ala.mihalikova ala.mihalikova komentáře u knih

Vítěz bere vše Vítěz bere vše Simon R. Green

Další úžasný příběh. Sice mi přišlo, že první díl odsejpal trochu rychleji, ale přesto se mi to četlo samo. Trochu jsem se bála té politiky, ale pak mi to ani nijak nevadilo. Příběh byl zajímavý, tajemný a dobrodružný.

11.10.2017 5 z 5

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green

Úžasný příběh. Strašně mě bavil. Byl napínavý i vtipný. Líbí se mi ten nápad fantasy detektivky. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Bylo fajn, že to nebyl žádný zamilovaný párek a fungovali spolu bez problémů. Příběh mě dost zaujal a hltala jsem ho fofrem. Rozhodně doporučuji a jdu se vrhnout na další díly.

10.10.2017 5 z 5

Keltské pověsti a pohádky – Britské ostrovy a Irsko. Díl 2 Keltské pověsti a pohádky – Britské ostrovy a Irsko. Díl 2 Joseph Jacobs

Četlo se to krásně. I když někdy to pochopit dalo zabrat. Ale jako pohádky pěkný.

09.10.2017 3 z 5

Dary Dary Ursula K. Le Guin

Tak tohle mě fakt nebavilo. Takhle nezáživnou a nudnou knížku jsme dlouho nečetla. Příběh o ničem. Když to skončilo, byla jsem v šoku, že se tam fakt skoro nic nedělo. Jen ztráta času. Rozhodně to nemuselo mít tolik stránek. Do dalšího dílu se nehrnu.

01.10.2017 2 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

U knihy jsem se neskutečně bavila. Četla jsem ji jedním dechem a příběh mě vtáhnul dovnitř. Postavy jsem si zamilovala. Příběh byl plný akce, vtipu, zvratů, zákeřností... no zkrátka všeho. Nedovedu říct, jakou postavu jsem si oblíbila nejvíce. Zda Trin a její úžasné schopnosti, Jenika se svým vychováním, trpaslíky a jejich způsoby... Docela mě mrzelo, když najednou příběh skončil a o postavách se toho člověk už moc nedozvěděl. Líbilo se mi, jak se čtenář zamiloval do postav a oni najednou z ničeho nic pochcípali. Knihu rozhodně doporučuji. Pobavila mě a hodně jsem u ní relaxovala. Co na tom, že byla plná krve, boje a utrhnutých končetin. Byla prostě super.

29.09.2017 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Moje první knížka od Prachetta a fakt mě nebavila. Zdlouhavá, o ničem. Příběh, pokud to nějaký mělo, mě nezaujal. Humor jsem tam nějak asi přehlédla. Nebyla to dobrá volba. Tohle mě teda k tomu, abych si přečetla od autora něco dalšího, nedonutilo.

19.08.2017 1 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Popravdě mám z této knížky rozporuplné pocity. Znám hru a tohle je moje první knížka z tohoto světa. I když jsem věděla, co v ní můžu čekat, tak začátek mě i tak bavil. Ale pak přišla třetí část a já u toho přímo umírala. S vypětím všech sil jsem to s nechutí přelouskala a příběh se naštěstí zase rozjel. Život Altaira byl velice zajímavý, ale dost zhuštěný. Assassiny jsem si oblíbila. Docela mě mrzelo, že boj mi přišel trochu odfláknutý. Jak kdyby to autora nebavilo psát. Proto dávám tři hvězdičky. Nezklamalo mě to úplně, ale ani nenadchlo. Na další díly se rozhodně vrhat s nadšením nebudu.

14.08.2017 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Četlo se mi to hezky, ale mrzelo mě, že mi to nedalo nic nového. Většina těchto příběhů už byla nakousnutá v knížce a autorka jim jenom dala ucelenou podobu. Škoda, že jsem se nedozvěděla něco víc o Celaene, co v jiných knížkách nebylo. Rozhodně to bylo zajímavý, ale číst něco, co už víte, jak skončilo, mě tak moc nebavilo. Potřebovala jsem čas, než jsem se vrhla na tuhle knížku. Když porovnám sérii, tak tyhle novely mi přišly ze začátku dost nudný.

