akšuram37 akšuram37 komentáře u knih

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Ty jo, taky vás vždycky naštve, že když se začtete do jedné části příběhu, tak další kapitola je už zase o tom druhém příběhu?
Kniha se četla pěkně, na můj vkus mohla být tedy určitě o 50 stránek kratší.
Každopádně to bylo zase něco jiného, zakázaná láska (Němec + Bretaňka), to bylo moc povedené. Pak příběh z kláštera, to se mi moc líbilo, hlavní postava, žena, byla sochařka. Za mě kniha stojí za přečtení, taková oddychovka u které nemusíte přemýšlet.

29.02.2020 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Chválím, vtipná a čtivá knížka, kterou zvládnete přečíst klidně za jeden den :)

21.04.2016 5 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

Knížka mě zaujala už názvem :D a nelituju, že jsem jí přečetla, četla se úžasně, jedním dechem :) Byla jsem naprosto spokojená :)

18.03.2016 5 z 5

První láska První láska James Patterson

Vzdala jsem to.... což se mi moc nestává, ale asi to není můj styl.

17.03.2017 2 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Na Grega už jsem asi stará :-D protože za ty jeho kecy bych ho kopla někam... :-D

09.11.2016 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Jak říkáte, knížka se četla vážně dobře, je hodně dobře čtivě napsaná. Ale! Ale! Ale! Sice jsem pro dobré a šťastné konce, ale tento konec mi přišel až moc přehnaný :-D Každopádně, jsem za tento konec ráda, ale myslíte, že by se to stalo i ve skutečnosti? :-D (pochybuju :-D)

O Indii jsem nikdy jako o místě na dovolenou neuvažovala, ale po tak krásném vyprávění jsem se do ní zamilovala a už se úplně vidím na jednotlivých místech, které jsme v knížce procestovali :)

31.08.2016 4 z 5

Já jsem Hildu přečetla včera večer a musím říct! Téma originální, oba příběhy měly něco do sebe :) A ilustrace naprosto bezkonkureční!!!!! A Hildě závidím, ten její bezstarostný život :)

23.07.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Knížku jsem přečetla, četla se sama, ale, ale... Asi budu jediná, které se bude víc líbit WG od Johna než WG od Davida. Já jsem spíše pozitivní člověk, takže oba dva Willové mi byli vážně "protivní" tím jejich chováním, já bych se asi přirovnala k postavě Drobka, která byla vážně skvělá!!

Nicméně, knížka se četla sama, skoro jako všechny knížky od Johna, začetla jsem se do ní hned, ale bylo to takový "suchý". Pak když se poznali oba Willové tak to začalo být pěkný. Konec se mi líbil :) A příběh sám o sobě byl taky pěkný! Nelituji toho, že jsem knížku přečetla a rozhodně jí doporučuji spíše mladým :)

22.07.2016

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Musím souhlasit se všemi, první povídku jsem měla přečtenou během chvilky (ta byla vážně úžasná, i kdyby ta knížka skončila, nic by se asi nestalo :-P ) Druhá nebyla špatná, ale, ale něco tomu chybělo (zklamal si Johne) a ta třetí, ta třetí nebyla špatná ..., tedy až na ten happy end (i když je mám ráda), tak toto bylo už moc :D) ale jinak suprová knížka :)!

19.05.2016 4 z 5

O Vánocích se dívám do nebe O Vánocích se dívám do nebe * antologie

Vloni jsem se zúčastnila čtenářské výzvy a měla sem přečíst knížku s tématem Vánoce - jelikož jsem to nestihla, tak jsem si jí přečetla teď. Knížka se mi moc nelíbila, nebylo to nic šťastného, veselé a žádná omáčka kolem. Byly to klasické povídky, nad kterými se člověk zamyslí a řekne si, že ne všichni mají pěkné Vánoce.

10.02.2016 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pořád jsem na začátku přemýšlela nad názvy kapitol - 150 dnů před, 100 dnů před..... až když máte 1 den před tak vám vlastně dojde co se stane.... kapitoly "před" událostí jsem přečetla na jednou, ale do kapitol "po" události se mi už moc nechtělo :( jinak super knížka :)

29.01.2016 4 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Nepřečteno, vzdala jsem to. Nesedl mi styl psaní. Ale je možné, že se k ní v budoucnosti třeba vrátím :)

10.06.2020 1 z 5

Obladi, Oblada...

Opět jedna z povedených knížek, co se čte sama :) Člověk neví dne ani hodiny, kdy odejde z tohoto světa.... zajímavý pohled na život a Smrt. Každý někdy umře, ale kdy? Who knows?

Nikdy předtím jsem o autorovi neslyšela, ale během čtení knížky, jsem zjistila, že napsal dalších 5-6 knížek? No kde jsou? Jak to, že ještě nejsou přeložené? Každopádně tuto si chci koupit i v němčině :)

Obladi, Oblada...

07.11.2016 5 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Knížka nic moc, ale přečetla jsem jí. A co mě ještě štvalo byl formát knížky a text až úplně do kraje!

04.10.2016 2 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Knížku jsem četla nedávno, líbila se mi. Byla krátká a dobře se četla. Hlavní hrdinku bych teda občas někam poslala, ale na druhou stranu se jí nemůžeme divit, proč se tak chovala, zda bychom se tak nechovali i my v takové situaci...

30.05.2016 5 z 5

Láska je Láska je Daniel Pískovský

Knížka se četla dobře. Je pěkně napsaná, některé povídky mají teda zvláštní konce, některé zas spravedlivé :) Za mě spokojenost :)

30.05.2016 4 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Flavie byla suprová, i když musím říct, že první díl se mi líbil asi víc :)

25.05.2016 4 z 5