alnahu alnahu komentáře u knih

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Trochu zdlouhavá,ale jinak čtivá oddechovka.

30.08.2020 3 z 5

Krása noci Krása noci Nina George

Chvilku mi trvalo,než jsem se do knihy začetla,ale nakonec měla pro mne své kouzlo.

30.08.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Jednoduchá dějová linie tohoto příběhu mě zase až tak neoslovila.Příběh bohatého mladíka,který z nudy vyhledává na internetu pornografii,objeví zde dívku do které se online zamiluje.Čekala jsem od knihy víc.

28.08.2020 2 z 5

Slzy africkej lásky Slzy africkej lásky Mirka Manáková

(SPOILER) Román o dívce z Etiopie,která si prožila v životě velice zlého,až nakonec i ona našla svou lásku. Příběh Kayli začíná velice smutně - dívka žije velice skromným životem a musí ve svém věku velice tvrdě pracovat.Její rodiče oba zemřou na nemoc AIDS v Africe tak rozšířené. Kayla je nucena opustit domov,a hledat si obživu .V podstatě měla štěstí ,ujme se jí bílá žena Sophie a ona se dostane do bohaté rodiny,ale její štěstí netrvá dlouho Sophie náhle zemře a o Kaylu se stará její manžel, který ji chce provdat za Araba.Kayla se snaží,udělat vše proto ,aby si ho nemusela vzít-v tom ji pomůže její nevlastní bratr s kterým nakonec uteče.Vrátí se spolu do její vesnice,kde žila s rodiči a i ona jde v šápějích Sophie a adoptuje místního sirotka.

27.08.2020 4 z 5

Chalupáři - Nová generace Chalupáři - Nová generace Vladislav Kučík

Také mě začátek knihy bavil a připadal mi humorný.Příprava rodiny na příjezd strýčka z Ameriky -byla velice zábavná -připravili mu uvítací hostinu chleba se sádlem a nejlevnější víno ,jaké se prodávalo-ať strýček vidí ,jak jsou chudí .To ještě netušili,že je on na tom ještě hůř a dělá si zálusk na jejich byt,který kdysi opustil.Ale bohužel se děj změnil a kniha mi přestala bavit.

27.08.2020 2 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Tento komorní příběh je sice smutný, ale velice čtivý. Elsa,která po pádu z ledovce leží dlouhodobě v kómatu ,ale přesto vše vnímá i to ,že ji lékaři již nedávají žádnou naději.Její pokoj náhodně navštíví Thibault-mladý muž,začne ji navštěvovat a zamiluje se do ní a i ona začne bojovat o tuto lásku .Konec je docela useknutý-také bych čekala o pár řádek víc.

23.08.2020 4 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Příběh Catriony,která uprchla se svou sestrou na Skotskou vysočinu, aby se ukryly před problémy,ale před Munrooem (s přezdívkou Medvěd) divokým skotem a jeho láskou neuteče.Docela čtivá romanťárna.

23.08.2020 3 z 5

Kouzelný ostrov Kouzelný ostrov Brenda Bowen

Čtveřice lidí,kteří se rozhodnou strávit dovolenou v chatě na ostrově Little Lost Island za účelem vyřešit své partnerské neshody.Všechny osoby v tomto příběhu mě byly nesympatické.

23.08.2020 2 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Spletitý příběh,-místy zdlouhavý,ale přesto se četl dobře.

23.08.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Knize dávám pouze tři hvězdičky rodinné drama- na mě působilo dost chaoticky.Vyprávění ,které přeskakovalo z období před tím, do ještě předtím a zase do současnosti,takže jsem byla docela zmatená,ale nakonec vše do sebe zapadlo.

17.08.2020 3 z 5

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Já jsem vydržela do 160 strany a již nedočtu.Kniha mě vůbec nebavila.Spoustu stran je věnováno zaučováním Kláry o druzích erotických pomůcek,které by měla prodávat.

12.08.2020 odpad!