01.06.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Neuvěřitelný zážitek. Tisíckrát lepší než minulý díl. Ke konci jsem už nemohla ani dýchat, jak jsem hltala stránky a čekala, co se stane. Tenhle díl byl opět neuvěřitelný - plno zvratů, překvapení, dobrodružství. Konec se mi líbí. I když mám pocit, že stále nevím, jak to teda Aelin s Chaolem má. Těším se na další díl. I když se bojím, že už to bude trochu jiné, když už každý jde svoji cestou.

19.02.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Upřímně uvažuji nad hodnocením a nejsem si jistá. Knížka mě docela zklamala. Oproti minulým dílům tohle byla docela nuda. Hlavní postavy mi autorka oddělila od sebe a už to nebylo tak úžasné jako před tím. Vytratila se akce, napětí, tajemno, vlastně vše, čím mě předešlé knížky ohromily. Části o čarodějnicích mi vyloženě lezly na nervy a nebavily mě. Kvůli nim jsem knížku opravdu nečetla. Vztah mezi Chaolem a Dorianem se rozpadl a to mě docela mrzelo. Sorschu jsem si neoblíbila, spíš naopak. A Celeana mi tu ze začátku přišla jak úplná chudinka. Že se to konečně rozjelo asi v polovině bylo super. Ale už jsem se ke čtení tak nehrnula. Co musím ale uznat, že závěr byl luxusní a konečně to bylo to, co se mi líbilo v předešlých dílech. Možná mě zklamalo to, že jsem od tak tlusté knížky čekala stejnou úroveň jako u předešlých dílů a těšila jsem se na to až moc. Bohužel se tak nestalo. Ale za těch posledních sto stránek, které konečně stály za to, dávám čtyři hvězdičky. A jsem zvědavá na další díl, jen doufám, že nebude takový jako tento.

09.02.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak tenhle díl byl ještě lepší. Vztahy mezi trojicí hrdinů byli překvapivé, komplikované ale i zábavné. V této knížce nechybělo nic - romantika, zvraty, dobrodružství, napětí a i trochu toho smutku. Docela mě mrzí, jak dopadl vztah mezi Chaolem, ale nedá se nic dělat. Ale ten konec, to byl šok. U téhle knížky mi ukápla i slza. Doporučuji.

26.01.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Já nemám slov, takhle mě dlouho knížka nechytla. Četla jsme to jedním dechem a k některým pasážím jsem se musela vracet, jak se mi líbili. Hrdinku jsem si zamilovala. Vztah mezi trojicí se mi zamlouval. Užila jsem si dobrodružství, napětí, romantiku a rozhodně překvapení a zvraty, o které v knížce není nouze. Příběhem jsem byla unesená od začátku až do konce. Rozhodně doporučuji!

26.01.2017 5 z 5

Poltergeist Poltergeist Kat Richardson

Z knížky mám rozporuplné pocity. Příběh se mi zdál zajímavý. Ale musela sem se přemáhat, abych to přelouskala. Nevím, zda to bylo tím, že jsem předešlý díl už četla kdysi, takže jsem se moc nechytala, jakmile se bavila o něčem z minulosti. Stále mě od příběhu něco odvádělo - jako zbytečně popisy čtvrtí a stále opakující se procházení šerem. Nápad na knížku o vymyšleném duchovi mě moc zaujal, ale dokážu si představit, že by to mohlo být zpracováno líp. Jako obyčejná oddechovka to ušlo.

13.01.2017 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

To byl neuvěřitelný zážitek. Autorka mě opět přesvědčila, že nemá problém s tím, čtenáře zaujmout, překvapit, šokovat a pobavit. Hlavní postavy jsem si zamilovala a bavil mě příběh mezi nimi. To napětí a romantika. Četla jsem to jedním dechem. Na knížce jsem nenašla nic, co bych jí mohla vytknout. Byl to úžasný příběh a já jsem z něj totálně unešená.

