Američanka510 Američanka510 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Jak dopadla kniha, kterou jsem si chtěla přečíst a patří i do maturitní četby? Vlastně jsem se toho celkem bála, protože je to poměrně dlouhé a bála jsem se, že se budu nudit nebo že nezvládnu ten jazyk té knihy. Na povinnou četbu musím říci, že jsem si to velice užila
Udělám na to své klasické hodnocení
Začneme plusy
+ Krásně vykreslený svět
+ Skvělá práce s postavami
+ Napětí
A teď mínusy
- V nějakých částech se to táhlo

Nejoblíbenější citát
Co vlastně účast na přežití, nebylo snadné definovat.

Snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

30.09.2023 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Další kniha z povinných knih, která se dá přečíst je celkem zajímavá a neztratíte se v tom. Neočekávala jsem mnoho. Přeci jenom je to maturitní četba, ale pokud potřebujete knihy do maturitní četby, tak je to fakt dobré

08.12.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Věděla jsem, že to bude skvělé, ale že to bylo až, tak moc dobrý.
Dneska ani mínusy dnes hledat nebudeme, protože tam prostě nejsou.
+Knihy od autorky vás dokážou zlomit, ztratíte společně s hrdiny
naději.
+Celou dobu co jsem četla jsem byla vtažená do děje.
+Prožila jsem dokonale všechny emoce, během čtení projdete
několika fázemi zoufalství, radosti, breku a beznaděje.
+Myslím si, že jsem to více prožila, protože naše země byla v knize
několikrát zmiňována.

Nejoblíbenější citát
Myslíte, si že někoho znáte. A když vám dojde, že se pletete, to ponížení vám něco sebere. Z vaší duše se stane hustý les temných myšlenek a vy si říkáte - co ještě nevidím?

Tak snad někdy u další recenze Vaše Lucka Ld.

06.01.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Je správné, když u knihy brečíte?
Na tuhle otázku odpovím. Je to naprosto v pohodě a osobně si myslím, že knihy, u kterých prožíváte jakékoliv emoce, jsou velice dobře napsané.
U všech knih serie Harry Potter dostanete emocí někdy až přes příliž.
Autorka vás nenechá v jedné chvíli bez napětí.
Čte se to rychle, je tam spousty ponaučení a proto mám vlastně celou HP serii strašně ráda.
Čtení a magii zdar.

Můj nejoblíbenější citát:
Protože některé změny směřují sice k lepšímu, jiné se však postupem času ukážou být výsledkem chybného úsudku.

Tak snad někdy u další recenze vaše Lucka Ld.

31.12.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. Protože to jak si vás spisovatelka omotá kolem prstu hned na první stránce je neuvěřitelné. Bála jsem se jí, protože to bylo všude bum a já se těšila a bála jsem se zklamání, ale nastal opak a to naprostá radost s té knihy.

21.02.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Vím že je kniha známá. Ale to hned neznamená, že se musí líbit každýmu. Mě se kniha nelíbila ale úplně se mi nepříčila

28.10.2020 2 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Tohle byla pecka. Nejsem na klasiky tohle byla moje první. Chvílemi jsem si připadala jako v divadle, ale taky jsem se z toho neposadila na zadek.

02.02.2021 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Asi stejné jako u prvního dílu. První díl byl lepší než druhý. Bylo tady více zvratů a havárii, ale většinu jsem odtušila.

02.02.2021 2 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Druhý díl "série" musela jsem to přečíst. Bylo to skvělý. Další moje oblíbená autorka. Ta žena je skvělá. Chytla mě hned od první stránky jako Kroniky prachu.
Jdeme se vrhnout na plusy, ve kterých si to hezký vše shrneme
+Feminismus
+Silná hlavní hrdinka
+Práce s postavami
+V ději se objevovala i knihovna
+Propojení s první
Užila jsem si to tak moc nemám mínusy.
Čtěte to užijete si to.

