1alena1 1alena1 komentáře u knih

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Zatím nejlepší knížka od Marcely Mlynářové z mnou přečtených - lehké, odpočinkové, nenáročné čtení do vlaku apod.

28.05.2015 4 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Doporučuji k přečtení hlavně ženám, kterých se věkově týká tj. kolem 50ti. Příjemné, čtivé, napsáno s humorem a nadsázkou.

21.05.2015 3 z 5

Cestou ven se neohlížej Cestou ven se neohlížej Jitka Prokšová

Zajímavé životní osudy hlavních hrdinů. Na životech jednotlivých postav mě velmi zaujalo, jak si téměř každý hrdina románu odnesl do celého svého příštího života nějaké "křivdy" z dětství a chce se svým jednáním občas nějak jakoby pomstít za to, že to neměl lehké. S tím velmi souhlasím, že dětství a vztahy v rodině se obtisknou do celého života. Doporučuji k přečtení i k zamyšlení.

25.03.2015 5 z 5

Čtvrtá úroveň Čtvrtá úroveň Jitka Prokšová

Velice zdařilá knížka, zaujala mě paralela puzzle versus život. Někdo má život z těch několika jednoduchých dílků, které se bez problémů dají poskládat a někdo z těch složitých dílků, které nám dají tolik práce a tolik "trápení" než je poskládáme. A najít rozuzlení, když se nám dílky (puzzle) jednotlivých životů promíchají a najít ten správný výsledný obrázek, to je sakra dřina. Autorka umí moc dobře popsat jednotlivé postavy, dokážu si je představit a umím jim fandit či je nemít ráda, tak dobře jsou nám předložené. Opět se asi opakuji, ale knížky Jitky Prokšové jsou, dle mého názoru, určené zkušenějším čtenářům, kteří už si něco prožili. Příběh Kláry je neobyčejný, nepředvídatelný, přesto mě konec úplně nepřekvapil, ale velmi dojal. Děkuji autorce a přeju hodně spokojených čtenářů, doporučuji k přečtení i k zakoupení.

13.03.2015 5 z 5

Milovat je umění Milovat je umění Petra Lázničková

Knížka se mi líbila, je napsaná čtivě, byla jsem na ni velmi zvědavá, protože se mi líbil už její 1.díl - Pod kůží - a nezklamala. Je to normální příběh normálních lidí s normálními problémy, ale přesto se báječně čte.

28.02.2015 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Vůbec nevím, co mám o této knize napsat, abych to nepokazila, celá kniha mě dojímala. Jsem nadšená z přemíry citu, který v dnešní době počítačů tolik chybí. Láska, nenávist, dobro, zlo, příroda - úžasně vykresleno, krásná poetická čeština. Cikáni s přemírou intuice zde mají své kouzlo, které bohužel po sto letech už u nich věru nenalézám. Nenalézám ani dostatek správných slov, ale vím naprosto určitě, že tato nádherná knížka dostane své místo mezi mými nejoblíbenějšími, mám jí plné srdce a každému doporučuji.

26.02.2015 5 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Čtivý příběh, cca pololetní epizoda života několika lidí. Podobné si prožijeme během života všichni. Žádné násilí, žádné hrůzy - příjemné počtení.

06.02.2015 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Nesmírně pravdivě a úžasně popsaný průběh zákeřné choroby, které je čím dál více - bohužel. Měla jsem možnost - opět bohužel - se setkat v reálu s takto nemocnou osobou a je to opravdu jeden z největších průšvihů, který může člověka potkat. Velice poučné, mistrně zpracované téma. Děkuji autorce.

29.01.2015 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Odpočinkové četní pro dlouhou chvíli ?!?

26.01.2015 3 z 5

Fejetony Fejetony Kamila Moučková

Velmi milá knížka, která osloví spíše ročníky, které už mají něco prožito, tedy střední a vyšší věk. Spousta zajímavých, pravdivých myšlenek, příjemné počtení pro volný čas.

04.01.2015 4 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Knihu jsem si zatím jen půjčila, ale chystám se koupit si ji. Pan režisér zde krásně popisuje průběh své práce od začátků a kromě jeho tvorby se zde můžeme dozvědět mnoho zajímavého o ostaních lidech kolem filmu z té doby. Velmi zajímavé a poučné čtení o lidech, kteří opravdu umí.

02.01.2015 5 z 5

Váš Petr Hapka Váš Petr Hapka David Laňka

Krásně vyjádřena a shrnuta genialita skladatele. Jen více takových osobností a je velká škoda, že ho postihla tak zákeřná nemoc, která mu znemožnila ještě dále tvořit. Budiž mu lehká zem . . .
Stojí za přečtení.

28.12.2014 5 z 5

Orlík - děsivý hřbitov aneb 122 otázek pro vraha Orlík - děsivý hřbitov aneb 122 otázek pro vraha Vratislav Horák

Knížka se mě dotýká, znala jsem některé "hlavní postavy" z tohoto mrazivého příběhu, dobře zpracováno, hodnotím velice kladně. V tomto případě, vzhledem k tomu, že jde o pravdivé události bych si přála, aby raději nebylo o čem psát. Moc mrtvých.