07.01.2017 5 z 5

Mrazivé kousnutí Mrazivé kousnutí Chloe Neill

Bez debat se mi knížka líbila. Byla plná akce, překvapení, napětí i romantiky. Jsem ráda, že se opět vrátil vztah Merit a Ethana. Ale nemůžu si pomoct, něco mi v tom chybí. Autorka se často opakuje a ten pocit ze čtení úžasné knížky už opadl. Začíná mi to připomínat stereotyp . Merit je stále neohrožená a dokáže cokoliv a Ethan je se svým rozhodováním už otravný. Samozřejmě chci vědět, jak to bude dál. Ale přijde mi, že tentokrát se autorka zaměřila jen na jeden příběh a ostatní, co nebylo ještě dořešené z minulých dílů, zatím vyšumělo. Začínám mít pocit, že by bylo lepší už sérii ukončit a postavy přestat mučit stále stejnými problémy. Začíná mi to trochu připomínat nekončící telenovelu. A obávám se, že další díly už tak úžasné jako ty první nebudou.

03.11.2016 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Wau, jedním slovem to bylo úžasné. Tenhle díl mě asi bavil ze všech nejvíc. Nejspíše proto, že vyšetřování bylo napínavé, plné zvratů a překvapení. A závěr - nemám slov. Knížka se mi strašně zalíbila. Byla humorná, napínavá, překvapující, šokující a občas i romantická. Četla se sama a nešlo se od ní odtrhnout. Dalšího dílu se už nemůžu dočkat. SPOILERY Tedy z části kde Walker mučí Charley, mi běhal mráz po zádech. Zjištění, že postřelený nebyl Reyes ale Garrett, mi úplně vyrazilo dech. A že je mrtvý byl šok. Obdivuji autorku, jak zachází se zvraty. Nejednou jsem zírala jak blázen, co dokázala vymyslet.

17.04.2016 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Od první chvíle jsem se téhle knížky bála. Nedokázala jsem si představit, jaké to bude. Číst něco, kde nebude žádná řeč. Ale hned jakmile jsem začala číst, mi bylo jasné, že to bude další dokonalá knížka od Richelle. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bylo neuvěřitelné, číst o tom, jak se vrací sluch. Nikdy mě nenapadlo, kolik toho slyším a ignoruji. Příběh byl úžasný - nebezpečný, napínavý, romantický a překvapivý. Zkrátka velice zajímavý. Zalíbilo se mi prostředí. A opět musím uznat, že kniha od Richelle je kvalitní a nemusím se bát, že bych se u ní nudila.

09.04.2016 5 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

Kniha se mi četla docela dobře. Ale už to není tak úžasné jako první díly. SPOILERY Sice jsem Mallory podezírala, ale až do konce jsem tomu nemohla uvěřit. Návrat Ethana je fajn, i když trošku zvláštní. Jsem zvědavá jestli konečně nějak vyřeší v dalším díle svůj vztah. Co mě ale mrzí byl tak nějak ukončený/vyšuměný vztah s Jonahem. Docela jsem mu fandila. Četlo se to hezky, ale už to nebylo tak akční, tak napínavé a i romantika se vytratila. Celé to bylo takové negativní. Nic pozitivního. Jen politika. Když už jsem tu sérii začala, tak jsem zvědavá jak skončí. Ale kvalita začíná pomalu upadat a člověk se u toho docela u chvilkami nudí.

06.04.2016 3 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Z téhle knížky mám rozporuplné pocity. Dle komentářů jsem od toho čekala mnohem víc. Upřímně až do 100 stránky jsem měla co dělat, abych to vůbec přelouskala. Nebýt toho, že jsem si knihu koupila, odhodila bych jí a už se k ní nevrátila. Ze začátku jsem byla zmatená z toho světa, který nebyl nijak popsán. Styl psaní mi nesedl a byla to celkem nuda. Příběh začal být jakž takž zajímavý až od druhé poloviny. Ale ani to nedokázalo zlepšit celkový dojem knihy. Rozhodně jsem četla mnohem zajímavější, akčnější a napínavější knihy. Občas jsem měla pocit, že autorka to psala snad pod vlivem alkoholu. Tři hvězdičky dávám jen kvůli Curranovi. Další díl si raději nechám ujít.

11.03.2016 3 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Kniha mě pobavila. Četla se krásně. Byla napínavá, občas i romantická a vtipná. Škoda že nebylo víc prostoru pro vztah mezi Charley a Reyesem. Ale líbili se mi zápletky, svižnost příběhu a napětí. Konec byl fajn a jsem zvědavá na další díl.

02.03.2016 5 z 5