Analady Analady komentáře u knih

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Kniha "Drahý příteli" je psána netradiční formou a to formou e-mailů, což považuji za skvělý nápad. Příběh začíná korespondencí mezi postarším spisovatelem, který je velmi oblíbený a uznávaný a mladou ženou, která mu odeslala obálku s neznámým obsahem. Jejich korespondence příjemně plyne, oba se v ní navzájem zcela otevřou a svěřují si věci jak z přítomnosti, tak i z minulosti. Ale kdo je vlastně ta záhadná žena a co ukrývá obálka, kterou odeslala? Tato záhada otevře rány z minulosti, které již dávno bylo potřeba vyřešit. Kniha se opravdu krásně čte. Jazyk, jakým je psaná, je úžasný. Byl to pro mě takový výborná bonbónek. Milé a vtipné čtení s troškou tajemna. Kniha s obyčejným lidským příběhem. Vřele doporučuji.

06.01.2018 5 z 5

Malý průvodce životem Malý průvodce životem Karel Spilko

Je těžké hodnotit tuto knihu. Hodně totiž záleží na tom, jaké knihy jste četli před ní. I když nerada srovnávám a snažím se hodnotit nestranně, stejně se troše srovnání neubráním. A to se pak odráží v mém nižším hodnocení. Jde o malou knížečku s kratičkým zamyšlením na každé straně. Jelikož jinou knihou od tohoto autora jsem byla maximálně nadšená, tato mi přinesla trošku zklamání. Čekala jsem od ní víc. Rozhodně neříkám, že by byla špatná. I zde je plno zajímavých a přínosných myšlenek. Jak už někdo zmiňoval u jiné knihy tohoto autora - stačí mít jen jednu jeho knihu. Dávám 3,5*

22.11.2017 3 z 5

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Nebylo to čtení úplně dle mého gusta, ale ukrývalo v sobě jistou krásu. Krásu lidskosti a nacházení perliček na dně.

22.11.2017 3 z 5

Cesta rudého kata Cesta rudého kata Ladislav Šalda

Čtivá a zajímavá kniha. Dozvěděla jsem se díky ní zase nějaké nové informace. Jen ten konec byl takový prapodivný. Ale určitě doporučuji. Stojí za přečtení.

17.11.2017 4 z 5

Příručka pro zoufalé matky Příručka pro zoufalé matky Allison Mitchell

Cítíte, že toho je na vás moc? Máte spoustu povinností a nevíte, jak je zvládat, když den má jen 24 hodin? Pak vám můžu doporučit tuto knížku. Přinese vám spoustu inspirace, morálně vás podpoří a povzbudí, dodá energii, abyste mohli začít jednat. Opravdu skvělá knížka.

12.11.2017 5 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Tuto knihu dostala dcera k narozeninám a ačkoliv není žádná velká čtenářka, tato kniha ji opravdu chytla a měla ji přečtenou za pár dní. Je opravdu čtivě psaná, etiketu se učíte nenásilnou formou prostřednictvím hezkého příběhu.

09.11.2017 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Tato kniha se mi nečetla moc dobře, musela jsem se do čtení spíš nutit. Působila na mě dost pochmurně, byla protkaná jakousi tíhou a temnotou. Ze začátku mi vadil až příliš poetický a spirituálně laděný styl, postupně jsem si zvykla. Nevím. Mám z ní dost rozporuplné pocity. Neříkám, že je to špatná knížka. Prostě mi moc nesedla.

08.11.2017 2 z 5

Jsem průšvih jménem Klaudie Jsem průšvih jménem Klaudie Milena Durková

Tuto knížku si půjčila dcera a já do ní ze zvědavosti nakoukla. A protože se mi líbila, tak jsem ji nakonec přečetla celou. Byla to taková fajn oddechovka ze života, moc dobře se četla. Takže pokud hledáte nějaké nenáročné a milé čtení, tato kniha je dobrá volba.

05.11.2017 3 z 5

Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Od knihy, která se odehrává v koncentračním táboře člověk nemůže očekávat snadné čtení. Ale musím přiznat, že jsem čekala, že kniha bude psána čtivějším stylem. Na druhou stranu tento styl psaní splnil svůj účel. Úplně na mě dýchla ta beznaděj, kterou tam lidé museli prožívat.

27.10.2017 3 z 5

Dáma s prošlou zárukou Dáma s prošlou zárukou Marcela Mlynářová

Po delší době jsem si troufla sáhnout po další knížce od paní Mlynářové. Chtěla jsem si přečíst něco nenáročného a doufala jsem, že se snad i trochu pobavím. Ústředím motivem této knihy bylo popíjení vína nebo piva a popis navštívených míst. Takže mé očekávání se ani v nejmenší míře nenaplnilo.

24.10.2017 2 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Ačkoliv mám tuto autorku moc ráda, tak tato kniha krátkých historek mě bohužel vůbec nezaujala.

23.10.2017 2 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Čtení této knihy pro mě bylo zkouškou trpělivosti. Na jednu stranu jsem se do čtení musela celkem nutit, na druhou stranu jsem ji nechtěla jen tak odložit. Není to čtení pro zábavu, spíš kniha vyžaduje hodně přemýšlení. Zamýšlet se nad tím, co jednotlivé postavy prožívají i nad tím, co nám chtěl autor sdělit. Nemůžu říct, že by kniha byla dobrá nebo špatná. Byla taková zvláštně filozofická.

23.10.2017 3 z 5

Objevte svůj vnitřní klid Objevte svůj vnitřní klid Oli Doyle

Na tuto knihu jsem narazila čirou náhodou a jsem tomu ráda. Určitě patří k těm, které stojí za přečtení.

19.10.2017 4 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Tato kniha ani samotný seznam mě příliš nezaujaly. Navíc, jak už bylo několikrát zmíněno, manžel o všem psal s takovou lehkostí, že to působilo dost zvláštně.

19.10.2017 2 z 5

Poslední přednáška Poslední přednáška Randy Pausch

Randyho Pausche považuji za skvělého a inspirativního člověka. Nejdřív jsem na YouTube viděla jeho Poslední přednášku. Byla jsem jí tak moc nadšená a dojatá, že jsem si musela koupit i tuto jeho knihu. Zážitek z ní už pro mě nebyl tak moc intenzivní, ale každopádně i ona určitě stojí za přečtení.

19.10.2017 3 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Když jsem si v anotaci přečetla, že jde o milostný příběh, čekala jsem nějakou pěknou romanci. Tu tady ale nehledejte. Více než milostný příběh vám tato kniha nabídne spoustu myšlenkových pochodů jednotlivých postav a jen málo dialogů. Moc citu na mě z této knihy nedýchlo, spíš jen jakási nespokojenost se životem. Vztahy mezi postavami mi připadaly dost ploché a prázdné. Nebyla to úplně špatná kniha, ale moc mně nesedla.

18.10.2017 3 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Milé čtení. Ráda jsem poznala p. Havla prostřednictvím p. Špačka.

30.09.2017 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Pokud máte rádi skutečné příběhy a chcete se dozvědět něco o životě v Severní Koreji, pak si tuto knihu užijete. Je čtivá a napínavá. Doporučuji.

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Neuvěřitelný příběh německého zajatce, kterému se podařilo uniknout ze zajateckého tábora a zdolat cestu ze Sibiře až do Německa.

Den co den Den co den David Levithan

Opravdu zajímavá kniha. Četla jsem ji v originále a četla se dobře. Byla romantická, procítěná, lásku hlavního hrdiny jsem naplno prožívala.