AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Jako prvotina výborné. Při čtení jsem měla pocity úzkosti a ty mě nutily otáčet stránky dál. Z konce jsem byla trošku rozčarovaná.

17.08.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Perfektní příběh a skvělá vedlejší linie, případy tohoto týmu bych mohla číst pořád. Za den přečteno a spíš jsem na sebe naštvaná, že budu muset dlouho čekat na další díl.

16.08.2023 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

(SPOILER) Sice čtivé, ale překombinované s velkým počtem postav, které postupně umírají, takže vrah prostě zbyde. Lottie mě štve, de facto neodvádí žádnou práci, ale všichni ji stále respektují. Snad bude další díl o něco lepší.

15.08.2023 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Maximálně jsem si užila počátky svého oblíbeného týmu, opět zajímavý případ a spád, s čímž u Marsons počítám:)

12.08.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Brilantní jako vždy. Těším se na další :)

10.08.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Angela opět nezklamala. Parádní námět, napsáno velmi čtivě, uvěřitelně, navíc téma sekt bylo zajímavé. Velkým plusem je pro mě to, že jsou mi všechny hlavní postavy moc sympatické a číst o nich mě prostě pořád baví.

08.08.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Velmi čtivé, děj je svižný, místy až moc. Další parádní detektivka s mou oblíbenou hrdinkou.

06.08.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla za odpoledne a večer, moje dcera dnes měla rok a půl, já pracuji jako učitelka/výchovná poradkyně. Přes slzy na zbytek komentáře nevidím, tohle myslím stačí.

31.07.2023 5 z 5

Rybář Jarmil Koloušek Rybář Jarmil Koloušek Dominik Landsman

Styl psaní mě opět nezklamal, mnohokrát jsem se smála nahlas a to bylo přesně to, co jsem od knihy čekala a po čem jsem v danou chvíli toužila, a proto hodnotím plným počtem hvězd.

31.07.2023 5 z 5

Soumrak Soumrak Jessie Cave

Neskutečně bolestivé a zároveň místy vtipné. Bavily mě zdánlivě nepodstatné detaily, popis každodennosti, prolínání časových linek. Můj vztah se sestrou je přesným opakem a o to víc se mě kniha dotkla.

28.07.2023 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Milé příběhy a především krásné ilustrace. Pro mou dceru před spaním úplný ideál.

12.07.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Perfektně napsaná mysteriózní kniha, díky obrázkům čtení utíká, příběh úžasně graduje a závěr je moc dobře pojatý. Všechny postavy jsou navíc sympatické. V knize snad nebylo prázdné, nudné místo. Jsem nadšená!

01.07.2023 5 z 5

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Je to klasická béčková žralokovina? Jsou postavy a děj stereotypní? Je český překlad na prd? Třikrát ano, ale i přesto jsem se ke knize v rámci čtenářské výzvy po 20 letech vrátila, a i když jsem nesedla na zadek jako tehdy 12letá holka, čtení jsem si jednoduše užila a o tom to koneckonců je :)

28.06.2023 5 z 5

Treblinka - povstání v továrně na smrt Treblinka - povstání v továrně na smrt Michał Wójcik

První část byla psána přístupněji a zajímavěji, bohužel později přibývalo odboček a já byla zmatená a časem znuděná.

27.06.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Skvěle napsané bez zbytečných slov kolem. Hlavní hrdina je nesympatický, ale presto mi ho bylo líto. Líbilo se mi, jak se spolu s vlastním dějem vyvíjela zahrada a zivot v ní. Kniha je velmi krátká, ale její prostor je využit maximálně.

22.06.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Luxusní zápletka, rozuzlení i jednotlivé postavy. Knihu bych klidně snesla delší.

19.06.2023 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Tím, jak je líčení zbaveno emocí, je čtení o to drsnější. Byť chybí mnoho detailů, pro představu o událostech někde mimo Osvětim tato knížka stačí.

06.06.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Sympatické postavy, hezké prostředí, fajn zápletka a především skvělé tempo děje. Čte se samo.

28.05.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Velmi čtivé, propojuje minulost se současností, zajímavé postavy. Kdybych nečetla nejdříve Životice Lednické, dala bych možná plný počet hvězd, takto jsem bohužel od knihy asi čekala zbytečně moc. Zároveň mi jakožto obyvatelce Těšínska trošku vadil přílišný propolský tón napříč knihou.

23.05.2023 4 z 5

Dívka za ostnatým drátem Dívka za ostnatým drátem Imogen Matthews

Poměrně poutavé čtení, určitě to nebylo nejlepší, co jsem k tématu za poslední roky četla, ale byla to zajímavá kniha opět z jiného pohledu.

14.05.2023 4 z 5