25.11.2014 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Nějak mi připadá ztráta času toto číst.

17.11.2014

Anděl s druhým křídlem Anděl s druhým křídlem Jitka Prokšová

Každý potřebujeme toho svého anděla. A když před nás osud postaví ty těžko zdolatelné překážky, ptáme se, kde se zrovna ten náš anděl strážný toulal, že toto dopustil. Ale třeba nás jen chtěl zocelit, posílit, aby šlo jít dál.
Hlavní hrdiny této knížky jejich anděl na chvíli opustil a tak si prožili velkou bolest, se kterou se dopředu nepočítá. A oni si teď musí tu svou novou, jinou cestu dál složitě najít. Kdo si nic neprožil, nemusí pochopit. Proto si myslím, že knížky Jitky Prokšové víc zaujmou čtenáře, kteří se nenarodili se zlatou lžičkou v ústech, ale ty, kteří si museli v životě už nějakou tu pěšinku vyšlapat.

23.10.2014 5 z 5

Hospodin je náš pastýř Hospodin je náš pastýř Jana Hrdá

Knížka je autobiografií velmi vážně tělesně postižené ženy (po autohavárii), kterou jsem osobně znala (5.8. letos zemřela) a až po její smrti jsem se dozvěděla, že tato kniha existuje. Neskutečně si ing.Jany Hrdé vážím, hlavně její síly, odvahy a obdivuhodné vitality, které i při tak obrovském tělesném omezení dokázala využít pro plnohodnotný život. Smekám !!!

09.10.2014 5 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Velmi zajímavé téma a přestože si nedovedu ani trošku představit prožití takové situace "na vlastní kůži", tak kloubouk dolů před ženami, které se pustí do takového "dobrodružství" se všemi riziky, které náhradní mateřství přináší. Nejsem příznivcem ani odpůrcem podobných adrenalinů, chce to notný kus odvahy a chápu i zvláštní situaci pro mužskou část takového ženského umanutí. Je to moc složité. První část knihy jsem přečetla na jeden zátah - nešlo odejít, později už se příběh trochu rozvláčněl, ale zase nutil k jinému přemýšlení.
Knížku doporučuji, jsem ráda, že mi ji náhoda přinesla do cesty a čím dál je mi líto, že nemám čas přečíst všechno, co bych chtěla.

25.09.2014 5 z 5

Odvážní a čekatelé Odvážní a čekatelé Jitka Prokšová

Kníhu jsem přečetla za jeden den a už to svědčí o tom, že je výborná, když mi nedovolila přestat. Zajímavě propletené příběhy (osudy všední i nevšední) lidí jedné katedry. Nejvíc mě zaujalo rozčlenění vyprávění - vsuvkami čtyř snů a vůbec gradace osudu hlavní hrdinky, která člověka nutí dočíst co nejrychleji, aby věděl co bude dál. Bezvadně popsané charaktery jednotlivých postav, s kterými soucítíme, chápeme je nebo i musíme nenávidět - (doc.Madnarovský), jsou to přesně takoví lidé jako žijí všude kolem nás. Není zde vše optimistické, protože ani život takový není, ale je tady naděje a ta je moc důležitá.
Dodnes u mě vedla od Jitky Prokšové kniha Zbytky iluzí, kterou jsem si prostě zamilovala, ale dnes už si nejsem jistá, jestli Odvážní a čekatelé ....... Obě u mě mají 5 hvězdiček !
Mám ráda české autory, "české" příběhy, "české" povahy, "české" problémy, jsem ve výběru četby tak trochu patriot a jsem ráda, že v poslední době mám stále co kvalitního českého číst.

22.08.2014 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Barbora Hrůzová

Příjemná, čtivá knížka, přesně takto si představuji čtení na léto. Mám ráda české spisovatelky s "českými" příběhy o lidech s "českými" vlastnostmi a povahami a to přesně se tady splňuje. Určitě si přečtu něco dalšího od Barbory Hrůzové.

18.07.2014 4 z 5

Koně za plotem Koně za plotem Romana Beránková

Žiju na vesnici a čtením této knížky jsem si připadala jako u nás. Zdá se, že autorka čerpala z osobní zkušenosti, přesně takto to na vsi je. Někdo, kdo je pracovitý - ale ÚSPĚŠNÝ a tudíž "má" - to je prostě špatně. Nejhorší jsou neschopní lemplové, kteří umí nejvíc závidět a nejvíc ublížit. Měla bych podobné náměty na několik románů, ale neumím to napsat, bohužel to zažívám na vlastní kůži. Jsem ráda, že se o takovém chování píše, ale obávám se, že lidé, kteří by si to měli přečíst, aby si uvědomili jak je to podlé, tak ti nečtou, ti jen spekulují, jak podrazit někoho, kdo má víc. I když se na to pěkně nadřel.

07.07.2014 4 z 5