou famílii, která svým chováním připomíná trochu (jen trooochu) Addams family. A pokud nevíte, kam zrovna vyrazit na dovolenou? Co takhle nechat děti u metalové babky a vyrazit si na mučivou dovču do samotného pekelně pekelného pekla?

Děvčata jistě ocení pár tipů, jak zaujmout chlapce :D Ale pozor s tím ohínkem...

Prostě super!

31.07.2020 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Opravdoví lovci duchů manželé Warrenovi a jejich pro někoho těžko uvěřitelná sonda do životů, kde je pro nadpřirozeno více prostoru, než-li je zdrávo.
Fanoušci hororů jistě znají filmy inspirované právě na základě případů, jimiž se Ed a Lorraine zabývali. A konkrétně nad příběhem o Annabelle zůstává rozum stát. Ostatně v knize je více případů, které zní až neuvěřitelně a popravdě zažít je rozhodně nechcete.

Takže pokud například prožíváte nenaplněnou lásku, než se rozhodnete sepsat smlouvu s ďáblem, darovat mu svoji duši a vše zakončit pitím zvířecí krve, nejprve si přečtěte knihu, abyste potom nebyli překvapeni, až přijde den zúčtování.

V knize nejsou jen samotné případy jsou zde také konkrétnější průpravy o tom, proč a jak k tomu dochází. Za mě vede místy mrazivá atmosféra s knihou jsem spokojena. Žádné zklamání se nekoná.

22.07.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

První polovina knihy se nese v takovém poklidném tempu, víceméně bez akce.
Ovšem zvrat přijde v druhé polovině knihy, kdy se nám to vše neuvěřitelně zamotává a vše se tak nějak po... Tenhle díl mě opravdu hodně bavil. Příběh se pěkně rozvíjí, děj má větší spád - oproti prvnímu dílu.

Začínám mít tenhle svět opravdu moc ráda.

21.06.2020 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Výborný vypravěč, výborný příběh.
Z konce jsem byla parádně v šoku a to je přesně to, co od pana Kinga chci.

22.05.2020 5 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Boží!
Tim Burton je zárukou kvality.
Četla jsem v originále a úplný úlet.
Super, můžu jen doporučit.

22.05.2020

Mladá nevesta Mladá nevesta Alessandro Baricco

Bylo to velice zvláštní.
Docela jsem z té rodinky měla nepříjemný pocit. Inu dost lidí beze jména, trochu neosobní.
Ale bylo to takové celé neotřelé, zajímavé.

22.05.2020 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Dodnes si pamatuji ta velká modrá očka.
Krásná kniha, kterou jsem v dětství nejedou listovala.

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Krásné čtení pro děti.
Kniha by neměla chybět v knihovničce malého čtenáře.

Pocahontas Pocahontas Walt Disney

V dětství jsem Pocahontas četla skoro pořád.
Krásná, odvážná indiánka. Ilustrace jsou dokonalé.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Nebylo to špatné. Když se oprostím od toho, že jsem očekávala mnohem více akce a nějaký nadupaný děj...

Ovšem jsem moc zvědavá na druhý díl, věřím, že vše začne mít mnohem větší drive. První díl má takové pomalejší tempo.

Pro mě nejzajímavější postavou je jednoznačně a bezkonkurenčně Yennefer.

14.05.2020 3 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

Kevine, ty smrade!

Film je pro mě kulťák, který už tak nějak patří k vánoční atmosféře. I když jsem z naší rodiny asi jediná, komu ten blonďatej kluk neleze na nervy.

Ale zpět ke knize. Teda... je to taková malá, útlá brožurka pro pobavení. Nenáročné, oddychové počteníčko. Očekávat od toho něco víc, by bylo bláhové. Ale i tak je to dosti humorné a pro fanoušky hyperaktivních, nezbedných dětí je to jako stvořené. :)

16.04.2020 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Carmilla, jakožto inspirace pro slavného Draculu.

Mně se Carmilla moc líbila, celkově mne fascinují knihy, které četli o staletí dříve. Byť má příběh děsivou a tajemnou atmosféru, asi by to na mne působilo více někde na odlehlé chatě, pardon, ideálně hradě při dopadu světla z krbu a v něm praskajících polínek. I když mě příběh velice upoutal, nezanechal mi ten mrazivý pocit. Inu, dnes hororová tvorba není med a čtenáři jsou náročnější, nežli tomu bylo v 19. století.

Tahle klasika by Vám neměla ujít.

03.04.2020 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Musím se přiznat, ale konzultant FBI mi nebyl příliš sympatický. Srovnání s Dexterem mi přijde trochu odvážné, ale jo... Celkově hodnotím kladně, děj mě chytl a nebylo moc těžké odhalit, kdo za tím vším stojí.

29.03.2020 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Mělo to snad jen jednu chybu... A to, že to bylo tak krátké. Za půl hodiny bylo po všem. Krátký, ponurý příběh, zvláštní konec. Moc hezké ilustrace.

Také si občas chodíte do knihovny vypůjčit knihy o tom, jak se vlastně vybíraly daně v Osmanském impériu?

Trochu mi vadila často se opakující fráze, která byla snad na každé druhé straně.
Celkově mne mrzí tak rychle utnutý konec. Opravdu, zvláštní povídka, která se ve své podstatě ani nestihne rozvinout. A na konci Vám zůstane pár nezodpovězených otázek.

22.02.2020 4 z 5