aleza1 aleza1 komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po přečtení Manželů od vedle jsem nečekala žádný zázrak i tentokrát. První třetina spíš nudná. Děj se točí kolem tří postav, takže vhodné pro ty, kterým nesedí spousta postav a propletené vztahy. Krátké kapitoly, krátké věty. V detektivce nenajdete podrobné zabíjení nebo nálezy mrtvých těl. Opět taková oddychovka. Mám radši jiné autory krimi jako Bryndza nebo Marsonsova.

23.03.2018 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha se mi líbila víc než Bábovky. I když začátek depresivní...příběh se rozvinul....Hance jsem opravdu fandila. Poslední čtvrtinu jsem musela dočíst jedním tahem. Takže teď chvíli od Třeštíkové oddych, ale určitě se k ní ještě vrátím....třeba Osm :-)...

02.10.2017 4 z 5

Před touto knihou jsem přečetla Deník moderního páru, což se mi zdálo vtipnější. Autor se neustále opakuje....Někde se nad situací pousmějete, ale přijde mi, že čím víc čtete, tak jsou situace neuvěřitelné a opravdu vymyšlené....Při čtení jsem si často vzpomněla na styl Monyové a její asi 3 knihy týkající se výchovy dětí a úsměvných situací....V porovnání s tímto dílem.....100 a 1...

17.09.2017 2 z 5

Taková dovolenková oddechovka.

31.08.2017 3 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Neuvěřitelný, krutý a drsný popis života v Osvětimi a ještě nejneuvěřitelněji popsaný útěk.

11.08.2017 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Klidný příběh, možná i na dobu, ve které se odehrává "vlažný".....

28.06.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Úžasné, skvělé, strhující, drsné, kruté,....výborný návrat ke známému stylu.

15.04.2017 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Tato kniha o trochu "slabší", první polovina nudnější, druhá půlka známý styl, který není vůbec nudný a má spád.

26.02.2017 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Knihy mám připravené na čtení více jak rok a stále odkládala. Hned po prvních stránkách jsem byla mile překvapena. Napínavé od začátku do konce. Trochu styl Sběratel kostí. Kniha a seriál....jakoby naprosto odlišné verze. Rizzoliová v knize nesympatická a protivná, ale zde je jen ve vedlejší roli. Už se těším na Učedníka.

17.12.2016 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ten začátek byl prostě zvláštní. Hlavní hrdinka...nic moc mi neříká, bylo to hodně o jejím osobním životě. Konec byl taky podivný. Za námět dávám 3,5*

26.12.2020 4 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Allan Zullo

Kniha pro děti druhého stupně ZŠ jako součást povinné četby a teprve seznámení s holokaustem. Velmi svižné čtení.

17.09.2020 5 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

No.. paradoxně je nejčtivější první třetina knihy, zbytek popisování stále stejných situací ve vazbě se jen táhne. Akterka používá stále stejná slova a stejně popisuje běžné úkony. Celá situace mohla dopadnout úplně jinak, kdyby prostě od tyrana odešla, měla peníze, měla možnosti...to na svoje "koťátka" až tak nemyslela...V knize není popsáno jak to s vraždou bylo ve skutečnosti a kde se našlo tělo... Doporučuji shlédnout dokument 13. komnata. Za mě 2,5 hvězdičky.

20.05.2019 2 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Celkem čtivá detektivka, místy připomínající klasický román. Hodnotila bych 3,5 hvězdičky.

01.09.2018 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Kniha podobná Slepé mapě od Mornštajnové, ta je však mnohem čtivější. Některé úseky byly moc zdlouhavé a spousta nepodstatných věcí hodně rozepsána. Spíš bych uvítala více rozepsat život Libuše, Olgy a Evy. Za mě 3,5 hvězdičky.

21.05.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Zvláštní a netradiční pojetí stylu těchto autorů. Sci-fi a thriller v jednom, místy jsem se trochu ztrácela v ději, ale jinak má děj spád. Rozhodně by bylo lepší vrátit se ke klasické krimi, na kterou jsme od autorů zvyklí.

19.11.2016 3 z 5