Alienn Alienn komentáře u knih

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Na styl psaní jsem si musela zvykat dlouho. Všudypřítomné chyby v textu mi dost vadily. A kdybych měla hodnotit po první zmatené polovině knihy, byly by to stěží tři hvězdičky. Ale druhá půlka kniha byla o hodně lepší, takže ve finále hodnotím poměrně dobře. Myslím, že texty a básně hlavní hrdinky by v knize ani být nemusely, často jsou vložené dost nešťastně uprostřed kapitol a pak jsou také dost nečitelné, ve čtečce to obojí je dost na obtíž.

12.04.2020 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Co napsat... toto bylo ještě o něco slabší než předchozí slabé díly. Vím, že nejsem cílová skupina, ale i u žánrů které nečtu, jako je třeba tento, dokážu ocenit, když má kniha nápad a nějaký slušný děj. Tady ale není nic z toho, toto snad nemůže nikomu stačit.

12.04.2020 1 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Mrzí mě, že už je tato poslední. Napínavá a velmi čtivá do poslední stránky. Tato série se autorovi opravdu hodně povedla. Fandím mu, ať mu to stále tak dobře píše.

12.04.2020 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Vůbec to není bezduchá červená knihovna, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Moc pěkný příběh s napínavou zápletkou. To že autorka psát umí, už vím z předchozích knížek a i tato kniha mě mile překvapila.

12.04.2020 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala a tento žánr normálně nečtu, ale bavila mě moc.

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Jediné, co mě mrzí, že toto je převyprávěná a zkrácená verze. Jinak velmi pěkná kniha.

Malé války Malé války Sadie Jones

Děj celkem plynulý, líbil se mi, ale měla jsem poměrně veliký problém s postavami, ze kterých nic nešlo. Vlastně jsem za celou knihu nevěděla, co si o nich myslet, což je docela škoda.

09.04.2020 3 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Pěkná oddechová kniha, líbila se mi o hodně více, než film.

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

Napínavá, trochu mrazivá a rozhodně hodně čtivá, doporučuji.

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Opět povedená detektivka, znám od autorky i lepší, ale stojí za přečtení.

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Opět napínavé a čtivé, autorka ví, jak udržet pozornost čtenáře.

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Napínavá, čtivá, vraha jsem neodhalila, takže za mě doporučuji.

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Tak tato detektivka se povedla, přečtena jedním dechem.

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Kniha mě až tak nechytila, jako jiné knihy této autorky, ale určitě stojí za přečtení.

09.04.2020 3 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Napínavá a čtivá kniha, to je přesně to, co tato autorka umí.

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

Pro mě trochu nezvykle pomalejší rozjezd, ale ve finále se mi kniha líbila.

Tentokrát naposledy Tentokrát naposledy Mary Higgins Clark

Jedna z dalších detektivek typických pro autorku, líbila se mi.

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Opět velmi čtivá kniha, tentokrát mě hlavní hrdinka občas docela štvala, ale jako detektivka určitě stojí za přečtení.

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Mary Higgins Clark

Pro mě je tato kniha jedna z nejlepších detektivek od této skvělé autorky. Udržela moje napětí až do posledních stránek, doporučuji.

09.04.2020 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

Napínavý a čtivý příběh, tato autorka prostě umí.