akrash akrash komentáře u knih

19.4.1713 - Pragmatická sankce : rodný list podunajské monarchie 19.4.1713 - Pragmatická sankce : rodný list podunajské monarchie Valentin Urfus

Pěkná kniha, doporučuji!

22.05.2017 5 z 5

Povídky z jedné a z druhé kapsy Povídky z jedné a z druhé kapsy Karel Čapek

Skvěle nadčasové... Některé situace mi připadaly jako z dnešní doby... Úžasná práce našeho úžasného spisovatele :)

18.05.2017 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Je to ohromná kniha. Už chci třetí díl, jsem děsně zvědavá, jak to všechno dopadne!!!

14.05.2017 5 z 5

Domek u fjordu Domek u fjordu Wolfgang F. Fischer

Krásná kniha, která vás moc dobře naladí a dostanete chuť se na všechna ta místa jet podívat!!!
Škoda jen občasných pravopisných chyb...

27.04.2017 4 z 5

Švédsko Švédsko neznámý - neuveden

Skvělý průvodce, doporučuji!!!

13.04.2017 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tuhle knihu doporučuji naprosto všem!!!!!!!! Je neskutečná, už se třesu na 31. března! (Ano, bohužel až za tak dlouho vyjde druhý díl...)

10.02.2017 5 z 5

Panovníci českých zemí 2. ve faktech, mýtech a otaznících Panovníci českých zemí 2. ve faktech, mýtech a otaznících Vladimír Liška

Druhý díl mě moc potěšil, lepší než první :-)!

02.02.2017 5 z 5

Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících Vladimír Liška

Pěkné počtení,
ale občas se tam objeví chybka (většinou v letopočtu) a chybí mi tam portréty panovníků a příslušníků jejich rodiny.

02.02.2017 4 z 5

Ženy nacistů II. Ženy nacistů II. Anna Maria Sigmund

Velmi zajímavé!!! Kdo nečetl první díl, jen ať si ho přečte!

30.01.2017 5 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... Michal Viewegh

Pěkné počtení, hezký výběr ukázek.

10.01.2017 5 z 5

České země v době osvícenství České země v době osvícenství Jitka Lněničková

Nejen pro děti, doporučuji všem milovníkům této doby! Navazuje na knihu o baroku a je tam i stejné množství zajímavostí.

05.01.2017 5 z 5

Habsburkové: Mýty a pravda Habsburkové: Mýty a pravda Katrin Unterreiner

Doporučuji všem!
Od této špičkové historičky to ani jinak než pěti hvězdami ohodnotit nemůžu.

05.01.2017 5 z 5

České země v době baroka České země v době baroka Jitka Lněničková

Velice zajímavé, nyní si aspoň trošku umím představit, jak si žili lidé nejen na vsi.

27.12.2016 5 z 5

Odhalená tajemství Adolfa Hitlera Odhalená tajemství Adolfa Hitlera Vladimír Liška

Přečetla jsem to během dvou dnů a informací se z toho dá načerpat mnoho.
Doporučuji všem lidem zajímajícím se o Hitlera a 2. sv. v.

26.12.2016

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Bezva kniha!
Občas jsem se v některých pasážích bůhvíproč ztrácela, ale jinak kniha má bezva děj i provedení!!!! Doporučuji! :)

06.12.2016 4 z 5

Salomon: Přežil jsem v Hitlerjugend Salomon: Přežil jsem v Hitlerjugend Sally Perel

Při čtení této knihy mě mrazilo. Další skvělá (což se vlastně ani o holocaustové knize nedá říci) kniha z toho hrůzného období.
Doporučuji všem!!!

14.11.2016 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Já myslím, že to nějak extra dlouhý komentář nepotřebuje.
Snad jen dodám to, že přeji paní Weissové hodně zdraví do dalších let!

02.11.2016 5 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Je nutno říci, že román není jen o Anně Boleynové, ale i o vypravěčce Meg. To mně ale vůbec nevadilo, knihu jsem přečetla během dvou dnů.

27.10.2016 5 z 5

Svět Habsburků Svět Habsburků Dietmar Pieper

Úžasná kniha, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací. Dozvěděla jsem se i to, že císařovna Sisi měla tetování!

17.10.2016 5 z 5

Sisi: sen o lásce Sisi: sen o lásce Gabriele Marie Cristen (p)

Krásná kniha, doporučuji stejně jako knihu o Marii Terezii!

07.10.2016 5 z 5