Alma-Nacida Alma-Nacida komentáře u knih

Kroky Kroky Jerzy Kosiński

Údajný "druhý díl" Nabarveného ptáčete je všechno jiné, jen ne druhý díl. Příběhy jsou více či méně zajímavé, ale celek působí roztříštěně. U "Ptáčete" chápu, čeho chtěl autor docílit - je to varování před temnou stránkou lidství, ale tady nevím... Asi se mu příběhy už nikam jinam nehodily...

20.06.2012 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Hodně drsná kniha, teprve doslov autora mi umožnil se trochu uklidnit, myslím, že by to měl být spíš předslov. Přiznám se, že jsem celé odstavce přeskakovala, když jsem viděla, že se blíží další děs a hnus. Slabším povahám radím nečíst.

20.06.2012 4 z 5

Hora duše Hora duše Kao Sing-ťien

Rozhodně velmi zvláštní kniha, složitá na čtení, žádná oddychovka. Chce to číst v klidu a nechat si dost času na přemýšlení, ale stojí to za to, doporučuji kliďasům a zadumaným a těm, kdo se nacházejí na rozhraní.

20.06.2012 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sarah Waters

Rozpačitý začátek, zvláštní řazení pozpátku po časové ose, příběh nic moc a na oddechovku pro mě moc depresivní... Nic jiného jsem s sebou na cestách neměla, tak jsem to dočetla, ale mít na výběr, nevím nevím :-)

Cesta na poledne Cesta na poledne Václav Křístek

Kniha si zaslouží respekt za vyhledaná fakta, ale pro mě bohužel hodně ztratila na čtivosti právě celostránkovými výčty skutečností, které mnohde ani nemají s dějem přímou souvislost, leda stejnou historickou epochu. Přiznávám, že jsem občas přeskakovala.

Žádný důvod k obavám Žádný důvod k obavám Julian Barnes

Hodně zajímavá kniha, k zamyšlení i k zasmání, jen závěr je trochu rozmělněný, mohla by být trochu kratší. Rozhodně stojí za přečtení.

06.06.2012 4 z 5

Mno... Opět jedna spasitelská příručka se zdánlivě jednoduchými, avšak nesplnitelnými radami. Opravdu nevím, jak si neutvářet žádné doměnky, možná po nějaké ošklivé nehodě s dopadem na mozkové funkce... Jinak bych se podepsala pod komentář Hipi :-).

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Jedna z mých oblíbených knih, jak od Feuchtwangera, tak celkově. Je to sice opravdu obsáhlá kniha, ale to je na závadu jen při čtení v posteli, že se blbě drží :-), jinak podle mého názoru není co vytknout.

06.06.2012 4 z 5

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Asi o půl hvězdičky slabší než první díl :-), ale přesto je i druhý díl Lichožroutů pro mne jedna z nejlepších knih pro děti.

18.04.2012 5 z 5

Dům u mešity Dům u mešity Kader Abdolah

Kniha je zajímavá, ale občas mi připadala rozvleklá. Některé postavy, třeba Ještěrka, se dostanou do centra dění, a pak se jejich odchod z knihy i ze života odbyde pár řádky... Nevím, celkový dojem: rozpačitý.

18.04.2012 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Báječná kniha pro děti i rodiče, vtipná, nápaditá, krásně ilustrovaná. Těším se s dětmi na druhý díl :-).

03.04.2012 5 z 5

Facka Facka Christos Tsiolkas

Zajímavá kniha, kde ona facka slouží jako katalyzátor rozličných vztahových problémů a řešení zúčastněných i nezúčastněných postav. Jen žasnu, že je zde kniha zařazena v žánru NAUČNÁ LITERATURA, to snad opravdu ne, je to román.

03.04.2012 4 z 5

Náměsíčný průvodce Prahou Náměsíčný průvodce Prahou Přemysl Rut

Průvodce pro romantiky a mimoně, moc pěkná a vtipně napsaná knížka.

12.03.2012 5 z 5

Strašlivé Čechy, děsná Morava Strašlivé Čechy, děsná Morava Přemysl Rut

Známé i neznámé pověsti netradičně - co dodat? Rozhodně stojí za přečtení a potvrdí Vaše dávné tušení, že pověsti jsou asi všude podobné...

12.03.2012 4 z 5

Bludný Holanďan Bludný Holanďan Tom Holt

Zasmála jsem se, hlavně narážkám na hudebního skladatele Richarda Wagnera - antiroyajalistu. A vážně - kdo to vlastně řídí světovou ekonomiku? :-)

22.02.2012 4 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Asi to není tak veselé, protože od jistého věku se smějeme trochu skrz slzy, podle hesla líp se smát, než brečet. Dočetla jsem knihu nedávno a je to pro mě "nambr tů" hned po "Bez karkulky".

22.02.2012 4 z 5

Bez Karkulky Bez Karkulky Irena Dousková

Žasnu, že tu není doposud ani jeden komentář! Pro mě je to asi nejlepší kniha Douskové, s minimálními prostředky dosahuje maximálního účinku, a to mám ráda. Doporučuji všem veršotepcům i čtivcům.

22.02.2012 5 z 5

Historie světa v 10 1/2 kapitolách Historie světa v 10 1/2 kapitolách Julian Barnes

První kniha, kterou jsem od Barnese četla už asi před 15. lety. Fascinuje mě, jak původně nesourodé povídky postupně zapadnou na své místo v mozaice příběhu o omylech, podvodech a skutečnosti.

20.01.2012 4 z 5

Arthur & George Arthur & George Julian Barnes

Barnes opět nezklamal, krásná kniha, ani slovo navíc.

20.01.2012 4 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Eraserhead, téměř 100%ně souhlasím :-), mám děti už větší a škoda, že jsem si nemohla knihu přečíst, když byly malé a sil bylo pomálu :-). Samozřejmě to není "návod k použití dítěte", ale ze všech možných knih o výchově, rodinných vztazích apod. je to pro mě ta bezkonkurenčně nejlepší. Asi to taky vyhovuje mému naturelu, vždyť co si lze přát víc než respektovat a být respektován(a).

20.01.2012 5 z 5