alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Poklidná romantika, dějově podle mě trochu ošizená. "Dramatické" události ve stylu srážky auta s ovcí nebo kousnutí užovky mi vlastně vyhovovaly, ale nemohla jsem uvěřit té v tak krátké době náhle vzniklé hluboké náklonosti mezi hlavními hrdiny.
Předcházející díly se mi líbily více.

15.02.2023 3 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Romantický příběh s vánoční atmosférou. Protože čtu sérii na přeskáčku, můžu zde napsat, že se mi tento druhý díl s příběhem Sienny a Jasona líbil nejvíc. Tato dvojice byla vážně sympatická a pěkně to mezi nimi jiskřilo. Do Paříže se ovšem s těmito hrdiny dostaneme poprvé až na straně 212, ale komu by to vadilo?

08.01.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Vážně jsem se bavila. V knize je dost erotických scén, ale příběh pěkně popisuje vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny. Jen ta zápletka s autorkou obrazů se mi zdála už příliš za vlasy přitažená. V rámci žánru ale hodnotím pěti hvězdičkami a těším se na další knihu této autorky.

06.11.2022 5 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Nejlepší se mi zdála známá povídka "Tři slepé myšky", ale i většina ostatních byla opravdu dobrá. Ve svých krátkých povídkách mívá Agatha Christie jen mírně propracovanou (přiznejme si - někdy až trochu odbytou) detektivní zápletku, charaktery postav jsou ale vždy popsané téměř dokonale.

10.03.2022 5 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Detektivka ze švýcarského prostředí, údajně napsaná podle skutečného případu. Rozhodně bych nechtěla nic z toho, co jsem si přečetla, zažít. Jako beletrie je kniha ovšem povedená, bez zbytečných popisů násilností a přitom napsaná syrovým neselankovitým stylem. Místy jsem se obávala jak o oběť, těhotnou Carole, tak i o nevidomého svědka Nathaniela.

15.01.2022 5 z 5

Krize Krize Felix Francis

Při čtení Krize jsem žádnou čtenářskou krizi rozhodně neměla - naopak četlo se mi krásně. Hlavní hrdina Harry je právník, odborník na řešení především PR krizí. Po požáru stájí se vypraví na místo jako zástupce majitele zahynulého koně. Dostihovému sportu nerozumí, a tak získává spolu se čtenáři při různých rozhovorech informace, jak to v branži vlastně chodí. A jak už je u Francisovek zvykem - díky svému odhodlání vyřeší zločin, který má kořeny v minulosti.

18.04.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Čtivá detektivka, která se mi tak líbila, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. Děj rychle ubíhá a je konec - ani se nenadějete. Nejsou zde žádné zbytečné drastické podrobnosti, a to oceňuji. Samotný zločin, je hodně nereálný - ale beru to tak, že se pohybujeme v oddechové literatuře. Ráda doporučuji.

14.12.2020 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Snadné a napínavé čtení, jedna z těch knih, které se snažíte zhltnout za jeden večer. Detektivní dvojice je dobře sestavená - do práce zapálená seržantka a už trochu unavený postarší detektiv. Jejich spolupráce určitě láká ke čtení i dalších dílů, doufejme, že u nás vyjdou.
Snad bych měla výhradu k obálce. Nic proti, ale alespoň na mě dělá dojem, že uvozuje čtení především pro ženy. Což se mi zdá trochu škoda.

27.11.2020 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Mafiánská pohádka o smluveném manželství bosse v nejlepších letech a mladé dívky. Děj osvěžují dvě roztomilé dětičky a nevychovaný psík, to vše samozřejmě v kulisách a vztahových propletencích mafiánské "rodiny". Dobře napsaná oddechovka.

08.01.2024 5 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Nebylo to vůbec špatné čtení, i když si nejsem jistá, jestli v anotaci zdůrazněná role chobotnice čtenáře přitáhne nebo spíš odradí. Tento hlavonožec byl popsán jako dosti sympatický tvor, ale stěžejní roli, jak se dalo čekat, hráli lidé. Kniha totiž jako společenský román popisuje lidskou touhu po rodinných a přátelských poutech. Milé čtení.