Tak snad někdy u další recenze Vaše Lucka. Ld

22.09.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Jak obstála hodnocení kniha, která byla všude a všem se líbila?
Tenhle způsob nemám ráda, protože jdete do knihy s obrovským očekáváním, které nemáte jistotu zda se naplní nebo nikoliv.
U téhle knihy se to hodně povedlo. Vše hezky naplnila a navíc předčila.
Tak se jdeme vrhnout na plusy.
+ Nathaniel (ano hlavní posatava je v plusu, protože byla dokonale popsána)
+ Silias (ano druhá postava, ale jestli je nějaká postava lepší než tyhle dva potřebuji jí nutně číst)
+ Příběh nebyl moc pohodlný a pořád tam byla nějaká akce
+ Skvěle zpracovaný nápad s knihami
+ Skvěle zpracovaná magie (nové prvky, nové skutečnosti)
+ Sarkasmus
Při psaní téhle recenze jsem přemýšlela nad mínusy a jeden jsem našla.
- Moc krátké (děj byl skvělý a konec by si zasloužil lépe zpracovat)

Nejoblíbenější citát
"Proč se na mě tak díváte?" podivil se
"Využil jste kouzelné zaklínadlo, abyste poskládal mé punčochy!"
Povytáhl obočí. "Máte pravdu to nezní jako něco, co by udělal správný zlý čaroděj. Příště vám je neposkládám."
Sečteno potrženo tahle kniha je Humbook typem naprosto oprávněně.
Snad někdy u další recenze Vaše Lucka. Ld

26.05.2023

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tahle kniha mě rozbila na několik kousků a zase postupně je slepila dohromady. Tahle věta je i na obálce a tuhle knihu nejlépe vystihuje. Není to napsaný jako úplně klasický tuctový příběh s nulovou zápletkou a hlavním jiskřením mezi dvěma hlavními hrdinami. Tato kniha ukrývá strašně moc příběhů a emocí.
Vrhneme se hezky na plusy
+ Kniha, která mě po dlouhé době chytla a přečetla jsem jí dříve než za měsíc
+ Komplikovaně, ale hezky napsané postavy
+ Příběh se psal v dopisech, tudíž to nekončilo kapitolami, ale dopisy osobnostem, kteří už jsou dávno mrtvý
+ O životě, možná popisuji děj, ale plusem téhle knihy bylo, že vždy vše není růžové a život je prostě strašně nespravedlivý.
+ O tom, že vždy vše nemusíme zvládnout sami
+ Kniha nabytá emocemi
Mínusy se dají v knize bohužel najít a jimi jsou
- Občasné nelogické chování postav
- Snažení se někomu podobat

Snad někdy u další recenze vaše Lucka Ld.

09.04.2023

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Je tohle vesmírný Harry Potter? Ano, a bohužel je to nejpřesnější popis toho.
Nebylo to špatný pár plusů to mělo.
+Každá postava měla svojí minulost
+Nové technické věci
+Budoucnost
+Dobrý popis věcí, které nám jsou neznámé
+Téma dětí z dětského domova

A teď na minusy
-postavy se nevyvíjeli
-všechno bylo moc uspěchané
-děj se podobně ubíral, jak jednička Harryho Pottra.
-některé postavy měli i osobnosti podle HP.
Je mi to líto, ale tahle kniha si více než tři hvězdičky nezaslouží.

Snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka Ld.

14.12.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nechápu, proč jsou lidi s tý knihy tak paf. Asi je to časem kdy jsem to četla, ale číst o tom stejném pořád dokola v pěti nebo šesti knihách nic moc.

02.02.2021 3 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Francesca Rossi

Za mě hrozná kniha. Osobně mě velice zklamala,
ale každý má vlastní názor a i vlastně jinak by to zhodnotil.

17.02.2020 1 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Dobrá kniha, když neradi čtete a potřebujete nahnat knihy do maturitní četby. Na povinnou četbu to nebylo vůbec špatné.

