Allia Allia komentáře u knih

Velice zajímavý příběh. Chvíli si zvykáte na styl psaní, pokud na něj nejste moc zvyklí. Sice jsem prvně viděla film, než jsem dočetla knihu, ale nijak moc mi to nevadilo, i když příběhy se od sebe trochu liší. Kniha se mi jinak četla velmi dobře a tahala jsem ji kdekoli kam se dalo než jsem ji dočetla :-), i když je kniha spíše pro mládež, určitě zaujme i starší čtenáře. Pozvolna se příběh rýsuje a stoupá napětí, poznáváte "staré" dědečkové přátele a zjišťujete, že jeho historky a příběhy nebyly je výplodem jeho fantazie. Dokonce zjistíte, že i vy jste něčím jiným, než jste si mysleli ;-) :-) Už se těším na druhý díl :-)

03.04.2018 4 z 5

Dvory Chaosu Dvory Chaosu Roger Zelazny

Pokud v posledním díle s Corwinem hledáte velkou akci, tak vás tato kniha zklame, ale mě to například nevadilo, hodně se rozuzlí, dojde i k pár překvapením a tak trochu mě štval otevřený konec co se týče Corwina, ale už jsem naběhla na Merlinovou ságu a snad se dovím o něm víc. Ale co se týče celé ságy patří mezi špičku fantasy s prvky sci-fi (nebo pokud chcete tak naopak sci-fi s prvky fantasy). Amber mi rozhodně přirostl k srdci a rozhodně stojí za přečtení :-)

17.07.2017 5 z 5

Znamení jednorožce Znamení jednorožce Roger Zelazny

Já prostě tuto sérii "žeru" :-D Je to jedno z mála fantasy co mne opravdu hodně baví :-) A hlavně začíná to být hodně zapeklité až jsem hodně zvědavé co bude dál takže běžím hned pro další díl a jdu číst :-P

10.06.2017 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Erotika zabalená do sci-fi ;-) Opravdu oddechovka, která se ale velmi dobře četla, ale určitě nic pro zapřísáhlé puritány. Hromada sexu obalené magií a démony, je opravdu zajímavé téma, které ale dobře funguje ;-)

19.03.2017 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Ne všem musí tato kniha sednout. Než jsem se začetla, přečetla jsem si pár komentářů a většina čtenářů byla celkem zklamaná. Takže jsem od ní moc nečekala, ale jaké bylo moje překvapení, že mne Ursula nezklamala. Mě kniha sedla krásně, i když nebylo moc času číst, vždy jsem si našla chvilku. Děj měl spád, vztah mezi hlavními hrdiny, dostal jiného rozměru, do poslední chvíli jste hádali motiv a vraha, i když jste jen něco tušili, nebyli jste si moc jistí. Co se týče většího počtu básní, to mi nevadilo, přece jen se děj točil kolem skupiny Poezie žije a mne to ponouklo si některá díla přečíst. :-P Těším se na další knihy autorky. :-)

15.02.2017 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Mám ráda Glukhovského knihy, vždy vás donutí se zamyslet nad daným příběhem a nejen nad ním a zde to nebylo jinak. Je vyřčeno mnoho otázek a mnoho z nich má odpovědi v nás, stačí se jen na chvílí zamyslet. Mě vůbec nevadilo, že v knize se možná pro někoho až moc filozofuje, já mám ráda, když mne kniha přinutí zamyslet se nejen nad s sebou samotnou. Jen mne mrzí jak to dopadlo se Sašou a Leonidem, ale ne každá kniha musí končit dobře pro všechny. Za mne tedy 5 hvězdiček, ale pokud hledáte velkou akci asi vás kniha zklame, ačkoli není nad škodu se někdy zastavit a zafilozofovat si ;-)

