andrea1378 andrea1378 komentáře u knih

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Bestseller nálepky me většinou nechávají chladnou, tady je označení ale na místě.

Pro mě nejlepší kniha prectena v tomto roce.

Smutny, velice smutny příběh o nelehke dobe a nelehkych rozhodnuti. Hlavní postava Victorie nemá nic zadarmo, hezkých chvil ve svem životě moc neprozije, presto v sobe nachazi nezlomnou silu a bojovnost.

Obrovska poklona i prekladatelce za cit, který do vet dala. Nerekla bych, ze tak tragicky pribeh lze vykreslit s takovou lehkosti.

13.09.2023 5 z 5

Legendy & Latte Legendy & Latte Travis Baldree

(SPOILER) Fajn oddechová kniha, stránky mizí před očima. Sympatické postavy, které byste hned měnili za vaše kamarády.

+ Roztomilá nabídka podávaných nápojů / dobrot v kavárně.
- Romantická zápletka. Víc bych si užila hodnotu čistého přátelství.
- Závěrečná kapitola po poděkování a vyjádření autora. Pro mě nadbytečné, už jsem byla připravená na konec a nechávala v sobě doznít pozitiva.

25.08.2023 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Je to trochu švihlý, trochu přitažený za vlasy, ale o něco víc zábavný, proto v kategorii "romantická komedie pro holky kolem třicítky" dávám knížce plný počet.

Nechybí krátký kapitoly, takže se to hravě čte při cestách, bolesti vaječníků nebo špatný náladě.

Neměla jsem očekávání a byla jsem hodně mile překvapená.

17.01.2023 5 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

(SPOILER) Spojení historie a románu pod taktovkou Alison Weirové? Neváhám ani minutu a knížku doporučuji každému, koho baví číst.

Rozsah delší, ale zároveň tak akorát na poznání Kateřininy osobnosti.

Tahle dáma může být vzorem nejen ženám. Je loajální za cenu ztráty pohodlí, přátel i dloučení od jediné dcery. Nikdy by však nekonala v rozporu se svým svědomím.

Svým postojem a bojem za spravedlnost, víru, titul a lepší život pro dceru, se vydává mučednické smrti.

Její konec je smutný, tragický, přesto i v samotném závěru Kateřina ctí pokoru a lásku k člověku, který ji tomuto nešťastnému osudu zanechal.

15.01.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Backmanův rukopis mě vytáhne z každé krize - čtecí i nečtecí. Rozesměje, dojme, rozpláče.

Tahle má navíc detektivní zápletku, což vás přinutí přečíst knížku max na dva zátahy.

05.09.2021 5 z 5

Podmanivý příběh anglické královny vládnoucí po boku Jindřicha VIII. Život krásné a inteligentní Anny Boleynové byl vylíčený velmi detailně. Nedoporučuji netrpělivým a akcechtivým čtenářům (to radši rovnou přeskočte na konec :-)). Kniha udává pozvolné tempo, o to víc si však sami sebe dokážete představit v Annině roli, která skutečně nebyla jednoduchá.

Jelikož byly dosud mé znalosti Tudorovců mlhavé, užívala jsem si knihu každým coulem a při případných historických nesrovnalostech jsem netrpěla. V Annině mladistvých a ideologických začátcích jsem s ní sympatizovala, s nabobtnávající touhou po moci jsem v ní viděla vlivem zaslepeného člověka, který nakonec upouští od svých přesvědčení.
Oplývala však ohromnou vůlí uhájit svou čest, a to i když se jakékoliv její vyhlídky na mužského potomka vytrácely ruku v ruce s nadějí na udržení si královy přízně a samotného života.

29.04.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha mne bohužel vůbec nebavila. Děj byl hodně překombinovaný, postavy a časové přeskoky se v příběhu střídaly jak na běžícím páse.

03.04.2020 1 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Detektivka s vyšetřovateli postrádající jakékoliv superhrdinské schopnosti a nadpřirozenou intuici – za to palec nahoru. Během čtení mě napadalo několik scénářů možného závěru včetně toho skutečného, alespoň v každém jsem na chvíli viděla Daisinina únosce. Vše do sebe krásně zapadalo.

03.04.2020 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Kniha s bohatým marketingem a bohatým počtem překlepů. Některé texty byly vtipné, některé si ani nepamatuji, že bych četla, jiné jsem zas vůbec nepochopila a v závěru se ptala – co tím chtěl básník říct?
A tak mi kniha rozečtená leží v knihovně.

Očekávání byla veliká. Škoda.

01.02.2020

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Kniha, která nemá mnoho stran, ale mnoho toho ve vás zanechá.

18.10.2019 5 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Jemně vykreslený příběh dívky , slečny, ženy a dámy k mladému muži. Oba z rozdílných poměrů, s rozdílnými názory, postoji a sny. A přitom to není žádný prvoplánový románek.
Za mě krásná kniha se silnou a zajímavou hlavní hrdinkou.

20.04.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Backman u mě skóroval prvními dvěma větami - Viděli jste někdy padnout město? To naše padlo.
Druhý díl byl ještě o něco dojemnější, mrazivější, poutavější. A zas ne tolik o hokeji, jak se může zdát, ale o démonech, co si v sobě nosíme, nevyřčené bolesti, lásce a důležitosti přátelství.

08.01.2019 5 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Škatulkování mužů a žen není žádná vzdálená realita. Od teď budu chilli přikládat mnohem větší význam. :)
Velmi dobře zpracovaná kniha. Určitě stojí za pozornost.

17.05.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Oceňuji spojení s vážnou hudbou. Ale za co si kniha vysloužila nálepku "Bestseller"?

04.05.2018 2 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Ta knížka měla velký potenciál...než došlo na závěr.

04.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto dokonalé dílko přečtené jedním dechem.

04.05.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Čekala jsem neskutečnou pecku, ale žádné "wow" se nekonalo. Příběh byl předvídatelný. Jestli ale sháníte něco svižného, oddechového do parku na deku nebo něco, co můžete číst při čekání na tramvaj, tak nebudete zklamaní.

04.05.2018 3 z 5