Anděl s druhým křídlem

Anděl s druhým křídlem https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82070/andel-s-druhym-kridlem-82070.jpg 4 22 6

Lidé, kteří se vzepřeli nepřízni osudu a odrazili se ode dna, bývají obdivováni... Ale co ti zbylí - ti, kteří dlouho nenacházejí cestu? Hynek - dvaačtyřicetiletý novinář - je na začátku příběhu bez práce, bez ženy a bez iluzí o svém dalším životě. Má před rozvodem, manželka Marta mu brání ve styku se sedmiletým synem Lukášem. Jednoho dne ho zaujme žena, čekající spolu s ním na tramvajové zastávce. Neví o ní nic. Jen mu je divné, že stále telefonuje. Začne se o ni zajímat... Od té chvíle prolínají jeho vyprávěním kusé výpovědi Kamily - pětatřicetileté náhodné známosti z refýže. Odkrývají vnitřní svět ženy, která před několika roky ztratila proč žít. Kamila se brání novému začátku, ale po půlroce zvláštního vztahu dává Hynkovi naději. Tehdy však přichází nečekaná změna. Její muž o ni začíná bojovat...... celý text

JancaMia
JancaMia
11.07.2019 4 z 5

smutný příběh o muži a ženě které sbírají další kroky k cestě vzhůru ze dna ..

DeKo1996
DeKo1996
16.02.2019 4 z 5

Dobrá kniha. Díky datumům se skvěle orientovalo v textu..
Příběh byl v celku zajímavý.. Jen ten konec jsem čekala trochu jiný..

1alena1
1alena1
23.10.2014 5 z 5

Každý potřebujeme toho svého anděla. A když před nás osud postaví ty těžko zdolatelné překážky, ptáme se, kde se zrovna ten náš anděl strážný toulal, že toto dopustil. Ale třeba nás jen chtěl zocelit, posílit, aby šlo jít dál.
Hlavní hrdiny této knížky jejich anděl na chvíli opustil a tak si prožili velkou bolest, se kterou se dopředu nepočítá. A oni si teď musí tu svou novou, jinou cestu dál složitě najít. Kdo si nic neprožil, nemusí pochopit. Proto si myslím, že knížky Jitky Prokšové víc zaujmou čtenáře, kteří se nenarodili se zlatou lžičkou v ústech, ale ty, kteří si museli v životě už nějakou tu pěšinku vyšlapat.

MartinaF
MartinaF
08.06.2013 4 z 5

Slova plynou a ani se nenadějete a kniha končí a uvědomíte si, že každý potřebuje toho svého anděla. Je možné, že se v knize někdo z vás najde a to nebo ono vám připomene něco, co jste třeba zažívali vy, jako je zažili oba hrdinové. Je to příběh o naději, ale také o smutku, život totiž není vždycky veselý.

Lidka
Lidka
05.04.2012 3 z 5

Očekávala jsem daleko více, kniha mne dost zklamala, dočetla jsem ji jen proto, abych věděla jak to dopadlo.
Námět špatný není, ale spisovatelka jej vůbec nezpracovala jak by si zasloužil. Škoda.

malen
malen
26.02.2012 3 z 5

Ze začátku se mi kniha líbila, ale nakonec mám z ní takový pocit smutku a rozladění ... Navíc , pokud nejste zrovna ideálem krásy, tak se Vás mohou dotknout Hynkova hodnocení žen v jeho blízkosti....

Jitka Prokšová
česká, 1962
2010  77%Cestou ven se neohlížej
2008  80%Zbytky iluzí
2015  79%Čtvrtá úroveň
2011  84%Anděl s druhým křídlem
2018  80%Slupky minulosti

Kniha Anděl s druhým křídlem je v