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Další čtivá sága o osudu kavárny U Anděla z německého města Wiesbadenu a jejích majitelů v poválečných letech.Kavárna přežila za války bombardování a tak dcera majitelů Hilda Kochová se ji opět snaží uvést do provozu.Není to ,ale tak jednoduché potraviny jsou na lístky a tak se snaží nějaké zboží sehnat na černém trhu,aby měla v kavárně co nabídnout, což se jí povede.V příběhu se také setkáme s několika osůbkami ,které mají zde každá své místo a Hildě se snaží co nejvíce pomoci.Kniha mě zaujala a těším se na pokračování.

11.08.2020 5 z 5

Julinkina pekáreň Julinkina pekáreň Táňa Keleová-Vasilková

(SPOILER) Další příběh z pera této autorky byl opět velice čtivý-vůbec mi nevadilo,že je ve slovenštině.Příběh Klárky svobodné bezdětné ženy ,která žije jen pro svou práci.Její život se změní, když ji zemře matka a otec se přizná k tomu,že má sestru.Klára začne po sestře pátrat a zjistí,že žije s dcerkou a matkou ve Francii.Sblíží se s Annou /milenkou otce/přes internet a ta jí požádá aby se po její smrti postarala o nemocnou dceru a vnučku a tak se Klára vydá pátrat po sestře.

09.08.2020 4 z 5

Vím, co jsi udělala Vím, co jsi udělala Lucia Braunová

Mě tato kniha nějak neoslovila.

09.08.2020 2 z 5

Já ti to vrátím Já ti to vrátím Vita Jamborová

Velmi poutavě napsaný příběh ženy, která byla do svého manžela velice zamilovaná, ale po té co se provalila jeho nevěra a začalo jí jít o život, dokázala se mu postavit a pomsta byla sladká.Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

09.08.2020 4 z 5

Protože láska Protože láska Zuzana Miškufová

Tato kniha je jedno velké drama-příběh že života o velkém neobvyklém propletenci vztahů.Jeden muž,dvě ženy,čtyři sestry-co z toho může vyplynout-dvě neúplné narušené rodiny a to se také podepíše na dnes již dospělých sestrách,které spojila až smrt Standovi manželky .Této knize dávám plný počet hvězdiček za výborně vykreslené osoby v tomto spíš až psychologické podání příběhu že života.

04.08.2020 5 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Příběh Terezy-češky,která nás formou deníku seznámí s povoláním letušky-to si Tereza opravdu užila,když navštívila exotická místa a ohromně si to užila v knize nás také seznámí se svojí velkou láskou Martinem. Kniha se mi četla dobře, ale také mě v ní vadilo hodně použitých zdrobnělin.

03.08.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tak toto je pro čtenáře thrillerů opravdová lahůdka. Děj je napínavý od začátku až do konce,drží vás v napětí do poslední stranky-která je opravdovým překvapením.I když zůstává konec otevřený -neubírá to počet hvězdiček v mém hodnocení.Takovéto knihy ráda čtu a již se těším na další od tohoto,pro mne neznámého autora.

01.08.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Po této knize jsem sáhla náhodně a nakonec jsem se v ní našla-celý svůj předešlý život jsem pracovala s lidmi a na stáří se nejlépe cítím sama s knihou,dobrým čajem a v přírodě-zrovna tak ,jako Debbi v tomto komiksu.

29.07.2020 5 z 5

Nikam se nestěhuj! Nikam se nestěhuj! Bohuslava Andrea Čadková

Pokračování dalších příběhů psa Cézara,který našel novou písničku Andreu a ta miluje stěhování,což Cézar nelibě nese.A to jí sousedky přemlouvaly-Nikam se nestěhuj!.Ale ona sáhla po inzerátech a a několikero stěhování začalo.Nakonec skončili v bytě v Krči-kde má Cézar spoustu kamarádů a v létě odjíždí s paničkou na chalupu,kde je to taky moc fajn.Odpočinková kniha vyprávěná psem, který umí číst myšlenky a podle toho přispůsobuje svůj život.

29.07.2020 5 z 5