Analady Analady komentáře u knih

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Působivý příběh z uměleckého prostředí. Užila jsem si ho jako audioknihu, která mu dodala další rozměr. Čteno krásně procítěně.

05.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tuto knihu jsem si vybrala, protože zaujalo téma - pacientka, která nemluví a psychterapeut, který se jí pokusí rozmluvit. No, ve skutečnosti se Theo víc věnoval činnosti "detektiva" než psychoterapeuta. Celkově byla kniha čtivá a konec velmi překvapivý. Takové rozuzlení jsem opravdu nečekala.

26.04.2020 3 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Neřekla bych, že šlo o okouzlující love story, ale milé čtení to bylo.Tato knížka plyne velmi rychle díky krátkým kapitolám, kde se střídá vyprávění Libby a Jacka. Oba si řeší svůj problém, který jim hodně znepříjemňuje život. A nečekaně v sobě najdou oporu. Obě postavy mi byly sympatické. Jack svou milou povahou a dobrým srdcem, Libby svou osobností a vtipem, i tím, jak se dokázala povznést nad všechnu bolest a být sama sebou. Autorka umí krásně popsat pocity, píše vtipně a výstižně. Ráda bych si od ní přečetla knihu určenou pro dospělé. Přeci jen YA není už pro mě to pravé ořechové.

19.04.2020 3 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Krasný, velmi procítěný a čtivý historický román,který je protkaný spoustou bolesti a utrpení s dostatečnou příměsí romantiky, která vše příjemně vyváží a učiní tak vše snesitelnější. Hlavní hrdinku Mary jsem si oblíbila a stejně jako paní autorka jsem ji na konci příběhu jen velmi nerada opouštěla.

12.04.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Co do čtivosti a originality je tato kniha výborná. Ačkoliv se dotýká smutného tématu, četla se neuvěřitelně snadno. Kniha hezky ukazuje, jak bolest a pocit zrady člověku dokáží zatemnit mysl a zničit život.

01.04.2020 3 z 5

Záškodník Záškodník Andrew Gross

Na tuto knihu jsem se hodně těšila. Měla jsem chuť přečíst si něco napínavého. Téma odboje, příběh opírající se o skutečné události a hodnocení 100% - to vše slibovalo velký zážitek... který se ale nekonal. Knihu jsem přečetla bez jakéhokoliv pocitu nadšení. A ten konec ...to bylo opravdu jako špatný vtip. Romantické duše zřejmě jásájí. Ale opravdu by se někdo v takové situaci zachoval tak hloupě a nelogicky?

27.03.2020 2 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Pěkná obálka, zajímavý námět, ale celkový dojem z knihy nic moc. Přišlo mi, že se autorka snaží až příliš hrát na city. Některé situace byly těžko uvěřitelné, někdy se postavy chovaly nelogicky. Celkově mi tam něco chybělo, abych se mohla zcela ponořit do příběhu a vytvořit si k postavám vztah. Bylo to takové nedotažené. Ačkoliv je zde kniha vysoce hodnocená, já jsem se ke čtení musela nutit.

17.03.2020 2 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Kdybych si bývala nezapůjčila obě autorčny knihy najednou, tak bych po přečtení Anglického listí tuto jeji druhou knihu ani nečetla. A to by bylo škoda. Líbilo se mi, s jakou lehkostí a humorem byla kniha napsaná. Nic velkého, ale fajn relax.

15.03.2020 4 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Po přečtení knihy si říkám, že je dobře, že se věci stanou, tak jak se stanou, i když to v tu chvíli tak necítíme .Terezka může být ráda, že je Terezka a ne Petra. Že se dostala do milující rodiny. Kniha je napsaná velmi čtivě. Hezké byly i krátké kapitoly napsané Terezčinou maminkou.

15.03.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem vůbec neměla v úmyslu číst. Ačkoliv jsem na ni docela často narážela, odrazoval mě její název (mimochodem ten je celkem zavádějící, protože o tom kniha opravdu není... byť na začátku tento obrat autor párkrát použije). Čekala jsem, že to bude nějaká vulgární a povrchní slátanina. Nakonec si ke mně přeci jen cestu našla. A musím říct, že mě celkem příjemně překvapila. Podle mě udělal autor chybu, že použil naprosto zbytečně mnoho vulgarismů. Fakt nechápu, proč měl tu potřebu. Ale když pominu tuto vadu na kráse, tak musím uznat, že není vůbec špatná a stojí za přečtení. Pro ty, kterým vadí vulgarismy, doporučuji přečíst knihu ve slovenštině. Tam byl překladatel mnohem umírněnějši.

04.03.2020 4 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Před pár lety jsem přečetla jinou knihu o životě v Severní Koreji a útěku z ní a ta byla mnohem lepší. Tato kniha mi moc nesedla. O tom, že život v Severní Koreji je drsný, není pochyb. Lituji lidi, kteří musí žít v těchto podmínkách. Ale doporučuji spíše knihu Abych přežila.

