AndreaOn AndreaOn komentáře u knih

Tak toto je pro me absolutne mimo misu. V pulce odkladam, absolutne jsem se nechytala, proc to vlastne nekdo vubec psal...

29.10.2023 1 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Moc pěkné, moc smutné. Tyto příběhy ve mě vyvolávají děsný smutek z hyenismu lidí. A otázky proč stále musí za zvěrstva jiných trpět nevinní lidé, kteří chtějí jen v poklidu a míru žít.

12.10.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Musela jsem dohnat resty z mládí. Bylo to zajímavé, i když v dnešní době už ne tak neznámé a šokující. Bylo zajímavé zjišťovat, jak bezbranný je systém i rodiče.
No nicméně Memento pro mě bylo lepší.

09.10.2023 4 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Souhlasím s předchozím komentářem. Prozatím asi nejslabší kniha ze série, ale i tak se mi to v celku líbilo. Jen to bylo takové o ničem... jakési nedotažené. Ale i tak doufám, že to nebyla poslední kniha v této sérii.

01.10.2023 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Bylo to divné a zmatečně napsané, úplně jsem se ztrácela, odložila jsem.

26.09.2023

Tapetář Tapetář Ema Labudová

tak to jsem nedala

21.09.2023

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Moje druhá kniha od autorky. Myslím, že se to dalo i trochu zkrátit. Ale v celku to šlo, jsem ráda, že vyhrála pravda. Ale Zachráníš mě ráno u mě zatím pořád vede. Uvidíme, jak to bude až zkusím nějakou další.

21.09.2023 4 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Čtevřice kamarádů, kteří musí čelit a řešit následky svých přání a tužeb aneb nic není zadarmo. Tato kniha byla naprosto božská. Vyprávěla jsem děj své 17ti leté dceři a ona mi říká: "a to je jako pro děti? Se musí hrozně bát, ne?" Musím říct, že byla velmi napínavá, mrazivá a strašidelná a i poučení se z ní dalo odnést. Děsně se těším na Polednici...

06.09.2023 5 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Poslechnuto jako audiokniha. Mně se to tedy moc líbilo. Shodou okolností, mi nedávno přítel vyprávěl trochu o legendě k Devíti křížům, o čemž jsem vůbec neměla tušení a dost mě to fascinovalo. Jsem ráda, že jsem si mohla legendu poslechnout takto skvěle načtenou a ten absolutně nečekaný "wow" konec. Paráda!

29.08.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemná, milá letní oddechovka.

25.08.2023 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Nebylo to špatné, ale určitě se mi kniha hned vykouří z hlavy.

22.08.2023 4 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Nadherny, citlivy, dojemny pribeh. Musim rict, ze me kniha uchvatila hned u prvni stranky.

12.08.2023 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Nebylo to spatne.

05.08.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Poslechnuto jako audiokniha. Bohužel mě to zase až tak moc neoslovilo. Pro mě ani jeden vyšetřovatel nebyl sympatický. Příběh měl sice zvraty, ale já se u něho nudila. V první polovině jsem zvažovala i že ji odložím. Vraha jsem poznala v celku brzy. Možná to bylo i interpretkou, kdo ví, proč mě to nenadchlo jako ostatní, ale určitě zkusím i další knihy.

21.07.2023 3 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Hned po poslechu Dům v blaknytně modrém moři jsem si vrthla na poslech této knihy, kterou opět načetl bravurní Saša Rašilov. Byla úplně jiná, taková vážnější a asi ještě více k zamyšlení. Nesmála jsem se tak často jako u Domu, ale i tak byla krásná a milá a stála za to.

14.07.2023 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

poslechnuto jako audiokniha již asi 3x a za mě absolutně boží....

11.07.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Naprosto úžasné, jemné, milé, hodně vtipné a dojemné. Dlouho jsem se u knížky nesmála nahlas tak často. Bylo v ní obsaženo i spousta motivačních mouder, všichni je sice známe, ale někdy je fajn si je připomenout. Poslechnuto jako audiokniha a Saša Rašilov prostě perlil a byl naprosto skvělá volba interpreta pro takovýto typ knihy. Myslím, že kdybych to jen četla, tak bych se tak často nesmála, ale kdo ví...každopádně mi bylo líto, že už to končí a proto jdu hned zkusit Pod šeptajícími dvěřmi.

30.06.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Naprosto drsný, ale skvělý thriller. Neotřelý a zajímavý námět. Prostě napínavé od začátku do konce. U této série je skvělé, že jsou tam vetšinou řešeny dva případy, takže se ani na chvilku nenudíte.

26.06.2023 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Tak jako to byla bomba, jen zaver me dost prekvapil a mozna i trochu zklamal. Ale namet skvely a proste v dnesni dobe dost realisticky. Podlednich par stranek po zatceni prvniho podezreleho me ale obcas iritovalo, a obcas jsem to vlastne nechapala, ty myslenkove pochody policistu a "neochota" patrat nebo se podivat na vypoved zatceneho z jineho nezaujateho uhlu, ale chapu to asi s temi indiciemi...celkove kniha silena, ale takova, u ktere jsem si obcas chtela kousat i nehty, jak jsem byla napjata.

13.06.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Tudor mám ráda, ale prostě nejsem povídkový typ. Za mě byly nejlepší asi Já nejsem Ed, Věžák, Poslední chod. Ale jinak mě to prostě nenaplňovalo, potřebuji delší příběh.

09.06.2023 4 z 5