08.12.2023 5 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Estelle Laure

(SPOILER) Jak zabít dobrý nápad? Recenze v náznacích obsahuje SPOILER
Zcela vystihující otázka na tuto knihu. Skvělý nápad i práce z budoucnosti, ale strašně blbé zpracování. Dlouho jsem i přemýšlela, kolik hvězd dám, protože v této knize není úplně, co chválit. Kniha zasahovala do budoucích prvků a to byla za mě ta největší chyba. Přišlo mi, že se autorka o ty prvky snaží přes moc a snažila se tam dát i emoce v jedné chvíli se jí to povedlo a mě rozbrečela, ale jednak jsem nad knihou neuvěřitelně kroutila očima. Nějaké knihy si hipe na bookstagramech/ booktokech a dalších sítích prostě nezaslouží.

Tak se jdeme směle vrhnout do pozitiv.
+ Dobrý nápad
+ Smírný konec

Bohužel teď jdeme i na ty negativa.
- Postavy se chovaly v mnoha případech nelogicky
- Zacházení se skoro dospělými lidmi, jako s dětmi
- Nelogicky vysvětlená a zpracovaná pointa děje

Tak to je pro vše a snad někdy u další Vaše Lucka Ld.

22.04.2023 1 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Recenze

Po měsíci jsem dočetla knihu a jaké to bylo?
Kladu si stejnou otázku, ten příběh mě oslovil hodně a zároveň mě naplnil dojmů.
Hledala jsem slova a jdeme na to. Moje oblíbená část všechna pozitiva.
+ Nové fantasy prvky, které jsou neobvyklé a neotřelé
+ Ukázka rasové diskriminace
+ Krásné myšlenky, naprosto poeticky poskládané
+ Nádherná obálka
+Originální rozloučení s čtenáři
+Krásná slow born romantika
Mínusy jsem nehledala, protože kniha mě uchvátila. Co bylo mým problémem, že jsem to četla extrémě pomalu.

Myšlenek v knize bylo opravdu hodně. Bohužel jsem si vypsala pouze tři.
Nejoblíbený citát

Když se nedokážeme smát sami sobě, děláme něco špatně.

Knížka bude letos asi patřit do nejoblíbenějších knih. Letos mám hold dobrý výběr.

19.10.2022

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Komiks nebyl špatný je to roztomilý vývoj vztahu. Dalšími díly já pokračovat nebudu nezaujalo mě to natolik. Očekávala jsem více než jsem dostala. Není to špatný ale aspoň jsem nepromarnila tolik času. Četlo se to rychle za chviličku přečteno.

04.02.2022 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

(SPOILER) Moje druhá kniha, kterou čtu od autory. Spoustu lidí se nelíbilo January a deset tisíc dveří to je autorčina první kniha a já jsem jí přečetla strašně rychle a zamilovala jsem si jí. Tohle jsem četla tedy dva měsíce, ale ne protože by to nebylo dobrý, ale protože jsem byla v čtecí krizi a tahle kniha mě z toho naprosto vytáhla. Je lepší než January.
Já nemám mínusy, tak napíšu jen plusy.
+ zajímavě vykreslené postavy
+ feminismus
+ sesterství
+ práce s novou magií
+ příběh je vyprávěn z více pohledů
+ je to jedna kniha, kde se vše vyřeší i ve správném načasování není to ani pomalé ani rychlé
SPOILER
+ nemá to tuctový konec, na který jsme všichni až moc zvyklí

Tak snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

13.04.2024 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Není to tak dlouhé. Dá se to zvládnout za jeden den. Já mám, ale s Boženou Němcovou nějaký problém netuším jaký, ale Babička se mi nelíbila a tohle mi taky úplně nesedlo. Já vím české klasiky to musí znát každý Čech. Do povinné četby je to super, není to dlouhé ani nijak složité max nějaké těžké slova, ale to je vše.

08.12.2023 2 z 5