19.11.2016 5 z 5

Pušky Avalonu Pušky Avalonu Roger Zelazny

Tak mám za sebou i druhý díl. Moc se mi líbí styl psaní autora, jak jsem již psala u prvního dílu. Je pravdou, že ne každému vyhovuje obsáhlý popis, ale mne to pomáhá vžít se do kraje, příběhu a v podstatě s růst s knihou a žít její příběh :-) Co se týče příběhu, nenudila jsem se a některé zvraty a události mne překvapily. Už se těším na třetí díl, začíná to být pro mne dosti zajímavé a jsem zvědava jak to s Amberem a jeho lidmi dopadne :-)

05.01.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nevím, buď jsou lidé tak zvrácení a zkažení, že obsah knihy je nijak nešokuje, nebo opravdu jsem sama z jiného vesmíru. Za mne rozhodně šokující příběh s prvky psychologie (opravdu prvky, nic většího nelze moc hledat), který mne nenechal chladnou. Neměla jsem problémy ani s prolínáním času, vše bylo přehledné a krásně vysvětlovalo, děj i počínání postav. Je pravdou, že se ze začátku člověk v postavách může i trochu ztratí, než mu to začne docházet, ale nakonec vše pochopí, jak autoři jistě zamýšlely. Za mne určitě velice zajímavá kniha a už začínám číst druhý díl.

31.08.2015 4 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Kniha nebyla špatná, byla čtivá, četla se velmi dobře i rychle, ale připadalo mi to spíše jako nějaká reportáž. Dle mého názoru by to šlo i lépe, ale samozřejmě i hůře ;-) Já měla to štěstí, že na základní škole, jsem absolvovala cestu do Osvětimi-Březinky s bývalou zdejší vězenkyni. Zážitek to byl velice silný a šokující. Slyšet o těchto zvěrstvech, které se tam děly, od člověka, který to přežil, je velice vzácná zkušenost, která se nese celý život. Co se týče knihy, Osvětim, je velmi složité téma, kterí se nedá popsat jen v jedné knize, aby obsáhla opravdu vše, ale tato kniha obsahuje, hodně podstatných informací, které alespoň nastíní, danou problematiku. Pro podrobnější výzkum a získání informací je třeba hledat i v jiných knihách. Ale jako úvod je velice přínosná ;-)

12.08.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jelikož jsem sama "kačer", neváhala jsem a sáhla po této knize, hlavně ze zvědavosti a nelituji toho. Velmi poutavý krimi příběh s prvky geocachingu, mohu vřele doporučit všem "kačerům" ale i "mudlům" ;-). Napětí by se dalo krájet celou knihou, i když konec mne moc nepřekvapil, i když vysvětlení bylo zajímavé. Co se týče popisu, jak oběti dopadly a mé představivosti, tak někdy lituji, že ji mám tak dobrou, jelikož se mi s některými popisy zvedl žaludek :-D. Teď jen doufám, že nikdy nenaleznu podobný obsah schránek, jako hlavní postavy ;-) a všem "kačerů" i "mudlům" přeji TFTH ;-)

15.05.2015 5 z 5

Tak tahle knížka mi dneska enormně zvedla náladu :-) Miluju Tima a jeho tvorbu, a když jsem ji dneska zahlédla v knihkupectví, musela jsem ji mít. Je pravdou, že občas to někde ve verších drhne, ale i tak stojí za to. Ponuré, pesimistické, s černým humorem a s notnou dávkou nadsázky. Kdo miluje není prostě co řešit a bude nadšen ;-)

25.04.2015 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Pokud čekáte napínavý hororový příběh, zklame vás. V podstatě jde o psychiatrické (tak trochu porucha Kendall) lovestory s hororovými prvky. Ono jako námět by zas tak špatný nebyl, (i když mezi námi, taky nic nového) ale zdálo se mi to dost osekaný a nepropracovaný, a asi tak do půlky knihy jsem si musela zvykat na styl psaní. Za mne opravdu ne. Dalo by se s tím krásně vyhrát, jenže tohle fakt bylo odfláknuté. Zasloužilo by si to více rozvinout, více propracovat postavy a vlastně i celý hororový děj, aby byl opravdu hororový, ale to bych chtěla asi moc.

