alishek alishek komentáře u knih

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Naprosto skvěle napsané, postupně gradující příběh, který vás velice zaujme, takže knížku přečtete najednou.

21.04.2024 5 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Královskou rodinu sleduji už hodně dlouho a musím říci, že knížku jsem četla spíše z perverzní zvědavosti, že začne fňukat už na druhé stránce jsem fakt nečekala. Nicméně věřím, že je to jeho pravda, jak ji on vidí a hned mi vytanulo na mysli: recollections may vary. To, že Harry není nejostřejší tužka v penále jsem věděla, ale tímhle to dal ještě více veřejně najevo.

21.04.2024 4 z 5

Lída Baarová a Joseph Goebbels Lída Baarová a Joseph Goebbels Stanislav Motl

Knížku jsem četla v rámci Čtenářského klubu, dáma bych si ji nevybrala. Musím říci, že je čtivě napsaná, ale musím dodat, že ani po přečtení tuto osobu nechápu. Byla krásná, pravděpodobně i vysoce inteligentní, ale zahleděná tak do sebe, že nevnímala, co se kolem ní tolik děje? Měla jsem knížku z knihovny a byl tam jeden výstižný vpisek: "Nepochopila to", na tom něco bude.

14.04.2024 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knížka mě velice bavila, dala jsem si ji v podobě audioknihy a ta muzika tomu dodávala správný strašidelný nádech. Místy byl příběh lehce předvídatelný, ale i tak to bylo velmi zajímavé.

05.04.2024 4 z 5

Velmi zajímavá knížka i pojetí, kdy se střídají příběhy lidí s informacemi o jejich životech, hodně silný příběh.

27.03.2024 4 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Knížka, kterou přečtete jedním dechem, skvěle napsané, informace přicházejí postupně, takže Vás udržuje neustále v napětí.

26.03.2024 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Velice zvláštní knížka, do které jsem se že začátku vůbec nemohla začíst, přišlo mi to zmatené, ale pak se to najednou změnilo a je to krásný příběh.

25.03.2024 4 z 5

Převozník Převozník Justin Cronin

Naprosto geniální, miluju knížky, kde vite, že není vše, jak se zdá a nutí vás to vytvářet vlastní teorie. Přečteno jedním dechem.

20.03.2024 5 z 5

Vůl v chryzantémách Vůl v chryzantémách Saki (p)

Skvělá sbírka vtipných povídek, každá v jiném duchu, ale ironický humor se prolíná ve všech. Opravdu mě to pobavilo.

19.03.2024 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Asi jsem od knížky očekávala více, některé historky jsem slyšela od zahraničních stand-up komiček, takže pochybuji, že se autorce staly. Párkrát jsem se usmála, jako čtení ve vlaku, když není nic jiného, dobrý.

17.03.2024 2 z 5

Žena cestovatele časem Žena cestovatele časem Audrey Niffenegger

Skvěle napsaná knížka, příběh mě bavil celou dobu, I když místy jsem se trochu v tom cestování ztratila, ale pak zase našla a je to hezký, jak se to celé propojí a spojí.

15.03.2024 4 z 5

Alenčina noční můra v Říši divů Alenčina noční můra v Říši divů Jonathan Green

Kdyby nebylo čtenářského klubu, tak bych si knížku nevybrala, je to zajímavé, ale ne pro mě. Neustále otáčení stránek mě moc nebavilo, ale jinak příběh je určitě zajímavý.

06.03.2024 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Dobře napsaný příběh z ne moc veselé doby, ale skvělé zachycoval, jak si postavy zachovávají naději. Všimla jsem si na jednom místě, že si autor spletl postavy, ale vliv na příběh to nemá.

03.03.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Druhý díl mě lehce zklamal, začátek rozvláčný, konec uspěchaný. Jinak to bylo fajn čtení, hezky napsáno a bavily mě úhly pohledu postav.

26.02.2024 3 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne, bavila mne, ale vlastně je to spíše takové smutné čtení. Znovu se k ní vracet nemusím.

22.02.2024 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Dočetla jsem ji do konce se sebezapřením, místy mě to opravdu nebavilo, ale jinak příběh zajímavý, jen se hodně vleče a pak konec zase zrychlený.

22.02.2024 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opravdu dobře napsaná knížka, hlavní postavy jsou zajímavé a je vidět jejich vývoj, který chcete znát, navíc přiblížení historie, o které jsem nic nevěděla

10.02.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice zajímavě a poutavě napsaná kniha, která postupně rozplétá osudy hlavních postav. Čte se dobře i přes smutnější tón, ale že by byla zase tak skvělá, jak recenze slibují, to zase ne.

05.02.2024 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knížkou jsem se relativně prokousávala, nějak mi postavy nepřirostly k srdci. Ano, bylo zajímavé sledovat jejich vývoj, ale nějak mě to vlastně nebavilo.

04.02.2024 3 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Rozhodně zajímavá knížka, ke které jsem se dostala přes Čtenářský klub, sama bych si ji nevybrala. Čte se dobře, námět mě velmi zaujal.

18.01.2024 4 z 5