Analady Analady komentáře u knih

Plyšová veš Plyšová veš Hana Hlavínová

Není to vůbec špatná knížka. Je to příběh ze života a ty mě baví. Autorka píše čtivě a vtipně, jen mi přišlo, že se snažila být vtipná až moc. Kdyby vtipem jen tak zlehka okořenila svoje vyprávění a nepřeháněla tolik, pak by to bylo super čtení.

Jsem ráda, že jsem knihu nečetla před tím, než jsem měla děti. Jednak ti její synovci byli fakt příšerní a navíc popisy strastí v těhotenství, při a po porodu by mě asi odradily, tak bych asi zůstala bezdětná. Ale toto mě pobavilo:

Ani v nejmenším jsem nepřipomínala ty krásné šťastné maminky z obalů plenek a čistících ubrousků. Byla bych použitelná maximálně na kampaň na snižování porodnosti. Chcete být sedřená, uštvaná a ohyzdná?! Pořiďte si dítě! Zaručený způsob, jak na 100% zošklivět během devíti měsíců. Zbavte se hladké pokožky a vyměňte ji za popraskanou a převislou.

07.12.2023 3 z 5

Proluky Proluky Bohumil Hrabal

Nevím, jak bych tuto knihu hodnotila, kdybych ji četla (jestli bych ji vůbec četla). Ale v podání paní Hadrbolcové je to skvost. Nádhera.

27.11.2023 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Na knihách této autorky se mi líbí, že jsou to příběhy ze života, jsou napsané čtivě a hezky plynou. Bylo to pohodové, nenáročné čtení, které jsem si užila.

27.11.2023 4 z 5

Zprávy z nitra Zprávy z nitra Zdeňka Pohlreich

Kniha se moc hezky čte, je opravdu krásně napsaná. Je plná inspirace i příběhů ze života. Působila na mě velmi pozitivně a vyvolávala ve mně pocit klidu. Čtení jsem si užívala, nikam jsem nespěchala. Určitě se neztotožňuji se vším, některé věci byly na mně až moc ezo. Ale věřím, že každý si zde najde to svoje. I když jsem po knize sáhla z čiré zvědavosti, jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla a ráda se k ní znovu vrátím.

24.11.2023 4 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Tuto knížku jsem poprvé četla v 18 letech a tehdy se mi moc líbila. Vlastně díky ní jsem našla zálibu ve čtení. Dlouho jsem si říkala, že si ji jednou musím přečíst znovu. A teď kvůli čtenářské výzvě k tomu byla ideální příležitost. Těšila jsem se na romantiku, ale překvapivě mě tentokrát čtení ani zdaleka tak nebavilo. Škoda.

01.11.2023 2 z 5

Santiago, má lásko Santiago, má lásko Adéla Elbel

Nenechala jsem se odradit nízkým hodnocením a knížku si koupila. Moc jsem se na ni těšila. Těšila jsem se na postřehy z cesty i vyprávění z pohledu ženy a muže. Bohužel čtení mě vůbec nebavilo, takže jsem se do něho musela hodně nutit. Kniha mi vůbec nic nedala, což mě fakt mrzí. Rozhodně víc mě bavilo vyprávění Adély.

01.11.2023 2 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Poslechnuto jako audiokniha, která je moc pěkně načtená. Nevím, jestli by mě bavilo čtení, ale poslech jsem si užila. Samotný příběh na mě působil tak trochu zvláštně, ale oceňuji, že byl originální. Jednoznačně mě bavila mnohem víc linka z minulosti. Co se dělo po osvobození, mě dost zasáhlo.

17.10.2023 3 z 5

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Tuto knížku jsem si koupila před několika lety, kdy mě tento směr osobního rozvoje hodně oslovil. Teď jsem se k ní v rámci Knižní výzvy vrátila. Brala jsem ji jako sázku na jistotu, protože tehdy se mi knihy od paní Jordánové moc dobře četly. Překvapilo mě, jak jsem ji nyní vnímala jinak. Už mě ani zdaleka tak neoslovila, spíš jsem s mnoha věcmi nesouhlasila. Přesto jsem tam i teď sem tam narazila na myšlenky, nad kterými se stojí zamyslet.

