Vademecum pomocných věd historických

Publikace přibližuje jednotlivé disciplíny (paleografie, chronologie, genealogie, historická metrologie, diplomatika, kodikologie, sfragistika, heraldika, epigrafika, numizmatika).

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49727/big_vademecum-pomocnych-ved-historickyc-3Ob-49727.jpg 4.659

Kniha Vademecum pomocných věd historických

Kuža007

Velice krásná a přehledná kniha o všech pomocných vědách historických. Krásný úvod do problematiky. Skvělá jak pro studenty tak pro ty, kteří milují historii a chtěli by se dozvědět i něco o vědách, které jí musejí pomáhat.

Amneris
09.12.2019

Kniha mě provázela při studiu historie na vysoké škole. Byla to taková naše Bible :-)

Boby17
02.11.2018

Knížku jsem přelouskal jako amatérský zájemce o historii a rodopisné bádání. Získal jsem spoustu podnětných informací, takže z mého pohledu je všech pět hvězd plně zasloužených.

petr94
28.12.2017

Tak musím ji ohodnotit dobře, však je to přeci "Bible" pro studenty archivnictví a příbuzných oborů. V jedné knize shrnuto vše podstatné, ovšem občas jsem se trochu ztrácel a chybek jsem také pár našel, ale jinak hodnotím velmi kladně.

KejmlP
07.04.2017

Kniha, která musí povinně projít rukama každého začínajícího historika. Naštěstí je velmi dobře napsaná, a tak se dá "PVH" zvládnout překvapivě snadno. Za tu spoustu informací stojí za to věnovat jí pár večerů.

Dandulka
31.01.2016

Skvělá učebnice pro historiky, díky ní jsem zvládla zápočet v tomto semestru. Ještě mě čeká ten letní!

VeronikaK85
22.01.2015

Dokonalý přehled o pomocných vědách historických.

adgamm
18.09.2014

Dobrý den,ke studiu jí nutně potřebuji a bohužel je vyprodaná. Nevíte kde bych jí jinde mohla sehnat,nebo neprodá jí někdo.díky