19.04.2015 2 z 5

Pokrevenstvo Amberu Pokrevenstvo Amberu Roger Zelazny

Ságu o Amberu mám ráda, jen se mi zdá, že ta Merlinova je trochu slabší než předešlá, ale i tak si ji ráda přečtu a styl Zelazného mi vyhovuje :-) Co se týče tohoto dílu, začíná mi více vrtat hlavou, kdo za tím vším vězí a mám už nějakou předtuchu, tak doufám, že se dostanu úspěšně ke zdárnému konci (pokud seženu poslední dva díly, které nejsou bohužel k dostání :-( ) Jinak zatím nejlepší díl.

15.03.2019 4 z 5

13 děsivých těstovin 13 děsivých těstovin * antologie

Kniha velice zajímavá se zajímavým tématem. Za mne je vhodná spíše pro ty, kteří do světa creepypast ještě moc nepronikli, popřípadě pro velké skalní fanoušky. Pro mne tam bylo celkem dost povídek, které jsem znala již ze scény českých youtuberů, takže za mne opravdu nic nového pod sluncem, ale tím neříkám, že kniha je špatná. Je to dobrý nápad pro nepolíbené, kteří se s touto tvorbou ještě moc nesetkali a v tomhle knize fandím. Co se týče povídek, některé velice povedené, některé méně, prostě od každého trochu. Své čtenáře a nadšence si jistě najde ;-)

21.08.2018 3 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Mám ráda Glukhovského, ale tato kniha povídek mne moc nenadchla. Některé z povídek, jsou lepší některé horší. U některých bych si dokázala představit, že by se jim dalo věnovat více času a více je rozvést, měly dobrý potenciál. A i když se kniha jmenuje Povídky o vlasti, tak se krásně dají aplikovat globálně na celý svět nejen na Rusko. Ale jinak kniha se četla dobře a rychle :-)

12.01.2018 3 z 5

Trumfy osudu Trumfy osudu Roger Zelazny

Další pokračování příběhu o Amberu s Merlinem je vcelku zajímavé. Jen se mi zdá, že Merlin je tak trochu opožděný a některý věci mu nedochází. Možná si myslí, že po posledním boji mezi Amberem a Chaosem se vše vyřešilo a je nastolen relativní klid a mír, ale to se tak "trochu" spletl. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál a doufám, že konečně bude na tom s myšlením a spojováním si určitých událostí líp. A přitom je to tak chytrej kluk ;-)

06.08.2017 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Já nevím, ono kniha nebyla špatná, ale tak nějak na mne trochu nudnější a politicky laděná, což nebylo nic pro mne. Snad v dalším díle ukojím své chutě líp ;-)

18.04.2017

Démonova flétna Démonova flétna Věna Hrdličková

Neurazilo ale ani nenadchlo, bohužel. Ale jako krátké pohádky na dobrou noc vcelku postačují :-)

14.03.2017 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Tak tato kniha mne opravdu bavila. Velice zajímavý nápad na zpracování a hlavně velmi čtivé. Co hráči byli závislí na hře, tak já jsem byla závislá na knize, nedala se odložit, i když ze začátku jsem měla menší problém se začíst. Ale hodnotím plným počtem, opravdu to stojí za to si přečíst :-)

01.03.2017 5 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Mě se kniha celkem líbila. Co se týče napětí, to pomalu stoupalo celou knihou, což se málo kdy vidí. Jen jsem až do konce knihy přemýšlela, zda je Marjorie bláznivá či normální, a jen to vše hraje. Jinak co se týče posouzení, zda je posedlá či nikoli, tak s prominutím, to bylo velice chabě prokázané a myslím, že v reálu by to neprošlo. Sama Marjorie byla velice inteligentní dívka a v dnešní době, do které je příběh zasazen, není pro žádného puberťáka problém si dané informace najít na internetu. Z tohoto důvodu jsem se nedokázala ztotožnit s jejich tvrzením, že by měla být posedlá. A co se týče tématu, tak je to stokrát dokola omílané a ještě postavené na xtých dnes již klasických filmech a knihách, což je velký škoda, chtělo to trochu více originality.

14.01.2017 3 z 5