24.09.2023 3 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Další z mých dlouhodobých restů. Knihu jsem si pořídila, protože vím, že C.L. Tyler píše čtivě. Bohužel tento psychothriller mě nijak nenadchl. První polovina mě bavila, celou druhou polovinu jsem bojovala s tím, abych ji dočetla. Byla sice celkem čtivě napsaná (proto jsem ji nakonec dočetla a jen díky čtivému stylu dávám tři hvězdičky), ale postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické. Takže mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Ale samozřejmě jsem věřila v dobrý konec.

13.05.2023 3 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Když jsem si před léty tuto knihu kupovala, bylo to proto, že jde o skutečný příběh. Teď jsem se rozhodla si ji konečně přečíst, ale bohužel to bylo tak smutné čtení, že se mi to četlo hodně obtížně. Musela jsem se do čtení hodně nutit, vůbec se mi do toho nechtělo. Těmto rodičům život přinesl velmi bolestnou zkušenost. Při čtení takových příběhů si člověk uvědomí, jak může být šťastný a vděčný za život, který má.

15.01.2023 3 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Doufala jsem, že mně tato kniha pomůže překonat dlouhodobou čtenářskou krizi. Obálka vyzařovala letní pohodu a anotace zněla taky lákavě. Nebylo to špatné, i když jsem od toho čekala trochu něco jiného. Bylo to čtivé, pár věcí pro zamyšlení jsem tam taky našla. Škoda, že autorka měla potřebu zakomponovat do příběhu nějaké tajemství. Mně by stačil prostý příběh ze života. To tajemství pro mě bylo zbytečné.

16.10.2022 3 z 5

Vina Vina Ferdinand Von Schirach

Nemám ráda povídky, takže bych si tuto knížku ani nevybrala, kdybych na ni neslyšlela doporučení od někoho, kdo také povídky nečte. Navíc téma znělo lákavě, tak jsem se na čtení i těšila. Povídky jsou krátké, napsané čtivě. Ale postrádala jsem tam nějaké emoce, větší hloubku a přesah. Působilo to spíš jako popis. Něco se stane, stalo se. Nic se neděje. Jede se dál. A tak to pokračujete, jak na běžícím pásu. Povídka za povídkou. Asi je to dáno tím, že to psal právník, který se případy nijak neprožívá. Mě ten styl nějak nesedl. Tato knížka mi nic nedala. Případy nebyly nijak zajímavé, i když mě překvapilo, co všechno se může stát.

29.04.2022 2 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Ačkoliv to byl dojemný příběh a celkem dobře se i četl, něco mi na této knize nesedlo. Působilo to až příliš jako převypravění filmu. Chyběla tomu větší hloubka. Ale i když jsem si v průběhu čtení říkala, že jsem pravě kvůli té chybějící hloubce k jednotlivým postavám nezískala žádný velký vztah, tak jsem na konci zjistila, že mi všichni přirostli k srdci a loučení bylo smutné.

16.04.2022 3 z 5

Komunikace v konfliktu Komunikace v konfliktu Rory Miller

Od této knihy jsem očekávala, že přinese tipy pro komunikaci v konfliktních situacích, ale bohužel pro mě nijak přínosná nebyla. Čtení mě moc nebavilo a ani mi nic nedalo.

