Malé války

Malé války https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56784/bmid_male-valky-bU2-56784.jpg 4 14 6

Od autorky bestselleru Štvanec. Hal a Clara se seznámí ještě při Halově studiu na vojenské akademii Sandhurst. On pochází z rodiny s dlouhou vojenskou tradicí a vojenská kariéra mu připadá jako jediné možné životní naplnění. Clara později i s maličkými dcerkami následuje svého milovaného manžela tam, kam ho armáda pošle. Pobyt ve vojenském ležení na Kypru se pro jejich vztah stává vážnou zatěžkávací zkouškou. Zatímco Hal zpočátku vůbec nepochybuje o oprávněnosti britské okupace ostrova, Claru brzy ovládne tušení, že v téhle "malé válce" s kyperskými vlastenci nemůže nikdo zvítězit. Stejně jako na bitevním poli, v něž se na Kypru nečekaně proměnila jejich vášnivá láska...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

Small Wars , 2010

Alienn
09.04.2020 3 z 5

Děj celkem plynulý, líbil se mi, ale měla jsem poměrně veliký problém s postavami, ze kterých nic nešlo. Vlastně jsem za celou knihu nevěděla, co si o nich myslet, což je docela škoda.

ditul
01.10.2018 5 z 5

Nádherný příběh plný emocí.. Knihu jsem četla jedním dechem. Není to žádná slaďárna, což podle popisku knihy jsem čekala.. Spisovatelka se inspirovala zkušenostmi vojáků na Kypru, které do knihy vložila.. Přiznám se, že chvílemi mi ukápla i slza..

bookcase
30.06.2018 4 z 5

Zajímavé reálie, text poklidně plynoucí i přes to, že se jednalo o bouřlivý děj. Jen hlavní hrdinové byli velmi nečitelní, nevěděla jsem, co si o nich myslet. Autorka nešla moc do hloubky.

eloise
14.06.2016

Nádherná knížka, velmi mile mě překvapila.

Jane100
25.10.2015 1 z 5

Kniha pro mě byla velkým zklamáním. Příběh takový nijaký, nemastný neslaný. Nic, co by mě nutilo číst dál, takže jsem se musela hodně přemáhat, abych knihu vůbec dočetla.

vlcatko
23.03.2012 5 z 5

Velmi čtivě napsáno. Příběh je nádherný, četla jsem ho jedním dechem. Je v něm láska, pochopení, napětí, uvolnění, smutek, radost.... prostě vše, co by měla, dle mého názoru, každá kniha mít. Nádhera!

Kypr

Sadie Jones