04.03.2020 2 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Zajímavé téma a tolik kladných recenzí bylo dostatečným lákadlem pro přečtení této knihy. Nedá se jí upřít čtivost.Některé informace mě překvapily, některé situace vedly k zamyšlení. Více se mi líbila ta část, která se věnovala dětství. V druhé polovině mi začalo vadit neustále hořekování nad tím, jak slyšícím by se to či ono nestalo. Přitom to není pravda. Lidé jsou nepřijemní i vůči slyšícím. Chápu, že komunikace mezi slyšícím a neslyšícím je náročnější, ale vždy je to o lidech. Z této knihy si odnáším poselství: Buďme k sobě tolerantní, vstřícní a hlavně se nelitujte, protože to je cesta do záhuby.

04.03.2020 3 z 5

Autorka působí jako pohodářka, píše dobře, ale samotná kniha je celkem o ničem. Mnohem lepší by bylo, kdyby šlo o příběh, ne o sbírku celkem nic neříkajících fejetonů. Čekala jsem, že autorka bude popisovat svůj život au-pair a cizinky v Anglii. O svých zážitcích, kdy pracovala jako au-pair, se však zmíní jen velice okrajově.

09.02.2020 2 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Ačkoliv název knihy působí pozitivně, čtení to bylo poměrně smutné. Ale s tím jsem tak nějak počítala. Kniha je psána deníkovou formou a čte se pěkně. Před lety jsem četla srdcervoucí Rok kohouta, a tak jsem byla ráda, že jsem se dozvěděla, jak si dál vedou její synové. Líbilo se mi vyprávění o rodině, o mamince, která trpí Alzheimerem a o všem, co přináší život. Komentování různých aktuálních událostí mi ze začátku přišlo zajímavé, postupně ale čím dál víc rušivé. Celkově se mi kniha líbila.

03.02.2020 4 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Velmi silný příběh žen, které musely čelit mnohým situacím a utrpení, které by nikdo z nás nechtěl prožít. Kniha se četla výborně. Tedy až na pasáže, kde bylo popisované násilí. Vše bylo popsáno velmi naturalisticky, takže to bylo místy dost náročné čtení. Přeskakování v čase nebylo nijak rušivé. Výborná autorka. Umí krásně popisovat, takže máte pocit, že jste součástí příběhu. Naprosto vás vtáhne do děje. Ráda si od ní zase něco přečtu.

29.01.2020 4 z 5

Dětství před kamerou Dětství před kamerou Simona Oktábcová

Po této knize jsem sáhla, protože mě zajímalo, jak dětské hvězdy vnímaly čas strávený natáčením. Jak se vlastně k filmu dostali, proč u herectví někteří nakonec nezůstali. Bylo to pro mě jako listovat časopisem. Fajn strávená chvilka, ale nic víc.

23.01.2020 3 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Kniha obsahuje množství zajímavých myšlenek. Je psaná krásným, poetickým jazykem. Opravdu z ní vyzařuje noblesa časů minulých. Mám ráda takovéto knihy. Doktor Breuer mi byl moc sympatický. Kéž by všichni lékaři byli jako on. I samotný příběh byl zajímavý, měl i svůj nečekaný zvrat. Jediné, co mi kazilo dojem, byla postava Zikmunda Freuda.

23.01.2020 3 z 5

Cítit se dobře s druhými Cítit se dobře s druhými David D. Burns

Naprosto souhlasím s autorem, který říká, že problémy vznikají nedostatkem komunikace a neschopností řešit problémy. Pokud řešíte nějaký vztahový problém, nebo se jen chcete nad problematikou mezilidských vztahů zamyslet, tak vám můžu tuto knihu doporučit. Kromě mnoha zajímavých myšlenek autor uvádí i velké množství příkladů. Výborná kniha.

13.01.2020 5 z 5

Já, špion Já, špion Tom Marcus

Kniha vypadala lákavě, obálka se taky povedla. Nenechala jsem se odradit nízkým hodnocením a věřila jsem, že bude dobrá. Nemůžu říct, že by byla vyloženě špatná, ale rozhodně mě nijak nenadchla. Čekala jsem od ní něco jiného. Ačkoliv díky ní nahlédneme do života tajných agentů, nemělo to vůbec žádnou šťávu. Zdlouhavě a nezáživně popisované akce mě nebavily. Ani sám agent mi nepřišel jako kdoví jaký sympaťák. Škoda.

13.01.2020 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh ze života, silný, smutný, krásně a čtivě napsaný. Je to přesně ten typ knihy, který vás vezme za srdce a nad kterým budete ještě dlouho přemýšlet. Anna má můj velký obdiv za to, jak byla silná a odvážná. Jak dokázala pomáhat druhým i přes rizika, kterým byla vystavena ona i její rodina. Přes všechny těžkosti, které jí život přinesl, nezahořkla. Doba, ve které se děj odehrává, byla hrozná. Opravdu jsem ráda, že žiji v době, v jaké žiji.

12.01.2020 5 z 5