alimrix alimrix komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

To není realismus, nýbrž totální nihilismus, který se za něj vydává. Povrchní a bezduché vyprávění, v němž jsou všechny postavy spíše ukázkou nějaké nemravnosti (chamtivost, smilstvo, náboženský fanatismus) než skutečnými komplexními charaktery. Nechápu, že to tolik lidí neprohlédlo.

03.08.2016 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Je smutné, že autora nenapadlo nic jiného, co by se dalo dělat ve skleněném pokoji než souložit...

12.06.2015 2 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Páni, kam se na tuhle Dahlovskou klasiku hrabou všechna Ledové království apod.

Anna Anna Jostein Gaarder

Nemám slov

07.03.2015 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Slabší než DHF, nicméně jsem si vedle Toma připadala jako kompletně úskoprsý, racionální zabedněnec.

07.03.2015 4 z 5

Já osobně si myslím, že se Huckleberry dostal do nebe...

Kateřina v zemi Ásů Kateřina v zemi Ásů Marcela Košanová

Příběh Kateřiny je sice dost na botu, ale Island a jeho legendy mají strhující kouzlo, kterému jsem podlehla.

07.03.2015 3 z 5

už se na ni moc těším

24.02.2014

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

je zvláštní, že dětských knihách jako Medvídek Pú je více pravdy než v knihách pro dospělé

02.12.2013 5 z 5

Safírové oči Safírové oči Josef Němec

nejhorší kniha fantasy žánru

18.11.2013 odpad!

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

kniha mého dětství

18.11.2013

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

uprostřed děje mi tekly slzy a ke konci jsem se smála, protože jsem byla ráda, že to tak báječné dopadlo

18.11.2013 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

pěkná a napinavá knížka

16.10.2013 5 z 5

Malström Malström Kai Meyer

nemohla jsem od této knížky odlepit oči, bála jsem se o Jolly

14.10.2013 5 z 5

Magie mušlí Magie mušlí Kai Meyer

báječná kniha s podrobným popisem pocitů reálně působících postav

14.10.2013 5 z 5

Běžci po vlnách Běžci po vlnách Kai Meyer

jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, doporučuji všem nadšencům Harryho Pottera či Pána prstenů

14.10.2013

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

příběh, který těžko najde konkurenci. Rowlingová musí znát historii magie od a do z. například chloupek je legendární mytologický hádův pes.

09.10.2013 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Zbytečné pokračování docela pěkné tragikomedie. Děj značně zesládl. Až z toho bolí zuby.

09.10.2013 1 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Na knížce mne zaujal její tvar. Připomíná mi rakev. Samotný děj působil reálně,vtipně i smutně. Jen pokračování se mi zdá zbytečné.

09.10.2013

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

fantazy žánr jsem považovala za ujetý, ale série Harry Potter mě přesvedčila o opaku. promyšlená zápletka byla boužel ve filmu dost naivní a nelogická. pro slaboduché diváky dobré.

15.09.2013 5 z 5