Amneris Amneris komentáře u knih

Život ve staletích - 14. století Život ve staletích - 14. století Vlastimil Vondruška

Velmi obsáhlá kniha, která popisuje běžný život, kulturu, náboženství nebo umělecké předměty z období 14. století a je doplněna mnoha fotografiemi.

26.03.2021 5 z 5

Láska ve stínu popraviště Láska ve stínu popraviště Zuzana Francková

Paní Franckové se podařilo na základě historických soudních záznamů sepsat příběh šesti žen, které bohužel byly odsouzeny k trestu smrti. Kniha se četla velmi dobře, přečteno za den.

Doteky noci Doteky noci Lenka Lanczová

Nikol to jako mladší ze sourozenců sice neměla lehké, ale i tak se chovala jako by snědla všechnu moudrost světa. Jonáš byl moc fajn, ale Rob mi fakt neseděl, byl to namyšlenej frajer. Ten otevřený konec byl dost rozporuplný, ale doufám, že si Nikol s Jonášem vše vysvětlili.

23.03.2021 4 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Pokračování příběhu Nely a dvou bratrů Koubkových. Musím říct, že i druhý díl se skvěle četl a moc jsem doufala, že nakonec bude s Ondrou, ačkoli byl i Tomáš moc fajn oproti prvnímu dílu. Tuto sérii řadím k jedné z nejoblíbenějších od Lenky Lanczové.

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

Rodinnou situaci jsem Kristýně opravdu nezáviděla a její útěk byl svým způsobem pro ni důležitý. Díky tomu potkala bezva kluka, urovnala vztah s tetou i mamkou a sama si uvědomila, co je v životě důležité. Pěkné pohodové čtení nejen na letní dny.

08.02.2021 4 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Kniha obsahuje různé relaxační a dýchací techniky, které poskytnou budoucí mamince oporu a důvěru ve své tělo. Určitě doporučuji všem, kdo se chce na porod připravit a být v klidu.

02.09.2020 5 z 5

Hvězda naděje Hvězda naděje Lenka Lanczová

Kniha se mi líbila a bylo zajímavé číst příběh z pohledu čtyř sourozenců. Je to příjemné oddychové čtení.

27.03.2020 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Celá trilogie se mi líbila, občas se kniha lišila od filmu, ale to mi během čtení nevadilo. Líbil se mi systém přenášení do minulosti i nevědomost Gwendolyn o Společenství. Doporučuji k přečtení.

31.12.2019 5 z 5

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Knížku jsem si přečetla po shlédnutí seriálu a četla se mi dobře. Některé věci byly přidané navíc, což mi nevadilo. Čte se moc dobře a člověk má skoro chuť vzít loď a vydat se po proudu řeky.

13.12.2019 5 z 5

Zrúcaniny hradov na trojrozmerných fotografiách Zrúcaniny hradov na trojrozmerných fotografiách kolektiv autorů

Knihu jsem dostala jako dárek při příležitosti návštěvy Slovenska. Hrady a historii mám moc ráda a kniha s hrady, které si člověk může zobrazit i ve formě 3D obrazu, mě opravdu velmi potěšila.

11.12.2019 5 z 5

Zazděná zaživa Zazděná zaživa Petra Nachtmanová

Knihu jsem si vybrala kvůli názvu, který mě zaujal. Když jsem se ještě dozvěděla, že je kniha o Kateřině že Šelmberka, která si vzala Mikuláše Trčku z Lípy, zajásala jsem dvojnásobně. Na zámku Opočno jsem jako studentka prováděla a o Kateřině jsem se ve výkladu nikdy nezapomněla zmínit. Samotná kniha se mi líbila, jen začátek byl pro mě zbytečně zdlouhavý, ale pak už se to rozjelo správným směrem.

11.12.2019 4 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Knihy o cestování časem mám moc ráda a tahle se mi líbila opravdu hodně. Chvílemi jsem hlavní hrdince tu cestu do minulosti záviděla, i když to nakonec bylo celé jen sen...

09.12.2019 5 z 5

Vademecum pomocných věd historických Vademecum pomocných věd historických Ivan Hlaváček

Kniha mě provázela při studiu historie na vysoké škole. Byla to taková naše Bible :-)

09.12.2019 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Po první knize jsem se velmi těšila na pokračování, ale nastalo zklamání. Knihu jsem se zapřením dočetla. Třetí díl asi číst nebudu...

03.12.2019 2 z 5

Báje a pověsti z Čech a Moravy. Jižní Čechy Báje a pověsti z Čech a Moravy. Jižní Čechy Vladimír Hulpach

Pověsti byly zajímavé, ale neseděl mi styl vyprávění.

02.12.2019 3 z 5

Sekretářka Eva a její šéf Sekretářka Eva a její šéf Marie Kyzlinková

Na knihu jsem narazila kdysi dávno. Příběh je z období první republiky, kdy se mladá sekretářka zamiluje do svého šéfa. Milý romantický příběh.

26.03.2021 5 z 5

Jarčina píseň Jarčina píseň Jaromíra Hüttlová

Krásný příběh o třech studentkách, které zažívají krásné i smutné události. Kniha se čte moc dobře.

Věrka, hvězda stadiónu Věrka, hvězda stadiónu Jaromíra Hüttlová

Další krásný příběh z doby první republiky, tentokrát o velké sportovkyni Věrce. Moc milé čtení.

Dáša, pražská studentka Dáša, pražská studentka Jaromíra Hüttlová

Na knihu jsem narazila náhodou v malé městské knihovně a velmi mě zaujala obálka. A kniha mě naprosro ohromila, zejména obdobím prvním republiky i romantickým příběhem. Ráda se ke knize vracím :-)

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Jako náctiletá mě tato kniha od Lenky minula a díky výzvě jsem se do ní ráda začetla. Ačkoliv byla Anna na začátku s prominutím "na přes ústa", tak nakonec se z ní stala celkem fajn holka, která si uvědomila, o čem vlastně život je. Bylo fajn se znovu vrátit v čase a být zase praštěnou puberťačkou :-)

17.03.2021 4 z 5