akrash akrash komentáře u knih

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Nezapomenutelné a dechberoucí. Snad ještě žádná kniha ve mně neprobudila tolik pocitů v jeden okamžik jako tato.

06.06.2019 5 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Nezapomenutelné - klidné, bezstarostné a obohacující.

15.01.2019 5 z 5

Ženy ve Třetí říši Ženy ve Třetí říši Paul Roland

Kniha o neskutečných zvěrstvech, ano, ale dobře napsaná. Klobouk dolů těm, kteří se režimu postavili, nebo se "jen" pokusili postavit.

22.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh - dobře napsaný i přes citlivé téma. Námět je až neuvěřitelný, celá "historie" rodiny, přátel a sousedů... Výjimečná kniha na poli válečné literatury.

19.06.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Opravdu krásná kniha, která mě ponořila do světa plného snění a nutkání plnit si sny vlastní. Doporučuji všem snílkům, milovníkům Skandinávie, gymnastiky i kaváren :))

28.12.2017 5 z 5

Ach bože, jak to teda nakonec dopadne??? Už aby byl březen....
Autorka opět předvedla, že je mistryní v psaní. Ta kniha by klidně takhle mohla skončit, ale vlastně i ne, prostě geniálně napsané! Březne, kde jsi?

29.10.2017 5 z 5

Nemoci Habsburků Nemoci Habsburků Hans Bankl

Kniha se mi líbila, doporučuji.

21.09.2017 5 z 5

Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Kniha pobavila i poučila!!!

18.09.2017 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Krásně napsané. Výborně jsem se odreagovala, začetla jsem se a... Po třech dnech jsem dočetla :)

13.09.2017 5 z 5

Jak chutná dolce vita - Klasické i moderní recepty z Říma Jak chutná dolce vita - Klasické i moderní recepty z Říma Eleonora Galasso

Špičková italská kuchařka! ♥

10.09.2017 5 z 5

František Josef I. František Josef I. Karl Vocelka

Nejlepší publikace, která kdy o Františku Josefovi I. vyšla!

07.09.2017 5 z 5

Dostihová čítanka Dostihová čítanka Antonín Jelínek

Pěkné počtení, moc hezky napsané!

16.07.2017 5 z 5

Vídeňské nokturno Vídeňské nokturno Vivien Shotwell

Prvotřídní román. Nemám co dodat.

12.07.2017 5 z 5

Vše o Habsburcích Vše o Habsburcích Karl Vocelka

Tato kniha obsahuje spoustu informací a objasňuje některé události / osobnosti.
Doporučuji!!!

06.07.2017 5 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Kniha není špatná, nicméně příběh mně přijde dost malý (přečetla jsem celou knihu za 1 hodinu) a zmenšila bych jednotlivé kolonky - je to zbytečně roztažené, mohlo by se tam toho vejít víc. Pokud vyjde 2. díl, asi si ho koupím. Nesnáším totiž otevřené konce :DD

04.07.2017 3 z 5

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Ke knize žádné výhrady nemám, je velmi hezká a místy vtipná. Doporučuji zejména milovníkům Itálie.

04.07.2017 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Chlapec na vrcholu hory a Chlapec v pruhovaném pyžamu mají spoustu společného a zároveň i odlišného. Překvapil mne vývoj a troufám si říci, že i konec. Na této knize - byť se nezakládá na skutečnosti - je krásně vidět, jak jsou děti ovlivnitelné. Ale v té době koneckonců nejen děti. Osud nejen Pierrota, ale i dalších obyvatelů hory mne zaujal a určitě se ke knize časem vrátím. Doufám, že pan Boyne chystá ještě nějakého 'Chlapce'...

11.06.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Právě jsem knihu dočetla a její konec mne velmi překvapil. Čekala jsem něco horšího, ale tohle... Oko nezůstalo suché...
Přemýšlím, zda-li se podívat na film, ale nejsem si jistá, poněvadž preferuji knihy a obrázek i popis prostředí jsem si v hlavě promítla...
Doporučuji všem a zjišťuji, že mám nového velmi oblíbeného spisovatele. John Boyne se do kůže dětí i osob vžil neskutečně dobře!

09.06.2017 5 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Pěkné, ale asi jako každý román, je i tento třeba brát s rezervou.

29.05.2017 4 z 5

12. 5. 1743 – Marie Terezie: Korunovace na usmířenou 12. 5. 1743 – Marie Terezie: Korunovace na usmířenou Eduard Maur

Moc pěkně zpracovaná publikace. Dozvěděla jsem se spoustu nového... Děkuji!

26.05.2017 5 z 5