02.01.2024 4 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Příběh vlídný až něžný dokreslený atmosférou přímořského irského městečka. Souhlasím s ostatními komentáři, děj byl hodně předvídatelný. Možná proto mi vadila o to víc scéna hlavního odhalení, která nebyla tak propracovaná, jak by si podle mě zasloužila. I tak to ale bylo pěkné čtení.

28.12.2023 4 z 5

Chladná spravedlnost Chladná spravedlnost Ant Middleton

Našla bych jen pár logických nesrovnalostí, ale jinak to bylo super čtení.
Mallory je moderní obdoba Jacka Reachera, jen je mladý a tudíž taky znalý moderních technologií. Tento hrdina je fyzicky stejně schopný, není ovšem tak černobíle kladná postava - má i své temné stránky.
Uvidíme, jak se jeho příběh bude dál vyvíjet.

29.09.2023 5 z 5

Stará béčková legenda Stará béčková legenda Shigor Birdman (p)

Urban fantasy českého autora se sympatickým hlavním bojechtivým hrdinou. Inspirace jinými kousky tohoto žánru mi nevadila, to není nic neobvyklého. Chtělo by to ale zeštíhlit obsah a zjednodušit děj. Občas jsem se cítila až zahlcená nepotřebnými slovy - možná to je autorský druh magie??

05.09.2023 4 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Romantická zápletka je zde skutečně minimalistická.
Konec konců byli pět set mil od sebe :-).
Berte to spíše jako román popisující práci anglických zdravotních sester - ať už na venkově nebo ve městě.

01.09.2023 4 z 5

Otcova oběť Otcova oběť Santiago Díaz

Ze začátku jsem si musela zvyknout na autorův styl psaní, věcný a mírně neosobní. Upoutala mě ale bohatá osnova děje, příběh rozhodně není jednoduchý, je tu plno odboček, které postupně do sebe zapadají. Líbila se mi proto hlavně napínavá střední část. Zvrat na konci se dá dobře odhadnout, ale i tak jsem byla mírně překvapená.
Zajímavá detektivka ze španělského prostředí, k přečtení určité doporučuji.

19.08.2023 5 z 5

Alias Emma Alias Emma Ava Glass

Téma je dobré. Mladá členka tajné služby má za úkol ochránit lékaře ruského původu a během jedné noci ho dostat do bezpečí. Styl psaní mi ale úplně nevyhovoval, připadal mi svým způsobem odtažitý a nezaujatý. Nijak zvlášť jsem se o Emmu a Michaela neobávala.
Knihu proto hodnotím jako slušný průměr.

24.06.2023 3 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Tato sladká romantika zcela ve stylu Melanie Moreland mi tentokrát opravdu sedla. Líbilo se mi to vlastně ještě o trochu víc než příběhy Richarda VanRyana, otce Grace - naší hlavní hrdinky. S oběma rodiči Grace i ostatními známými postavami se zde potkáte, kniha se dá ale velmi dobře číst i jako samostatný román.

30.05.2023 5 z 5

Delila Greenová má všechny na háku Delila Greenová má všechny na háku Ashley Herring Blake

Myslím, že nepředpojaté čtenářky si čtení můžou opravdu pěkně užít.
Tohle je milá a veselá romance, ve které ústřední pár tvoří dvě ženy. Vedle nich tady potkáme celou řadu postav plnohodnotně zasahující do děje, takže krom nalezené lásky jde ještě o přátelství, rodičovství a rodinné vztahy vůbec.

07.04.2023 5 z 5

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

Nenašla jsem v ději opravdu vůbec nic nového a nezvyklého, nijak zvlášť to ale nevadilo. Je to prostě romantická žánrovka z českého prostředí, která je napsaná pěkným mladistvým stylem, aniž by byla dětinská a nadmíru emocionální nebo nesmyslně dramatická.
Autorku jsem zatím neznala, takže mě její kniha příjemně překvapila.

16.03.2023 4 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Chvíli mi trvalo, než jsem se ve světě Hlídky zorientovala, pak už jsem jen rychle obracela stránky. Jedná se o zábavný román, ze kterého bych vyzdvihla hlavně dobře vymyšlené postavy. Dohromady dají celou partu ztracenců, kterým nelze než držet palce. Těším se, až se s nimi potkám v dalším díle.

23.01.2023 5 z 5