Ana72154 Ana72154 komentáře u knih

Pouliční rváč Pouliční rváč Mary Brendan

První Harlequinka kterou jsem četla.

04.01.2019 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato kniha mi dala velmi zabrat. Někdy bylo až moc povídání. Ale jinak se mi líbila

02.01.2019 4 z 5

Brněnské povídky Brněnské povídky Jiří Kratochvil

Nebavilo mě to. Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě.

31.12.2018 1 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Pěkná oddechová kniha. Více se mi ale líbilo filmové zpracování.

22.11.2018 4 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Anna je správně ujetá, někdy až moc. Bylo mi hned od začátku jasné, že rodinka Markovických se jen snaží tvářit jako slušná rodina a Josefína jako vychovaná a spořádaná dívka....
Zajímalo by mě jak by to dopadlo, kdyby kniha měla pokračování

20.11.2018 4 z 5

Desátý dar Desátý dar Jane Johnson (p)

Kniha mě moc nezaujala, ale dočetla jsem jí. Překvapilo mě, jak to dopadlo s Cat, Julií a Annou. Už od začátku mi byl nesympatický Michael, což se postupně potvrzovalo v průběhu čtení.

06.11.2018 3 z 5

Vražedná čokoláda Vražedná čokoláda Leslie Meier

Kniha se mi velmi líbila. Je to jiný druh detektivky, protože v ostatních jsou popisovány vraždy se spoustou krve a někdy až moc dramatických okamžiku. Příběh vypráví obyčejná novinářka, která strká všude nos, nikoliv policista, detektiv nebo někdo, kdo dělá v kriminalistice.
Škoda jen, že byly přeložené do češtiny jenom dvě knihy od této autorky.

27.10.2018 5 z 5

Podoby vánoc Podoby vánoc Vratislav Ebr

Čekala jsem, že se budu při čtení smát. Ovšem čekalo mě zklamání, stejně jako je to u další knihy Perličky aneb Před katedrou, za katedrou nikdo nesmí stát.

20.10.2018 2 z 5

Prostě láska Prostě láska Eva Tížková

Kniha mě vůbec nebavila. Nechápu, že o tento příběh měl zájem Hollywood.

20.10.2018 2 z 5

Perličky aneb Před katedrou, za katedrou nikdo nesmí stát Perličky aneb Před katedrou, za katedrou nikdo nesmí stát Vratislav Ebr

Něčemu jsem se musela smát a něco jsem vůbec nepochopila, co tím chtěl autor říct.

18.10.2018 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Nevím proč, ale více se mi líbí film z roku 1973. Bude to asi tím, že film znám nazpaměť.

18.10.2018 3 z 5

Vůně prázdnin Vůně prázdnin * antologie

Tato kniha povídek mi vůbec nesedla. Bude to asi také tím, že povídky nejsou můj žánr, který běžně čtu.

04.10.2018 2 z 5

Když h(pt)áčka lapají Když h(pt)áčka lapají Václava Molcarová

Super kniha. Měla jsem problém se od čtení odtrhnout. Bavila jsem se od začátku až do konce. Rozhodně bude patřit mezi moje oblíbené.

03.10.2018 5 z 5

Medicínské historky Medicínské historky Svatopluk Káš

Knihu jsem přečetla, protože mi bylo líto ji rozečtenou vrátit, i když mě nebavila. Nevím čím to bylo, buď tím, že mi historky nepřišli zábavné nebo oboru lékařství nerozumím a tudíž jsem některé věci a termíny nechápala.

02.10.2018 2 z 5

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Iva Procházková

Čekala jsem, že kniha se bude týkat baletu, podle obalu knihy. Některé věci a slova se tam vícekrát opakovali (hlavně slovo Madam), což mi začalo lézt celkem na nervy. Přistihla jsem se, že jsem někdy jenom zběžně pohlédla stránku, jestli se tam nedozvím něco nového. Když ne, tak jsem s klidem přeskočila na další stránky.
Na to že tento příběh má psát 16-letá dívka, tak mi celkem ten styl psaní sedí spíš tak na věk okolo 13.
Kniha je spíš pro dívky ve věku 12-15

02.10.2018 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Knihu jsem dočetla zhruba do 1/4 a musela jsem ji odložit, protože jsem asi čekala od obsahu víc. Uvidím, jestli časem se k ní vrátím po přečtení jiné knihy od této autorky.

30.09.2018 2 z 5

Rebel Rebel Táňa Kubátová

Toto je zatím moje čtvrtá kniha od této autorky. Stačila jsem si všimnout (nevím, jestli je to v každé autorčině knize), že se postavy nenávidí nebo se nemají rádi a ke konci knihy se dají dohromady.
Kniha je skvělá na rychlé a lehké čtení, kdy člověk nemusí zapojovat hlavu na přemýšlení a sem tam se i zakření. Určitě to není poslední moje kniha od této autorky.

28.09.2018 5 z 5

Nášup Nášup Táňa Kubátová

První příběh byl na mě až moc rychlí, co se týče délky. U druhého byla délka tak akorát (ani moc dlouhá, ani krátká).
Jinak co se týká obsahu, tak se mi líbili oba příběhy.

24.09.2018 4 z 5

Smlouva proti lásce Smlouva proti lásce Táňa Kubátová

Skvělá knížka. Určitě bude patřit mezi moje nejoblíbenější knihy. Bavila mě hned od začátku, což se mi málo kdy u knih stává.

22.09.2018 5 z 5

Co je v domě Co je v domě Táňa Kubátová

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Poté mě kniha ale začala bavit. Přišlo mi, že ten děj je takový uspěchaný. Hlavně od 10. kapitoly (můj pocit). Místy jsem se musela i usmívat.
SPOLIER Nejdříve si nesedne s mistrem, potom se rozejde se svým přítelem, hned na to se seznamuje se svým sousedem, se kterým se ale za krátkou dobu rozejde a začne si uvědomovat, že se ji mistr vlastně líbí, což si uvědomí i on a na konci se dají dohromady.
Ale na oddechové čtení je supr.

18.09.2018 4 z 5