11.03.2022 2 z 5

Jak se z toho nezbláznit Jak se z toho nezbláznit Monika Bartošová

K této knize jsem se dostala tak trochu omylem. Určitě bych si ji cíleně nezvolila. Ale když už jsem ji měla k dispozici, tak jsem si řekla, že jí dám šanci. A vůbec to nebylo špatné. Autorka zde popisuje svoji strastiplnou cestu coby nezaměstnaného člověka za novým zaměstnáním, což není pro nikoho nijak příjemná záležitost. Někdy se poštěstí brzy, jindy člověk hledá déle. Zkušenosti se taky různí. Autorka zrovna moc štěstí neměla a tak hledala dlouho. Po mnoha neúspěších to nebylo deprimující jen pro samotnou aktérku, ale i pro čtenáře. Fakt jsem nechápala, že může mít až takovou smůlu. Takže název knihy byl zvolen docela výstižně. Muselo to být fakt na zbláznění. Kniha je napsaná hezky a s nadhledem , pěkně plyne, takže to bylo celkem fajn počtení. Jediné, co mi tak úplně nesedělo, byl obor, ve kterém hledala uplatnění, který mi není nijak blízký. Kdyby byl, tak bych si to užila víc. Ale aspoň jsem si rozšířila obzory :-)

14.07.2021 4 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Na tuto knížku jsem se dlouho těšila a nenechala jsem se odradit ani nízkým hodnocením. Bohužel po přečtení musím konstatovat, že toto se fakt nepovedlo. Byla jsem ráda, že kniha je celkem útlá, protože mě čtení fakt nebavilo. No a ten konec ... Směšné.

29.05.2021 2 z 5

53 dopisů pro moji lásku 53 dopisů pro moji lásku Leylah Attar

Zdálo se, že se tato kniha bude hodit do knižní výzvy. Anotace zněla celkem záhadně, obálka vypadala tajemně. Netypická romantika, proč ne... Po přečtení knihy jsem si znovu přečetla anotace a konečně mi dává smysl. Je celkem výstižná. Můj dojem z knihy? Bylo to čtivé, ale nemůžu říct, že bych byla nějak unešená. Objevila se tam různá vážná témata, ale všechno to zabilo zbytečně velké množství erotiky. Kdyby těmito scénami autorka víc šetřila, bylo by to příjemné okořenění příběhu. Co bylo na začátku něžné, časem obhroublo a bylo toho moc. Kdyby se kniha více držela života a bylo tam méně toho"nic bez tebe nemá smysl", hodnotila bych knihu mnohem lépe. Chyběla mi ve vztahu mezi Shaydou a Troyem větší hloubka. Přišlo mi, že kromě velké fyzické a sexuální přitažlivosti mezi nimi nic nebylo.

15.03.2021 3 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Baví mě knížky ze života. Tato vypráví o tom, jaké to je začít ve čtyřiceti nový život, v jiné zemi, s partnerem, který má dvě děti. Je to velký krok do neznáma se spoustou překážek na cestě, ale Sam zůstala otevřená novým výzvám, optimisticky naladěná. Tahle kniha pro mě byla příjemným relaxem.

27.09.2020 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Moc pěkně napsaná kniha. Bylo to jako bych se dívala na film. Poutavě a citlivě napsaný příběh autistické dívky, která si prožila v dětství mnoho zlého a nakonec našla své místo v milující rodině. Ale i přesto ještě svůj boj nevyhrála. Musí se dostat na správnou stranu rovnice. Aby nebyla (- Ginny). Ginny jsem si zamilovala i její rodiče Napořád, i přes občasné přešlapy Maury, které byly pochopitelné, obdivovala. Starat se o dítě se speciálními potřebami je náročné. Mike a Patrice byli vzorovým příkladem, jak se to dělá správně - s bezmeznou trpělivostí, pochopením a láskou.

20.06.2020 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Neřekla bych, že šlo o okouzlující love story, ale milé čtení to bylo.Tato knížka plyne velmi rychle díky krátkým kapitolám, kde se střídá vyprávění Libby a Jacka. Oba si řeší svůj problém, který jim hodně znepříjemňuje život. A nečekaně v sobě najdou oporu. Obě postavy mi byly sympatické. Jack svou milou povahou a dobrým srdcem, Libby svou osobností a vtipem, i tím, jak se dokázala povznést nad všechnu bolest a být sama sebou. Autorka umí krásně popsat pocity, píše vtipně a výstižně. Ráda bych si od ní přečetla knihu určenou pro dospělé. Přeci jen YA není už pro mě to pravé ořechové.

19.04.2020 3 z 5